Zbog korone odgođen košarkaški derbi Split - Zadar

Splićani su objavili da imaju previše pozitivnih igrača, odnosno nedovoljno za utakmicu
Neće biti ništa od utakmice Split - Zadar, košarkaškog derbija HT Premijer lige koji je trebao igrati u nedjelju na Gripama. Iz splitskog kluba su naveli razlog:

"Zbog pozitivnih nalaza na Covid-19 u našoj momčadi odgođena je utakmica 16. kola HT Premijer lige Split - Zadar, koja se trebala igrati 9. siječnja na Gripama s početkom u 17 sati. O novom terminu utakmice protiv Zadra i stanju u momčadi KK Split će pravovremeno izvijestiti javnost.", poručili su s Gripa.
hr Thu Jan 06 2022 11:30:39 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Jerko Marinić Kragić najbolji strijelac Hrvatske, Toni Popadić najbolji vratar, a Konstantinos Kakaris najbolji igrač prvenstva

Jug AO je pobijedio Jadran s 3:1 u finalnoj seriji i osvojio još jedan naslov prvaka Hrvatske

Nakon dramatične pobjede Juga AO u četvrtoj utakmici finala protiv Jadrana te ukupno čak 17. naslova prvaka za Dubrovčane krenulo je veliko slavlje u Gružu. Splitski Jadran nije uspio osvojiti prvi naslov prvaka Hrvatske u klupskoj povijesti, klub sa Zvončaca je nakon dugih 25 godina ušao u finale, ali više od toga nije mogao. Danas su izgubili nakon peteraca, u prošlom posjetu Gružu uspjeli su pobijediti nakon peteraca, ali dva poraza u svom bazenu na Poljudu nisu mogli nadoknaditi.

U Gružu su odmah nakon četvrte utakmice finala dodijeljene nagrade najboljim pojedincima ovogodišnjeg prvenstva Hrvatske. Utjeha Jadranu je titula najboljeg strijelca prvenstva koju je dobio Jerko Marinić Kragić, postigao je 62 gola ove sezone. Najbolji vratar Hrvatske je Toni Popadić iz Juga, jedan od ključnih igrača Juga u finalnoj seriji. Najbolji igrač prvenstva je Jugov centar Konstantinos Kakaris, mladi Grk koji je i danas odigrao odličnu utakmicu.

Time je završena vaterpolska sezona u domaćim bazenima, Jug AO je prvak, Jadran je osvojio Kup Hrvatske. Dubrovačani još neće na odmor, pred njima je uskoro nastup u četvrtfinalu Lige prvaka.

hr Tue May 24 2022 20:18:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Jug AO je novi prvak Hrvatske, Jadran poražen nakon peteraca

Nakon četiri četvrtine bilo je 6:6, u raspucavanju s pet metare gredu su pogodili jadranaši Delić i Marinić – Kragić

Dubrovački Jug AO je osvojio 17. naslov prvaka Hrvatske pobjedom nad splitskim Jadranom 10:9 nakon izvođenja peteraca. Poslije četiri četvrtine bilo je 6:6 u dosta čvrstoj i tvrdoj utakmici koju su obilježili vratari Toni Popadić i Ivan Marcelić. Jadran je imao vodstvo 6:5 na pola minute do kraja, Hrvoje Benić je devet sekundi prije kraja odveo utakmicu u peterce. U njima su više sreće i mirnoće imali domaći, Delić je pogodio gredu, a lopta se nije odbila preko zamišljene linije, da bi Marinić-Kragić također pogodio okvir vrata pa je počelo slavlje Dubrovčana i njihovih navijača.

Splićani su poveli već nakon 20 sekundi, Rino Burić je na brzinu iskoristio igrača više kojeg je izborio Dužević. Odmah su jadranaši u obrani izašli visoko na bekove Juga i osvojili loptu, plivali su dobro u polukontru koju nisu dobro odigrali, nisu uputili niti šut. Dubrovčani su nakon  dvije minute poravnali s igračem više, Kakaris je iz blizine svladao Marcelića. Jug je u vodstvo prešao na isteku pete minute iz peterca kojeg je izbori Kakaris, Maro Joković je bio siguran. Potom su jedni i drugi iskoristili situacije s igračem više, Burić je iz blizine popravio promašaj Kharkova, a na drugoj strani Tomasović s krila zabio u bliži kut pored Marcelića. Do kraja prve četvrtine vratari Marcelić i Popadić obranili su ono što moraju obraniti, Jug je prvih osam minuta dobio s 3:2.

Imali su domaći odmah na početku druge četvrtine igrača više kojeg nisu iskoristili, a Jadran je odmah dobro uzvratio. Kharkov je asistirao za Anđela Šetku koji je bio sam pred Popadićem i lako pogodio za 3:3. Proradile su potom obrane, Popadić je branio odlično dok su njegovi suigrači u napadu pogađali okvir gola, a nešto je zaustavio i Marcelić. Čitavih sedam minuta nitko nije pronašao put do mreže, dobro se plivalo, ali golova nije bilo pa je nakon dvije četvrtine bilo 3:3.

i treću četvrtinu golom je otvorio Jadran, Bukić je kroz šumu ruku pronašao kut za 3:4. Dubrovčani su imali problema s realizacijom igrača više, Marcelić je dao šansu Splićanima da povedu dva razlike. Međutim, Popadić je bio odličan, dobro se postavljao i obranama izludio goste. Iz jedne njegove obrane jugaši su dobro isplivali kontru, grčka kombinacija Papanastasiou – Argryopoulos donijela im je izjednačenje na pet minuta prije kraja treće četvrtine. Sve što je Jadran pokušavao nije prolazilo pored Popadića koji je već bio na dvoznamenkastom broju obrana, Rus Kharkov je nastavio očajnu šutersku formu u finalu pa je Jug dvije i pol minute prije kraja treće dionice opet poveo. Imali su dva igrača više, loptu je u mrežu lako prenio Kakaris. S tim se rezultatom ušlo u zadnju četvrtinu, sve je i dalje bilo otvoreno.

Gosti su propustili dva napada na početku četvrte četvrtine, ali griješio je i Jug. Mogli su domaći u 26. minuti lako povesti dva razlike, ali upropastili su čistu kontru tri na dva pa potom i propustili igrača više. Velika je nervoza bila prisutna kod jednih i drugih, Jadran se nije mogao ni približiti Popadiću, a Jug je u 28. minuti propustio još jednu meč loptu. Imali su dva igrača više, na udarac se odlučio Žuvela, a Marcelić je to odlično obranio. Tri minute prije kraja domaći su imali tri napada u nizu jer je Marcelić dva šuta odbio u korner. Dobili su jugaši uskoro igrača više, treće je isključenje zaradio Čagalj, ali domaći su i to propustili, Argryopoulos je promašio vrata.

Dobio je Jadran odmah šansu da izjednači, imali su igrača više pa je Smodlaka pozvao minutu odmora i dogovorio akciju. Realizirao ju je Kharkov, zabio prvi gol u cijelom finalu nakon 16 promašenih šuteva pa je minutu i 45 sekundi prije kraja bilo 5:5. U idućem napadu Juga snažni Kakaris je izborio još jednog igrača više, trener Juga Kobešćak je odmah pozvao minutu odmora. Minutu prije kraja lopta je došla do Argryopoulosa koji je od bloka zatresao gredu pa je Jadran dobio napad za vodstvo. Odigrali su ga Splićani vrlo dobro, Burić je na 35 sekundi prije kraja precizno pogodio za 5:6 i doveo goste na prag pobjede. Imao je Jug dovoljno vremena za zadnji napad, u napad je otišao i Popadić pa je stvoren višak za Hrvoja Benića koji je devet sekundi prije kraja snažnim šutem s osam metara probio Marcelića za 6:6. Premalo je vremena ostalo za Jadran, pobjednika smo opet morali dobiti nakon peteraca.

Finale PH, 4. utakmica

Jug AO – Jadran  10:9 nakon peteraca,   6:6  (3:2, 0:1,2:1,1:2)

Dubrovnik, bazen u Gružu. Gledatelja: 1700

Suci: Štampalija (Tribunj), Colombo (Italija)

Jug AO: Popadić 15 obrana, Vukojević, Fatović, Stahor, Joković 1, Papanastasiou, Tomasović 1, Argryopoulos 1, Kržić, Kakaris 2, Benić 1, Žuvela, Jurišić, Burđelez

Jadran: Marcelić 11 obrana, Burić 3, Marinić-Kragić, Čagalj, Butić, Pejković, Bukić 1, Kharkov 1, Delić, Dodoja, Šetka 1, Dužević, Anić, Radan

Marinić – Kragić greda

hr Tue May 24 2022 19:59:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

U Zagrebu predstavljen WTA Makarska Open: Sportski dosad najatraktivniji, više od 20 igračica iz top sto, poznata imena ženskog tenisa

Uživajte u vrhunskom tenisu i priključite se velikoj svjetskoj humanitarnoj inicijativi Tennis Plays for Peace

Kristina Mladenović, Arantxa Rus, Clara Burel, Anna Bondar, Aleksandra Krunić, Bernarda Pera te naše Antonija Ružić, Tena Lukas koja je prije nekoliko dana osvojila ITF-ov turnir u Rimu – nastupit će na teniskim terenima u Makarskoj od 30. do 5. lipnja.

- Nastupit će i Marta Kostyuk, ukrajinska mlada zvijezda pod vodstvom našeg proslavljenog asa Ivana Ljubičića, Španjolka Nuria Parrizas Diaz, jedna od najboljih zemljašica, istaknuo je Feliks Lukas, direktor turnira WTA Makarska Open na najavnoj konferenciji za medije u Zagrebu.

Dodao je kako iz Italije stižu Martina Trevisan i Lucia Bronzetti, a na listi čekanja je legenda talijanskog i svjetskog tenisa Sara Errani.

Dolazak su najavile i dvije najbolje igračice iz Slovačke - Kristina Kucova i Anna Karolina Schmiedlova te najbolja švedska tenisačica Rebecca Peterson. Osim njih naveo je i Mayar Sherif, najbolju tenisačica iz Egipta i najbolje rangiranu Brazilku Beatriz Haddad Maia, finalisticu parova ovogodišnjeg Australian Opena.

Iz Floride se video vezom javila Mirjana Lučić Baroni i čestitala organizatorima na dovođenju turnira u njezin zavičaj.

Netflix snima dokumentarac

Da je turnir sve popularniji u svijetu potvrđuje i činjenica da u Makarsku dolazi produkcijska kuća Noah Media Group koja će za  Netflixov dokumentarac snimati kadrove na teniskim terenima i u „backstageu“.

Najavljen je i nikad atraktivniji zabavni program s poznatim izvođačima poput Big Banda i Zdenke Kovačiček, Black Coffeeja, Mjesnog odbora, Nene Belana… Nastupit će i vokalni sastav Cambi i klapa Šufit, organiziraju se izložbe, predstave, Kids Day… Za svakog ponešto. Makarska se na tjedan dana pretvara u WTACity.

- Od 30.svibnja do 5. lipnja Makarska će postati središte zabave i sporta na Jadranu. Pozivam sve ljubitelje sporta i dobre zabave da s nama uživaju u prvom WTA Makarska Open i WTACity-u koji će Makarsku uvesti u ljetnu sezonu na jedan nov i uzbudljiv način. Moram reći da smo iznimno ponosni što smo uspjeli ovako prestižan turnir dovesti u Makarsku, kao i na ostvarenu suradnju Grada, WTA i Valamara, koji se pokazao kao izvrstan partner zajednici. Upravo takva kvalitetna suradnja prvi je korak u stvaranju jednog novog smjera održivog razvoja makarskog turizma, istaknula je Antonia Radić Brkan, zamjenica gradonačelnika Makarske.

Promocija hrvatskog turizma

Josip Pavić, izaslanik i posebni savjetnik ministrice turizma i sporta istaknuo je kako je WTA turnir fenomenalan spoj turizma i sporta.

- Godinama surađujemo jer je WTA turnir prepoznat kao događaj koji promovira hrvatski turizam i vjerujemo da će suradnja sportskog brenda i Makarske pomoći u pozicioniranju tog grada kao destinacije. Ove godine Ministarstvo izdvaja do sad najveći iznos za sportove koje inače podržava, rekao je Pavić.

Direktor TZ Splitsko-dalmatinske županije Joško Stella iznimno je zadovoljan višegodišnjom suradnjom s organizatorima WTA turnira koja se kontinuirano nadograđuje pa će ove godine WTA turniru u Makarskoj posjetiti i dvadesetak hrvatskih i stranih influencera.

- Iznimno nas raduje partnerstvo s WTA Makarska Open teniskim turnirom, a potpuno preuređen Dalmacija Placeshotel by Valamar spreman je za doček sudionika i gostiju turnira. Najavljena imena tenisačica, sportski raspored, popratni događaji kao i novoobnovljeni Teniski Centar u Makarskoj zasigurno će svojom atraktivnošću doprinijeti uspješnoj promociji i daljnjem razvoju destinacije izjavio je Alen Benković, viši potpredsjednik za razvoj, održavanje imovine i tehničke servise pri Valamar Rivieri i predsjednik Uprave Imperial Riviere.

Tennis plays for peace

Ulaznice za službeno najbolje organizirani WTA turnir u posljednjih pet godina mogu se nabaviti putem sustava Croatia Tickets. Sav prihod je humanitarnog karaktera, jer se WTA Makarska Open hosted by Valamar priključio inicijativi Tennis Plays for Peace za ratom ugroženu Ukrajinu.

hr Tue May 24 2022 16:00:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Čudesna tvornica odličja: Splitski Marjan osvojio šest medalja na EP i priredio veliku proslavu za osvajače

Marjanovci su danas pokazali odličja osvojena u Manchesteru, dva zlata i četiri bronce
Hrvatska taekwondo reprezentacija osvojila je osam medalja na Europskom prvenstvu koje se u nedjelju završilo u Manchesteru. Čak šest od tih osam medalja uzeli su članovi najvećeg i najboljeg hrvatskog kluba, splitskog Marjana. Lena Stojković i Ivan Šapina postali su prvaci Europe, sestre Ivana i Bruna Duvančić, Toni Kanaet i Paško Božić osvojili su brončanu medalju, a na korak do nje ostali su bivši prvaci Europe Lovre Brečić, Bruna Vuletić i Matea Jelić, ujedno i olimpijska pobjednica iz Tokija. Dakle, berba medalja mogla je biti i bolja, ali čak šest odličja s jednog natjecanja za jedan klub više je nego su ostvarile gotovo sve reprezentacije koje su nastupile na EP. Uz to, što je fascinantan podatak, TK Marjan je došao do brojke od čak 94 medalje osvojene na velikim europskim i svjetskim natjecanjima u svim kategorijama.

Takvi uspjesi vrijedni su divljenja i prigodne proslave, a Marjan je danas u klupskim prostorijama na splitskim Lokvama napravio fantastičnu proslavu za svoje medaljonoše. Oko stotinjak najmlađih članova kluba zajedno s roditeljima, prijateljima i rodbinom došli su pozdraviti osvajače medalja i čestitati im na uspjehu u Manchesteru. Bile su tu i sestre Ana i Lucija Zaninović, članice Marjana koje su utrle put velikim uspjesima kluba, stigli su i predstavnici Grada i Županije, prijatelji kluba i brojni novinari. U uvodu je sve prisutne pozdravio glavni tajnik kluba Sandro Deak, konstatirajući da je Marjan najbolji klub pojedinačnog sporta u Hrvatskoj. Naravno, dobio je veliki pljesak, a potom je riječ prepustio Luciji Zaninović, predsjednici kluba.

- Najponosnija sam osoba na svijetu što sam predsjednica ovog kluba, najboljeg u pojedinačnom sportu u Hrvatskoj. Čestitam od srca svim osvajačima medalja u Manchesteru, svima koji su radili i trenirali s njima svih ovih godina. Ispunjena sam srećom kad vidim sve vas ovdje, ovo naše zajedništvo je cilj svega, hvala svima koji su došli. Sigurna sam da ovdje na tribinama sjede nove prvakinje i novi prvaci. I za kraj želim našoj Leni Stojković da ovako nastavi s osvajanjem zlata – rekla je Lucija.

Nazočnima su se potom biranim riječima obratili predstavnici Grada Igor Maretić i Županije Tomislav Đonlić. Istaknuli su važnost Marjana za splitski i hrvatski sport, dodali da ovakve uspjehe nemaju klubovi ni na svjetskoj razini.

U Split nije stigao osvajač zlata Ivan Šapina, zapeo je na putovanju iz Engleske. Od nazočnih prva je riječ dobila Lena Stojković, nova/stara prvakinja Europe, zlatna iz Manchestera.

- Hvala svima u klubu, svakom članu, treneru, našem tajniku i ostalima iz uprave. Naravno i našim uzorima sestrama Zaninović, želim se svima zahvaliti jer je ovo vaša medalja koliko i moja – rekla je skromna i nasmijana Lena.

Broncu je u Manchesteru osvojio Toni Kanaet, brončani olimpijac iz Tokija.

- Drago mi je da sam nakon Tokija nastavio s dobrim rezultatima, da sam pokazao kvalitetu u kontinuitetu. Čestitam svima koji su osvojili medalje, uz njihovu ambiciju i njihovu kvalitetu i meni je puno lakše raditi, trenirati i napredovati.

Sestre Ivana i Bruna Duvančić su prave nasljednice Ane i Lucije Zaninović, također blizanke koje nastupaju u istim kategorijama kao Ana i Lucija.

- Nadamo se da je ovo samo početak naše uspješne karijere, odličan je osjećaj osvojiti medalju. Velike zasluge za naše uspjehe imaju ljudi iz kluba, svi koji nam svakog dana pomažu da radimo u odličnim uvjetima i ostvarujemo ovakve rezultate – rekle su vedre sestre Duvančić.

Prvu seniorsku medalju osvojio je Paško Božić, 20-godišnjak koji je već dobio nagradu Dražen Petrović za najveću nadu hrvatskog sporta.

- Hvala svima u klubu, od trenera, uprave, sparing partnera, svih koji su članovi Marjana Ovo je moja prva seniorska medalja, iskoristit ću je da imam nove motive i da nastavim raditi i napredovati kao do sada – poručio je stasiti Božić.

Prepustili smo potom sve osvajače medalja s EP svima koji su se poželjeli fotografirati s njima, a bilo je ih dosta. Sve to sa strane su promatrali tvorci Marjanovih prvaka, brojni treneri na čelu s Tonijem Tomasom i Veljkom Laurom. S obzirom kako se radi u najboljem klubu pojedinačnog sporta u Hrvatskoj, nove medalje stići će u Split vrlo brzo.
hr Tue May 24 2022 11:49:17 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.