Kreće 2. HNL: Solin kod Međimurja, derbi Dugopolja i Hajduka II

Piše:

Solin će u novu sezonu krenuti i s novim imenom na klupi – Mladenom Jurićem. Jurić je u protekloj sezoni vodio kadete kluba s Jadra i postigao veliki uspjeh plasmanom kadeta i pionira u 1. Hrvatsku nogometnu ligu.

„Pripreme su počele 12. srpnja i veći dio plana i programa je uspješno odrađen. Prošle sezone smo se doslovno spašavali posljednje kolo i mislim da klub ovakvog renomea i klub koji dogodine slavi 100 godina postojanja to ne zaslužuje pa ove godine želimo od početka dokazati da smo usmjereni prema „mirnima vodama“ i igranju sa stabilnom momčadi koja će u dogledno vrijeme ostvariti i nešto više, od našeg primarnog cilja, a to je osiguran drugoligaški status.“, rekao je trener Jurić.

Trener Jurić komentirao je i novu situaciju u Drugoj ligi u kojoj je ove godine 14 klubova koji će u 26 kola boriti se za titulu najboljeg:„Ove godine su odlučili smanjiti broj ekipa, a dogodine će, po mojim saznanjima, biti ponovno 16 ekipa u Drugoj ligi. Mislim da je 30-tak kola najoptimalnije za igranje u drugoj ligi zbog puno mladih igrača koje treba pratiti i koji se moraju razvijati!“

Solin će svoj drugoligaški put otvoriti susretom protiv Međimurja danas, 24. kolovoza od 20 sati na stadionu Mladost u Čakovcu.

S druge strane, Hajduk II u drugoligaškom društvu sezonu će otvoriti dan kasnije na gostujućem terenu, ako se gostovanje kod Dugopolja tako može nazvati. U novu sezonu, kao i u onu premijernu prošlu sezonu u Drugoj ligi, klub će povesti Siniša Oreščanin. Splićani su se pripremali u Splitu i na Kupresu, a pripremama u kojima su od 6 utakmica četiri Hajdukovci pobijedili i dva puta remizirali bio je zadovoljan trener Oreščanin:„Zadovoljan sam odrađenim pripremama u Splitu i na Kupresu. Veliki plus je odlična atmosfera u klubu jer je zajedništvo i prošle godine bio jedan od glavnih ciljeva druge momčadi Hajduka i jedini način na koji nekakav kolektiv može funkcionirati. Kad gledam na premijernu sezonu u Drugoj ligi od prošle godine i na ovu sezonu situacija je puno bolja i vizija od prvog dana i stavljanja u prvi plan mladih igrača je nekako bliža.“

Na početku će uz Dugopolje Hajduk II zaigrati i sa Solinom u drugom kolu. Po treneru Oreščaninu to su utakmice s pravom draži:„Specifične drugoligaške klubove, a ako nešto vole dalmatinski klubovi onda je to dobiti Hajduka. Očekujem tako prave drugoligaške utakmice koje su ogledalo od prvog kola i kao dobrodošlica mladima koji su priključeni momčadima!“

Susret Dugopolja i Hajduka II na rasporedu je u subotu, 25. kolovoza od 17:30 sati na stadionu Dugopolje.