Žuti upisali prvu pobjedu, GKK Šibenik pao na Gripama

Piše:

Košarkaši Splita ostvarili su prvu pobjedu ove sezone u A1 ligi pobijedivši na Gripama GKK Šibenik rezultatom 79:70. Žuti su na samom početku napravili prednost od sedam koševa razlike, bilo je 25:18 na kraju prve četvrtine, međutim Šibenčani se vraćaju u igru negdje oko 14. minute, baš u trenutku kada su njihovi navijači stigli u dvoranu na Gripama. 

Gosti su najprije došli do izjednačenja 30:30, a zatim su u posljednjim sekundama prije odmora poveli rezultatom 37-39. Žuti su jako loše ušli u treću četvrtinu pa Šibenčani dolaze do nešto osjetnije razlike 39:44, ali njihova rezultatska inicijativa je ipak bila kratkog vijeka. Splićani se uspijevaju vratiti, igralo se koš za koš, a pogotkom Filipovića na isteku treće četvrtine, žuti ponovo prelaze u vodstvo 54:53.

Početak zadnje četvrtine opet donosi prevagu na stranu “žutih” koji su bili premoćni u napadačkom skoku, a uz to je i obrana u tim trenutcima funkcionirala jako dobro. U posljednjih minutu i pol Split ulazi sa +6 (71:65), međutim 36 sekundi prije kraja Vrkić pogađa tricu i donosi neizvjesnost. Već u sljedećem napadu uslijedio je prekršaj na Kedži, a ovaj povratnik u redove “žutih” sigurno realizira oba slobodna bacanja. Nakon toga Šibenik ne uspijeva realizirati napada, a Kedžo je ponovo siguran sa slobodnih bacanja čime je i definitivno riješio pitanje pobjednika. Do kraja su “”žuti” uspjeli podići razliku na +9 i sasvim zasluženo upisali prve bodove ove sezone. 

U redovima Splita najefikasniji su bili Kedžo sa 17, Mustapić sa 16, te Filipović s 15 poena. Kod gostiju su se istaknuli Šamadan i Vrkić sa 16 poena. 

Izjave trenera: 

– Više sam zadovoljan pobjedom nego igrom koja nije bila bajna, trebat će nam još vremena da dignemo igru na razinu koju želim. Raduje me što smo držali kontrolu skoka, a napadački smo odigrali puno bolje nego u Sinju. Nadam se da će se do utakmice sa Zagrebom oporaviti i Matić, tako da budemo kompletni – rekao je trener “žutih” Jakša Vulić.

– Zaslužena pobjeda Splita i čestitam im na tome, mi pak nismo zaslužili pobijediti ovu utakmicu. Moja dva pojačanja su potpuno podbacila u drugom poluvremenu i jasno je da se još moramo uigrati za naredne utakmice. Prošlo kolo smo izgubili od puno lošije ekipe nego što je Split, primili smo preko 100 koševa. Moramo poraditi na obrani, posebno u segmentu skoka gdje smo i izgubili ovu današnju utakmicu – kazao je trener Šibenčana Jeronimo Šarin.