Split srušio Uskok, pobjede vodećeg dvojca

Odigrano je sedam utakmica 11. kola 3. NL jug
Svih sedam pobjeda upisali su domaći sastavi, a vodeći dvojac, Zadar i Zagora, upisali su rutinske pobjede te su se odvojili i čini se ostaju jedini kandidati za prvo mjesto do kraja jeseni.

GOŠK Kaštela u završnici susreta “slomio” je Vodice i došao do tri boda, dok je još jednom Čirjak donio pobjedu Hrvatskom vitezu. Danas je postigao dva gola u pobjedi 2:0 protiv Sloge. Zmaj je u Makarskoj potvrdio bodove iz Biograda, s 4:1 su bili bolji od Neretve uz tri gola Katića, a još su uspjeli zapucati i kazneni udarac (Dan.Rašić).

Split je preokretom u drugom dijelu utakmice došao do pobjede nad Uskokom koji je imao prednost od 3. minute. Junak je opravdao ulogu favorita i petardom je ispratio Kamen iz Sinja uz hat-trick Vulete i dva gola Mastelića, dok su gosti preko Kovačića samo ublažili poraz.

REZULTATI

GOŠK Kaštela – Vodice 2:0 (Mrkonjić 87′, Sunara 90’+2)

Zagora – Primorac 3:0 (Blažević 17′, Božić 86′, Krajina 90’+3)

Zmaj – Neretva 4:1 (Katić 38′, 76′, 90′, Serdarević 90’+2 // Kalfić 80′)

Split – Uskok 2:1 (Andrić 51′, Tarabarić 78′ // Cikojević 3')

Hrvatski vitez – Sloga 2:0 (Čirjak 2x)

Junak – Kamen 5:1 (Vuleta 7′, 49′, 64′, Mastelić 59′, 86′ // Kovačić 70′)

Zadar – GOŠK Dubrovnik 2:0 (Bačić 7′, Jerbić 72′)

hr Sat Oct 29 2022 17:52:03 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

[UŽIVO] HRVATSKA - JAPAN 1:1: Produžeci na Al Janoubu!

Barišić mijenja Sosu na lijevom beku

90+4 – Igrat će se produžeci.

90 – Igrat će se još četiri minute.

90 – Kovačić je požutio.

87 – Izlazi Doan, ulazi Minamino.

86 – Centrirao je Barišić, no Pašaliću je lopta bila previsoka.

80 – Neugodan prekid Japana. Tomiyasu je mogao šutirati, srećom se odlučio proigrati i pogriješiti.

77 – Budimir je presjekao loptu, proigrao Perišića, koji se odlučio na šut s 18 metara, ali Tomiyasu je uspio blokirati.

75 – Sakai ulazi umjesto Kamade.

68 – Kramarić je završio s nastupom, Pašalić će u akciju.

66 – Umalo je Budimir postigao gol, glavom je skrenuo loptu nakon šuta Kramarića i bloka Morite.

64 – Japanci mijenjaju dvojicu: ulaze Mitoma i Asano, a izlaze Nagatomo i Maeda.

63 – Modrić je odapeo s 20-ak metara, ali Gonda je uspio obraniti.

62 - Budimir će debitirati na Svjetskom prvenstvu, mijenja Petkovića.

57 – Endo je pucao s udaljenosti, Livaković izbacuje loptu ispod grede u korner.

55 – 1:1!!! PERIŠIĆ!!! Praktički iz ničega. Lopta je kružila bez ideje po japanskom dijelu terena, nikako napipati rupu među njima, a onda je Lovren odlučio poslati loptu u 16 metara, gdje je Perišić s 15 metara kao iz topa udario loptu glavom u suprotni kut. Neuhvatljivo za Gondu. Njegov šesti pogodak na svjetskim prvenstvima i 33. ukupno za Hrvatsku.

49 – Slabašan pokušaj Kovačića s ruba 16 metara nakon što je Juranović iz auta poslao loptu pred gol Japana.

46 – Kamada je otvorio drugo poluvrijeme udarcem s distance.

45 – Kraj je prvog, očajnog poluvremena Hrvatske i zasluženog vodstva Japana.

43 – 0:1!!! MAEDA!!! Baš kao što smo predvidjeli, korner Japanaca izazvao je paniku i pogodak Daizena Maede, najbrže je reagirao u fliperu u 16 metara i zatresao mrežu Livakovića.

43 – Hrvatska u ovim trenucima djeluje prilično izgubljeno, svakako podređeno.

41 – Kamada je mogao/trebao dovesti Japan u vodstvo, s ruba peterca nakon driblinga je potpuno promašio udariti loptu.

28 – Hrvatska je kontinuirano napadala s lijeve na desnu stranu, četiri centaršuta s jedne na drugu stranu, ali Japan se obranio.

26 – Kakvu je priliku sada propustio Petković! Duga lopta iz obrane, Petković je izbjegao zaleđe i krenuo sam prema vrataru Japana, ali nije bilo dovoljno odlučnosti kod njega. Niti je šutirao, niti je proigrao Kramarića.

24 – Gvardiolu se lopta nakon prekida odbila na udarac sa 16 metara, ali mu je i odskočila u trenutku udarca, pa ništa od toga.

22 – Hrvatska baš ne djeluje uvjerljivo, Japan je konkretniji i s nekoliko lijepih dolazaka u završnicu.

20 – Ito je pretrčao Barišića i centrirao, Livaković je to suvereno pokupio.

12 – Još jedan opasan nalet Japanaca. Ito je uputio oštru loptu prema petercu, na prvu vratnicu je uklizavao Ito, na drugoj Nagatomo, ali niti jedan nije stigao zahvatiti loptu.

8 – Perišić je oteo loptu Tomiyasuu, ušao iskosa u 16 metara i pucao, ali je Gonda obranio nakon čega se lopta odbila do Kramarića, koji okružen Japancima nije uspio šutirati.

3 – Još opasnije je bilo nakon kornera, jer je Taniguchi pucao glavom. Srećom, pored desne vratnice.

2 – Opasan ubačaj iz slobodnog udarca Japanaca, lopta je prošla kroz šesnaesterac.

1. – Krenula je utakmica na stadionu Al Janoub, Kramarić je izveo početni udarac.

0.  - Ivica Olić, jedan od asistenata Zlatka Dalića je rekao za HTV da je jedna promjena prisilna (Barišić umjesto Sose), a druga taktička (Petković umjesto Livaje)

Izbornik Zlatko Dalić je povukao potez, Bruno Petković će predvoditi napad Hrvatske protiv Japana u osmini finala Svjetskog prvenstva u Kataru. Na klupu se seli Marko Livaja, dok na lijevom beku bolesnog Bornu Sosu mijenja Borna Barišić.

HRVATSKA: Livaković - Juranović, Lovren, Gvardiol, Barišić - Modrić, Brozović, Kovačić - Kramarić, Petković, Perišić.

JAPAN: Gonda - Tomiyasu, Yoshida, Taniguchi - J. Ito, Tanaka, Morita, Nagatomo - Doan, Maeda, Kamada.

hr Mon Dec 05 2022 14:36:54 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Dalićeva dvojba pred Japan: Livaja ili Petković u vrhu napada

Sosa nije trenirao i zamijenit će ga Barišić

Nema onoga tko u Hrvatskoj ne zna da danas u 16 sati naša nogometna reprezentacija u 16 sati na stadionu Al Janoub igra osminu finala Svjetskog prvenstva protiv Japana. Treći put je Hrvatska u osmini finala, 1998. godine je izbacila Rumunjsku s 1:0, a prije četiri i pol godine bila je bolja od Danske nakon izvođenja jedanaesteraca. S druge strane, Japan je triput bio u nokaut fazi Svjetskog prvenstva i sva tri puta ostao razočaran. Jednom je Japance rastužila Turska (2002), jednom Paragvaj (2010) i jednom Belgija (2018). Sada Japanci poručuju da će pobijediti Hrvatsku… Ako su mogli u skupini pobijediti Njemačku i Španjolsku, nitko im ne može braniti vjeru da su u stanju eliminirati svjetskog viceprvaka.

Prema posljednjim vijestima iz Dohe izbornik Zlatko Dalić je prisilno morao otpisati Bornu Sosu iz sastava, jer je igrač Stuttgarta razbolio, pa će aktivirati Bornu Barišića kao lijevog beka, potporu Ivanu Perišiću po toj strani. Ono što svi nagađaju, ali nitko sa sigurnošću ne može potvrditi jest da će kao centralni napadač zaigrati Bruno Petković umjesto Marka Livaje. Ostalih devet je zacementirano, pa ćemo baš s nestrpljenjem čekati sastav, nekih 90-ak minuta prije početka utakmice. Za sada to izgleda ovako:

Livaković – Juranović, Lovren, Gvardiol, Barišić – Modrić, Brozović, Kovačić – Kramarić, Petković (Livaja), Perišić.

Japancima će nedostajati stoper Itakura zbog dva žuta kartona, izbornik Hajime Moriyasu mogao bi na teren poslati ovaj sastav:

Gonda – Tomiyasu, Yoshida, Taniguchi – Ito, Tanaka, Morita, Nagatomo – Kubo, Maeda, Kamada.

Već je više rečeno i napisano da će ovo biti treći susret Hrvatske i Japana na svjetskim prvenstvima. Hrvatska je u Francuskoj 1998. bila bolja s 1:0 u skupini zahvaljujući pogotku Davora Šukera, dok je u Njemačkoj 2006. godine utakmica završila 0:0 uz neiskorišteni jedanaesterac Darija Srne i gredu Nike Kranjčara. Nakon toga je Hrvatska odigrala 2:2 s Australijom i ispala.

Ovo je eliminacijska utakmica, dakle, ona može otići i u produžetke, a može biti odlučena i izvođenjem jedanaesteraca. U Rusiji je Hrvatska na taj način, boljim pucanjem penala prošla Dansku i Rusiju, dok Japan pamti ispadanje od Paragvaja prije dvanaest godina.

Pod posebnim opterećenjem zbog žutog kartona igrat će Luka Modrić i Dejan Lovren, jer budu li opomenuti danas, morat će pauzirati u slučaju prolaska u četvrtfinale. Tamo bi Hrvatska mogla igrati protiv Brazila ili Južne Koreje.

hr Mon Dec 05 2022 08:29:05 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Englezi lagano riješili Senegal i za polufinale se bore s Francuskom

Europski klasik na rasporedu je u subotu od 20 sati

Engleska  se uvjerljivom pobjedom protiv Senegala 3:0 plasirala u četvrtfinale Svjetskog prvenstva. Strijelci za Englesku bili su Henderson, Kane i Saka, a u četvrtfinalu ih čeka Francuska u subotu od 20 sati.

Englezi su od početka dominirali u posjedu, ali prve dvije prave prilike pripale su Senegalu. Sarr je u 28. minuti propustio veliku priliku, a prethodno je Dia pogodio Stonesa u ruku. Sudac je nakon pregleda snimke odlučio kako nema kaznenog udarca. Samo četiri minute kasnije, Dia je promašio još jednu veliku šansu, pucao je s desetak metara iskosa, ali Pickford je to obranio. Englezi su poveli u 39. minuti iz svoje prve prave akcije u kojoj je sudjelovalo čak sedam igrača. Bellingham je povratnom loptom pronašao Hendersona na desetak metara od gola, a veznjak Liverpoola je pogodio za vodstvo.  Samo dvije minute nakon toga, Kane je iz odlične pozicije pucao preko gola. Precizan je zato Kane bio u sudačkoj nadoknadi prvog dijela. Bellingham je oteo loptu na sredini terena, dodao do Fodena, koji pronalazi Harryja Kanea, a napadač Engleske zabija svoj prvi pogodak na Svjetskom prvenstvu.

Senegalci su na poluvremenu promijenili čak tri igrača, ali drugi dio protekao je bez većih uzbuđenja. Seneglaci bez snage da ozbiljno zaprijete Pickfordu, a Gordi Albion je zadovoljan sigurnim vodstvom. U 57. minuti Saka je zabio za 3:0 nakon asistencije Fodena, bila je to potvrda prolaza Engleza u četvrtfinale.

hr Sun Dec 04 2022 22:06:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Svjetski prvak Francuska se s 3:1 protiv Poljske prošetao u četvrtfinale SP-a

Dvostruki strijelac je bio Mbappe, prvi je zabio Giroud
Svjetski prvak Francuska igrat će u četvrtfinalu Svjetskog prvenstva u Kataru nakon elegantnih 3:1 protiv Poljske na stadionu Al Thumama pred 40.989 gledatelja. U posljednjih osam Galski su pijetlovi došli zgodicima Oliviera Girouda u 44., te Kyliana Mbappea u 74. i prvoj minuti sudačke nadoknade. Još dublje u nadoknadi, u 99. minuti iz jedanaesterca je konačan rezultat postavio Robert Lewandowski.

Možda se ova utakmica mogla zakomplicirati za Francuze da su Poljaci u 38. minuti iskoristili svoje najveće prilike, Piotr Zielinski je s desetak metara raspalio po lopti, ali točno u vratara Huga Llorisa, pa je novi udarac s gol crte odbio Raphael Varane. Sve prije i poslije toga igrala je Francuska.

Giroud je u 29. minuti imao veliki promašaj s nekoliko metara, ali u 44. je dočekao sjajno dodavanje Mbappea, izbjegao zaleđe, te matirao Wojciecha Szczesnyja. Bio je to Giroudov 52. gol za Francusku čime je postao reprezentativni rekorder, jedan više od legendarnog Thierryja Henryja.

Raspoloženi Mbappe je u 74. fenomenalno okončao kontru koju su povukli Giroud i Ousmane Dembele, s 15-ak metara je pogodio u rašlje, a potom je za 3:0 dodao još jedan efektan gol, u suprotni gornji kut. Time je Mbappe stigao do već pet golova na ovom Svjetskom prvenstvu, ukupno devet sa svjetskih prvenstava s ona četiri u Rusiji prije četiri i pol godine.

Kad se već činilo da će biti kraj, Dayot Upamecano je igrao rukom, VAR je pozvao suca Valenzuelu na provjeru i on je pokazao na bijelu točku. Lloris je uspio obraniti penal Lewandowskom, ali je prerano napustio crtu i penal je ponovljen. Ovoga puta golgeter Poljske je prevario Llorisa za kakvu-takvu utjehu.

Francuska će u četvrtfinalu igrati protiv boljeg iz dvoboja Engleska – Senegal.
hr Sun Dec 04 2022 18:08:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.