Sutra se zatvara magistrala zbog rušenja starog nadvožnjaka u Kaštel Kambelovcu
U sklopu radova rekonstrukcije državne ceste D8, poddionice Kaštel Gomilica – Kaštel Stari, izvodit će se radovi rušenja starog nadvožnjaka u Kaštel Kambelovcu.
Zbog navedenih radova državna cesta D8 od Kaštel Starog do Kaštel Sućurca (kod Lidla), bit će zatvorena za sav promet od nedjelje, 13. ožujka od 06:30 sati do ponedjeljka, 14.ožujka u 05:00 sati.
Promet će se usmjeravati na obilazni pravac Cestom Dr. Franje Tuđmana. U istom razdoblju uz radove rušenja nadvožnjaka izvodit će se radovi poprečnih prekopa predmetne dionice, pa će biti i poseban režim prometa za lokalno stanovništvo, javlja Nautic Radio Kaštela.
Kako je nadvožnjak uz obiteljske kuće, izvođač ne smije minirati pa će se rušenje obavljati klasičnom mehanizacijom. Rušenje započinje u nedjelju i završava u ponedjeljak rano ujutro kako bi se izbjegle velike prometne gužve.
Sudionike u prometu iz Hrvatskih cesta mole za strpljenje i razumijevanje uz poštivanje privremene prometne signalizacije.
Inače, projekt gradnje i rekonstrukcije 5,5 kilometara ove državne ceste i 3,3 kilometara pristupne ceste u vrijednosti 120 milijuna kuna trebao bi se privesti kraju ove jeseni.
Na relaciji Plano – Solin uz prometnicu nalazit će se i vijadukt preko željezničke pruge, tri nadvožnjaka, jedan pješački nathodnik i jedan pothodnik te dva raskrižja sa semaforom.


