Juan Sebastian Veron okončao igračku karijeru
Nekadašnji argentinski nogometni reprezentativac Juan Sebastian Veron (39) okončao je u subotu igračku karijeru…
Isti dan kad je njegov sunarodnjak odigrao posljednju domaću utakmicu za milanski Inter, Veron se oprostio od navijača Estudiantesa iz La Plate, kluba u kojem je 1994. i započeo profesionalnu karijeru. Estudiantes je u predzadnjem kolu Clausure svladao San Lorenzo s 3-0, a Veron je izašao iz igre u 77. minuti uz ovacije domaćih navijača.
Veron je zapravo drugi put zaključio igračku karijeru. Prvi se put umirovio prije dvije godine i onda nekoliko mjeseci proveo rekreativno igrajući u amaterskoj ligi La Plate. No, to mu nije bilo dovoljno, pa je krajem 2012. ponovno potpisao za Estudiantes u kojem je dobio i funkciju sportskog direktora. Argentinski mediji nagađaju da bi uskoro mogao postati i predsjednik kluba.
Veron je u Europi igrao za Sampdoriju, Parmu, Lazio, Manchester United, Chelsea i Inter. Za argentinsku je reprezentaciju skupio 73 nastupa i postigao devet pogodaka.


