GOŠK i Hajduk odigrali prijateljski susret

Bijeli zaigrali s kombiniranom momčadi
Prijateljski susret pred nešto više od sedamsto gledatelja na stadionu u Kaštel Gomilici odigrali su Bijeli sa sportskim prijateljima iz NK GOŠK Kaštela.

Kombinirana momčad koju je na teren izveo trener Jens Gustafsson pobijedila je rezultatom 3:1, a u utakmici smo mogli vidjeti niz vrlo dobrih prilika na obje strane.

Poveo je Hajduk u 23. minuti nakon što je Ćubelić sjajno ubacio, a Brkljača još bolje ispratio njegov centaršut te iz voleja poslao loptu u mrežu.

Na 2:0 povećao je u 57. minuti Ljubičić koji je neometan primio loptu nakon odličnog ubačaja Hrgovića te iz prve pogodio u desni vratarev kut s nekih 13 metara.

Smanjio je domaćin na 2:1 pogotkom Maretića samo dvije minute kasnije. Ubacio je Jozinović pred vrata, Čubrilo je pucao glavom, odbio je vratar Silić, ali na odbijanac je prvi došao Maretić koji šalje loptu u mrežu.

Konačni 3:1 postavio je Domančić u 71. minuti susreta. Pucao je Brkljača s ruba šesnaesterca, vratar domaćih je uspio na kratko obraniti i odbiti, ali samo do mladog napadača Bijelih koji pogađa mrežu i postavlja konačni rezultat utakmice.

GOŠK Kaštela – Hajduk 1:3 (0:1)

Kaštel Gomilica, stadion: SC Jure Bakotić. Gledatelja: 700. Sudac: Mateo Budić

Strijelci: 0:1 Brkljača (22.), 0:2 Ljubičić (59.), 1:2 Maretić (61.), 1:3 Domančić (70.)

GOŠK Kaštela: Ćubić (od 86. Ivanda), Vranješ (od 46. Kušeta), Vuković, Vučemilović-Grgić (od 64. Ivančević), Jozinović (od 81. Butorović), Bučić (od 85. Mula), Karaman (od 64. Zec), Maretić (od 86. Projić), Bušić (od 69. Zolje), Simpson, Vučemilović-Alegić (od 46. Čubrilo).

Hajduk: Perić (od 46. Silić), Ćalušić, Dellova, Dimitrov, Čolina (od 64. Škaričić), Atanasov (od 71. Prpić), Čuić (od 18. Domančić), Eduok (od 46. Š. Hrgović), Ćubelić, Brkljača (od 81. Želalić), Ljubičić (od 71. Capan).
hr Mon Aug 23 2021 22:19:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

HNK HAJDUK: Nema smisla biti euforičan, važno je ići utakmicu po utakmicu

U deset ovosezonskih natjecateljskih utakmica, Hajduk je upisao šest pobjeda, jedan remi i tri poraza

Nakon gotovo četvrtine odigranih utakmica u ovoj sezoni Prve HNL, Hajduk se nalazi u odličnoj poziciji koja mu donosi borbu za naslov prvaka, naslov koji se čeka dugih, dugih 16 godina. Navršit će se i 17 godina prije negoli Splićani probaju osvojiti titulu. Niz odličnih rezultata nakon jednog boda iz prva dva kola te katastrofalnog ispadanja od kazahstanskog Tobola u drugom pretkolu Konferencijske lige učinio je „Bile” članom gornjeg doma Prve HNL. Kladionice poput Bet365 nisu davale mnogo šanse Hajduku uoči početka sezone, no sada se situacija okreće. Primjerice, portal betsonhand.com „Bile” svrstava odmah nakon Dinama i uz bok Osijeka i Rijeke u utrci za naslov prvaka. A tako je loše izgledalo na ulasku u kolovoz...

Iskupljenja na Rujevici i u Gradskom vrtu

U deset ovosezonskih natjecateljskih utakmica, Hajduk je upisao šest pobjeda, jedan remi i tri poraza. Još je ljepša kada se tih deset okršaja smanji na posljednjih šest. Tada je omjer – pet pobjeda i poraz. Dvije momčadi porazile su Hajduk u ovosezonskom prvenstvu – Rijeka (1:2) i Osijek (1:2). Oba puta hajdukovci su poraženi na svome Poljudu, tako da će tek u nastavku sezone uslijediti pokušaji iskupljenja na Rujevici i u Gradskom vrtu. Još da ne spominjemo okršaj s Dinamom koji je odgođen. Iako je stanje na prvenstvenoj tablici vrlo ugodno za oči, ne treba biti euforičan.

Nitko od protivnika nije oduševio

Euforija ne smije dolaziti u obzir jer, ustvari, razloga za nju niti nema. Niti jedan od hrvatskih prvoligaša nije pokazao zavidnu formu u, košarkaškim rječnikom, prvoj četvrtini prvenstvene sezone. Dinamo je odmah na startu pokazao kako mu neće biti lagano (poraz od Slavena 0:2 na Maksimiru), Rijeka mnogo oscilira, a Osijek nije niti na tragu prošlosezonskih igara. Hajduk trenutno iskorištava ovu situaciju, ali pitanje je kad će netko od navedenih protivnika iskočiti iz kolosijeka mediokriteta te hrabrije iskoračiti prema tituli.

Mnogi nisu na pravoj razini

Od igrača iz Hajdukovog rostera, nitko se kvalitetom i formom ne može približiti Livaji. Kad bi Gustafsson na raspolaganju imao još jednog ili dvojicu pojedinaca približnoga kalibra, Hajduk bi mogao pucati visoko. Neki igrači od kojih smo mnogo očekivali malo su zakazali, poput Filipa Krovinovića, toliko najavljivanog „pojačanja”. Mnogi zaborave – nitko ne može biti pojačanje prije negoli zaigra u novom klubu, prije negoli se pokaže kao pojačanje. Bivši igrač Benfice u devet ovosezonskih utakmica postigao je tri asistencije te bi u nastavku sezone ipak trebao biti još učinkovitiji. Neki mladići, također, imaju veliki potencijal, no ne pružaju igre na toj razini, poput Marina Ljubičića ili wunderkinda, Stipe Biuka. U tu priču može ući i Atanasov. Neka prošla „pojačanja” završena su priča. Poput Diamantakosa, koji je prošle godine pompozno najavljivan kao čovjek koji će u HNL-u zabijati 20 golova po sezoni. U ova dva mjeseca upisao je 75 minuta provedenih na terenu...

Usporedbe s ekipom 1994./95.?!

Godinama slušamo i čitamo priče o nekom novom Hajduku, momčadi koja će napokon prekinuti post dug 16 godina te zaigrati u toliko željenoj Ligi prvaka. Tako su Sportskih novosti dan uoči prve utakmice s Tobolom,  ovu momčad Hajduka usporedile s onom šampionskom iz sezone 1994./95. Tada su Erceg, Asanović, Andrijašević, Gabrić, Štimac, Pralija (ima ih...) donijeli „Bilima” trostruku krunu te četvrtfinale Lige prvake. Može li bolje? Ovaj Hajduk, a niti jedan u sljedećih 100 godina neće se moći ni po čemu mjeriti s onim, s tom generacijom koja je ostala zlatnim slovima upisana u povijesne knjige „dragulja Dalmacije”.

Stati na loptu

Međutim, mora se od nečega krenuti. Trenutni rezultati Hajduka u HNL-u obećavaju, no valja nastaviti takvim tempom. Sjetimo se samo urnebesa nakon „rušenja” Dinama na punom Poljudu krajem kolovoza 2019. godine za prvo mjesto na tablici. Sjećate se kako je sezona završila? Bodovnim deficitom za Dinamom u iznosu od 20 bodova! Zato, stati na loptu i „ploviti” utakmicu po utakmicu. Lijepo je zamišljati trofej u rukama, a ako se tako bude razmišljalo, onda će biti, u najbolju ruku, ista situacija kao i prošle sezone – borba za Europu s Goricom i Rijekom. Hajduk konačno želimo vidjeti negdje više.

hr Mon Sep 20 2021 14:17:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Hajduk kažnjen je s 10.000 kuna zbog korištenja pirotehničkih sredstava!

NK Solin kažnjen je s 5.000 kuna uslijed pet javnih opomena tijekom utakmice Osijek II - Solin
Disciplinski sudac Hrvatski Telekom Prve lige i Druge HNL, Alan Klakočer, donio je odluke o kaznama s utakmica 8. kola HT Prve lige i četvrtog kola Druge HNL.

HNK Hajduk kažnjen je s 10.000 kuna zbog korištenja pirotehničkih sredstava (čl. 67. DP HNS-a) gostujućih navijača tijekom utakmice Istra 1961 - Hajduk. Gostujući navijači, smješteni na južnoj tribini, u 58. minuti koriste jednu petardu poslije pogotka, od 73. do 74. minute zapaljene su tri baklje, od 81. do 82. minute zapaljeno je 9 baklji, od čega su u teren za igru ubačene tri i jedna dimna naprava. U 82. minuti dogodio se jednominutni prekid igre. - prenosi Prva HNL.

NK Istra 1961 kažnjen je s 5.000 kuna zbog korištenja pirotehničkih sredstava (čl. 67. DP HNS-a) gostujućih navijača tijekom utakmice Istra 1961 - Hajduk. Gostujući navijači, smješteni na južnoj tribini, u 58. minuti koriste jednu petardu poslije pogotka, od 73. do 74. minute zapaljene su tri baklje, od 81. do 82. minute zapaljeno je 9 baklji, od čega su u teren za igru ubačene tri i jedna dimna naprava. U 82. minuti dogodio se jednominutni prekid igre.

GNK Dinamo kažnjen je s 5.000 kuna zbog korištenja pirotehničkih sredstava (čl. 67. DP HNS-a) domaćih navijača tijekom utakmice Dinamo - Šibenik. U razdoblju od 81. do 82. minute navijačka skupina BBB koja je brojala 377 pripadnika, na sjevernoj tribini, zapalila je tri baklje, od kojih je jedna bačena na tartan stazu.

NK Osijek kažnjen je s 5.000 kuna uslijed četiriju javnih opomena, dviju opomena na klupi i jednog isključenja (čl. 54. DP HNS-a ) tijekom utakmice Lokomotiva - Osijek.

NK Solin kažnjen je s 5.000 kuna uslijed pet javnih opomena (čl. 67. DP HNS-a) tijekom utakmice Osijek II - Solin.

hr Wed Sep 15 2021 20:12:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Hat-trick Livaje za pobjedu Hajduka u Puli, Bijeli su se bodovno izjednačili s Dinamom

Hajduk je većinu utakmicu bio bolja momčad, ali u prvom dijelu mreže se nisu tresle
Hajduk je pobijedio Istru 1961 s 3:1 u utakmici 8. kola HT Prve lige igranoj na stadionu Aldo Drosina.

Sva tri gola za Bijele postigao je u drugom poluvremenu Marko Livaja, od čega su dva s bijele točke. Pred sam kraj utakmice konačan rezultat postavio je Beljo udarcem glavom.

Hajduk je većinu utakmicu bio bolja momčad, ali u prvom dijelu mreže se nisu tresle. Hajduk je tako stigao tako do 16. boda i drugog mjesta ljestvice te je bodovno izjednačen s vodećim Dinamom, koji ima utakmicu manje.

ISTRA 1961 – HAJDUK 1:3 (0:0)

Pula, stadion Aldo Drosina. Sudac: Dario Bel (Osijek)

Strijelci: 0:1 Livaja (52′-11m), 0:2 Livaja (58′-11m), 0:3 Livaja (74′), 1:3 Beljo (89′)

Istra: Lučić, Mlinar (od 61′ Mišković), Blagojević, Galilea, Navarro, Marin (od 70′ Daničić), Mahmoud (od 79′ Desio), Bande, Beljo, Serderov (od 70′ Lisica), Eira

Hajduk: Kalinić, Čolina, Vuković (od 79′ Katić), Simić, Livaja (od 79′ Ljubičić), Eduok (od 46′ Atanasov), Elez, Krovinović, Mlakar (od 71′ Biuk), Dolček, Sahiti (od 71′ Kačaniklić).
hr Sun Sep 12 2021 19:19:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Odgođen derbi Hajduka i Dinama!

Odgodu je zatražio Dinamo
Utakmica 9. kola Hrvatski telekom Prve lige između Hajduka i Dinama, koja je trebala biti odigrana u nedjelju, 19. rujna, s početkom u 17 sati, odgođena je na zahtjev GNK-a Dinamo, piše Prva HNL.

Odluka je donesena temeljem članaka 4. i 54. Propozicija natjecanja HT Prve lige za natjecateljsku godinu 2021./22. U obrazloženju odluke povjerenika natjecanja HT Prve lige, Josipa Breznog, stoji:

- GNK Dinamo je 7. rujna 2021. godine pismeno zatražio odgodu utakmice 9. kola HT Prve lige Hajduk – Dinamo zbog nastupa u grupnoj fazi UEFA Europske lige 16. rujna. Sukladno odredbi iz članka 4. Propozicija natjecanja, klub koji se plasira u grupnu fazu Uefinih klupskih natjecanja ima pravo na još jednu odgodu utakmice tijekom jeseni ako već u kvalifikacijskom dijelu nije imao dvije odgode. Prema odredbama Propozicija natjecanja, odgođena utakmica odigrat će se u prvom mogućem slobodnom terminu, najkasnije prije kalendarom natjecanja predviđenog termina za odigravanje zadnjih dvaju prvenstvenih kola, o čemu će odluka biti donesena naknadno, ovisno o rezultatima GNK-a Dinamo u UEFA Europskoj ligi.
hr Wed Sep 08 2021 11:58:10 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.