Hajduk i Šibenik zamijenili domaćinstvo

HNK Šibenik prethodno je uputio zamolbu za promjenom domaćinstva na koju je HNK Hajduk potvrdno odgovorio.
Hajduk i Šibenik postigli su dogovor da se izvrši zamjena domaćinstva međusobnih utakmica u 3. i 12. kolu HT Prve lige, a razlog su radovi na travnjaku stadiona Šubićevac koji su još uvijek u tijeku.

Utakmica 3. kola HT Prve lige će se tako odigrati na Poljudu, a utakmica 12. kola na Šubićevcu.
hr Mon Jul 19 2021 09:28:52 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Hajduk kažnjen je s 10.000 kuna zbog korištenja pirotehničkih sredstava!

NK Solin kažnjen je s 5.000 kuna uslijed pet javnih opomena tijekom utakmice Osijek II - Solin
Disciplinski sudac Hrvatski Telekom Prve lige i Druge HNL, Alan Klakočer, donio je odluke o kaznama s utakmica 8. kola HT Prve lige i četvrtog kola Druge HNL.

HNK Hajduk kažnjen je s 10.000 kuna zbog korištenja pirotehničkih sredstava (čl. 67. DP HNS-a) gostujućih navijača tijekom utakmice Istra 1961 - Hajduk. Gostujući navijači, smješteni na južnoj tribini, u 58. minuti koriste jednu petardu poslije pogotka, od 73. do 74. minute zapaljene su tri baklje, od 81. do 82. minute zapaljeno je 9 baklji, od čega su u teren za igru ubačene tri i jedna dimna naprava. U 82. minuti dogodio se jednominutni prekid igre. - prenosi Prva HNL.

NK Istra 1961 kažnjen je s 5.000 kuna zbog korištenja pirotehničkih sredstava (čl. 67. DP HNS-a) gostujućih navijača tijekom utakmice Istra 1961 - Hajduk. Gostujući navijači, smješteni na južnoj tribini, u 58. minuti koriste jednu petardu poslije pogotka, od 73. do 74. minute zapaljene su tri baklje, od 81. do 82. minute zapaljeno je 9 baklji, od čega su u teren za igru ubačene tri i jedna dimna naprava. U 82. minuti dogodio se jednominutni prekid igre.

GNK Dinamo kažnjen je s 5.000 kuna zbog korištenja pirotehničkih sredstava (čl. 67. DP HNS-a) domaćih navijača tijekom utakmice Dinamo - Šibenik. U razdoblju od 81. do 82. minute navijačka skupina BBB koja je brojala 377 pripadnika, na sjevernoj tribini, zapalila je tri baklje, od kojih je jedna bačena na tartan stazu.

NK Osijek kažnjen je s 5.000 kuna uslijed četiriju javnih opomena, dviju opomena na klupi i jednog isključenja (čl. 54. DP HNS-a ) tijekom utakmice Lokomotiva - Osijek.

NK Solin kažnjen je s 5.000 kuna uslijed pet javnih opomena (čl. 67. DP HNS-a) tijekom utakmice Osijek II - Solin.

hr Wed Sep 15 2021 20:12:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Hat-trick Livaje za pobjedu Hajduka u Puli, Bijeli su se bodovno izjednačili s Dinamom

Hajduk je većinu utakmicu bio bolja momčad, ali u prvom dijelu mreže se nisu tresle
Hajduk je pobijedio Istru 1961 s 3:1 u utakmici 8. kola HT Prve lige igranoj na stadionu Aldo Drosina.

Sva tri gola za Bijele postigao je u drugom poluvremenu Marko Livaja, od čega su dva s bijele točke. Pred sam kraj utakmice konačan rezultat postavio je Beljo udarcem glavom.

Hajduk je većinu utakmicu bio bolja momčad, ali u prvom dijelu mreže se nisu tresle. Hajduk je tako stigao tako do 16. boda i drugog mjesta ljestvice te je bodovno izjednačen s vodećim Dinamom, koji ima utakmicu manje.

ISTRA 1961 – HAJDUK 1:3 (0:0)

Pula, stadion Aldo Drosina. Sudac: Dario Bel (Osijek)

Strijelci: 0:1 Livaja (52′-11m), 0:2 Livaja (58′-11m), 0:3 Livaja (74′), 1:3 Beljo (89′)

Istra: Lučić, Mlinar (od 61′ Mišković), Blagojević, Galilea, Navarro, Marin (od 70′ Daničić), Mahmoud (od 79′ Desio), Bande, Beljo, Serderov (od 70′ Lisica), Eira

Hajduk: Kalinić, Čolina, Vuković (od 79′ Katić), Simić, Livaja (od 79′ Ljubičić), Eduok (od 46′ Atanasov), Elez, Krovinović, Mlakar (od 71′ Biuk), Dolček, Sahiti (od 71′ Kačaniklić).
hr Sun Sep 12 2021 19:19:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Odgođen derbi Hajduka i Dinama!

Odgodu je zatražio Dinamo
Utakmica 9. kola Hrvatski telekom Prve lige između Hajduka i Dinama, koja je trebala biti odigrana u nedjelju, 19. rujna, s početkom u 17 sati, odgođena je na zahtjev GNK-a Dinamo, piše Prva HNL.

Odluka je donesena temeljem članaka 4. i 54. Propozicija natjecanja HT Prve lige za natjecateljsku godinu 2021./22. U obrazloženju odluke povjerenika natjecanja HT Prve lige, Josipa Breznog, stoji:

- GNK Dinamo je 7. rujna 2021. godine pismeno zatražio odgodu utakmice 9. kola HT Prve lige Hajduk – Dinamo zbog nastupa u grupnoj fazi UEFA Europske lige 16. rujna. Sukladno odredbi iz članka 4. Propozicija natjecanja, klub koji se plasira u grupnu fazu Uefinih klupskih natjecanja ima pravo na još jednu odgodu utakmice tijekom jeseni ako već u kvalifikacijskom dijelu nije imao dvije odgode. Prema odredbama Propozicija natjecanja, odgođena utakmica odigrat će se u prvom mogućem slobodnom terminu, najkasnije prije kalendarom natjecanja predviđenog termina za odigravanje zadnjih dvaju prvenstvenih kola, o čemu će odluka biti donesena naknadno, ovisno o rezultatima GNK-a Dinamo u UEFA Europskoj ligi.
hr Wed Sep 08 2021 11:58:10 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Hajduk danas gostuje u Makarskoj

Zaista su lijepo Makarani dočekali svog Hajduka, a vrhunac se očekuje danas na proslavi velike obljetnice HRNK Zmaj
Nogometaši Zmaja i Hajduka danas od 17 sati na stadionu Gradski sportski centar u Makarskoj igraju prijateljsku utakmicu u povodu 100 godina postojanja makarskog kluba.

Stigli su Bijeli u Makarsku u petak prijepodne, odmah po dolasku momčad trenera Jensa Gustafssona odradila je trening, a u večernjim satima igrači i stručni stožer družili su se s navijačima na gradskoj rivi. Zaista su lijepo Makarani dočekali svog Hajduka, a vrhunac se očekuje danas na proslavi velike obljetnice HRNK Zmaj.

Trener Gustafsson u Makarsku je poveo 23 igrača, dosta prvotimaca nije stiglo budući da se nalaze na reprezentativnim akcijama sa svojim nacionalnim selekcijama, međutim prva momčad pojačana je s četvoricom juniora. Neće svi igrači koji su stigli konkurirati za današnji susret, ali sigurno će se ekipi makarskog trećeligaša suprotstaviti respektabilna momčad Bijelih.

Jučer je u Gradskoj galeriji Antun Gojak otvorena velika izložba fotografija 100 godina Zmaja. Na otvaranju izložbe fotografija nazočili su i bivši predsjednici i sadašnji i bivši igrači Zmaja, te delegacija HNK Hajduk s igračima Emirom Sahitijem Josipom Elezom.
hr Sat Sep 04 2021 10:05:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.