Ništa od Kupa: Bijeli poraženi u Velikoj Gorici

Gorica je prvi put u povijesti ušla u polufinale Kupa
Hajduk je poražen u četvrfinalu Hrvatskog nogometnog kupa, Gorica je pobijedila 3:0 golovima Kristijana Lovrića u 9. i 83. minuti te Nimelya u 89. minuti.

Odlično je domaća momčad ušla u utakmicu, sjajni Lovrić pogodio je već u 9. minuti. Nije Hajduk puno pokazao u prvom dijelu, ostali su bez udarca na gol Gorice. U drugom dijelu pokušavao je Hajduk doći  do pogotka, najbolju priliku je imao Atanasov u 50. minuti iz slobodnog udarca kad je Banić odlično obranio. Postigao je Dolček pogodak u 60. minuti, ali poništen je zbog zaleđa što je potvrdila i VAR soba. Imao je Livaja priliku u 78. minuti, ali iz okreta je pucao preko gola. Plasman Gorice potvrdio je Lovrić pogotkom u 83. minutu, a Nimely je u 89. minuti postavio konačan rezultat.

GORICA – HAJDUK 3:0

Strijelac: 1:0 Lovrić (9′), 2:0 Lovrić (83′), 3:0 Nimely (88′)

Velika Gorica, stadion Gorice. Sudac: Dario Bel (Osijek)

Gorica: Banić, Muhammed, Jovičić, Steenvoorden (od 61′ Moro), Suk, Špikić (od 71′ Dvorneković), Babec (od 81′ Pršir), Kalik (od 46′ Nimely), Krizmanić, Lovrić, Matar

Hajduk: Kalinić, Fossati, Simić (od 77′ Jurić), Livaja, Mujakić, Atanaosv, Jairo (od 86′ Biuk), Dolček (od 66′ Jakoliš), Čolina, Vušković, Todorović
hr Tue Mar 16 2021 20:10:34 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Hajduk bez pobjede u Koprivnici

Bijeli su opet utakmicu završili s desetoricom
Hajduk je remizirao 1:1 sa Slaven Belupom u Koprivnici u 30. kolu HT Prve lige. Bijeli su poveli u 9. minuti golom Dimitrova, a Todorović je u 60. minuti dobio drugi žuti karton, pa je samo šest minuta kasnije izjednačio Ivan Krstanović.

Ubacio je Todorović u 7. minuti s desne strane, skočio je Umut najviše i pucao glavom, ali otišlo je to preko vrata. Hajduk je u 9. minuti poveo. Skorup je sjajno lijevom nogom ubacio s desne strane šesnaesterca, a stoper Bijelih visoko skače i glavom je poslao loptu u mrežu. Pucao je Teklić u 43. minuti ruba šesnasterca, ali prebacio je vrata. Nakon toga loše su igrači Slaven Belupa iznijeli loptu, uzeo je Teklić, dao za Jurića koji tuče sa 17 metara, ali opet je to otišlo preko vrata. Čisti pogodak u 45. minuti spasio je Todorović. Glavom je iz blizine nakon ubačaja s desne strane pucao Goda, a lopta je pogodila Todorovića koji je odbio loptu s linije.

Veliku priliku imao je Hajduk u 54. minuti. Livaja je primio loptu na prsa, dao za Teklića koji gura u prostor za Umuta, a napadač Bijelih iz prve puca malo pored vrata. Pucao je Livaja u 55. minuti silovito s 20 metara, odbio je vratar Filipović u korner. Todorović je u 60. minuti srušio Knolla koji je išao prema vratima Hajduka, sudac Batinić procijenio je da je on bio zadnji igrač iako je Mujakić bio blizu te je pokazao Todoroviću izravni crveni karton. Bijeli su ostali s igračem manje na terenu. Samo šest minuta kasnije Krstanović je kaznio Bijele i pogodio za 1:1. U sudačkoj nadoknadi utakmice Glavčić je lijepo pucao iz slobodnog udarca, a Kalinić paradom izbio u korner.

SLAVEN BELUPO – HAJDUK 1:1

Strijelci: 0:1 Dimitrov (9′), 1:1 Krstanović (66′)

Koprivnica, stadion Ivan Kušek – Apaš. Sudac: Damir Batinić (Osijek)

Slaven Belupo: Filipović, Božić, Goda, Bačelić-Grgić (od 46′ Mlinar), Glavčić, Paracki, Knoll, Prce (od 85′ Van Bruggen), Lulić, Bosec (od 62′ Julardžija), Krstanović. Trener: Tomislav Stipić

Hajduk: Kalinić, Todorović, Dimitrov (od 90′ Jakoliš), Mujakić, Čolina, Jurić, Skorup (od 63′ Ševelj), Teklić (od 75′ Atanasov), Livaja, Jairo, Umut (od 75′ Kačaniklić). Trener: Paolo Tramezzani
hr Tue Apr 20 2021 21:13:22 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Hajduk danas gostuje u Koprivnici kod Slaven Belupa

Prije 13 dana na Poljudu su Hajduk i Slaven Belupo odigrali 2:2.
Nogometaši Hajduka danas od 19.05 sati igraju protiv Slaven Belupa u Koprivnici u okviru 30. kola HT Prve lige.

- Znamo što nas čeka u Koprivnici. Svjesni smo toga i pripremamo se da budemo spremni na sve vrste utakmica. Nema laganih utakmica jer sve momčadi  imaju ciljeve koje žele postići i nastavljamo razmišljati utakmicu po utakmicu – istaknuo je trener Bijelih Paolo Tramezzani u najavi današnjeg dvoboja.

Bijeli su u prethodnom kolu poraženi od Osijeka na Poljudu rezultatom 1:0 te se i dalje nalaze na petom mjestu prvenstvene tablice s osvojena 43 boda u 28 odigranih susreta.

Slaven Belupo je u prethodnom kolu svladao Goricu u Velikoj Gorici rezultatom 1:0 i trenutno zauzima šestu poziciju s 30 osvojenih bodova u 29 odigranih susreta.

Hajdukov trener danas na raspolagannju nema Stefana Simića i Marija Vuškovića koji su u dvoboju s Osijekom dobili treće žute kartone te na Marca Fossatija koji je isključen zbog dva žuta kartona.

U konkurenciju se vraća Nihad Mujakić koji je odradio dvije utakmice suspenzije zbog crvenog kartona koji je dobio baš u zaostaloj utakmici Hajduka i Slaven Belupa odigranoj 7. travnja na Poljudu. Taj dvoboj završio je rezultatom 2:2.

U preostala dva međusobna ogleda odigrana u aktualnoj sezoni Hajduk i Slaven Belupo su još jednom odigrali 2:2 na Poljudu, a Bijeli su u Koprivnici slavili s 2:0.

Glavni sudac utakmice je Damir Batinić iz Osijeka, pomagat će mu Marjan Tomas iz Osijeka i Tomislav Keglević iz Našica, a četvrti sudac je Ante Čuljak iz Zagreba. VAR sudac je Igor Pajač iz Svetog Ivana Zeline, a asistent VAR suca je Jerko Crnčić iz Vrbovca.
hr Tue Apr 20 2021 10:39:07 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Tramezzani najavio utakmicu protiv Slaven Belupa

Hajdukov trener u Koprivnici neće moći računati na Stefana Simića i Marija Vuškovića koji su u dvoboju s Osijekom dobili treće žute kartone te na Marca Fossatija koji je isključen zbog dva žuta kartona

Hajduk u utorak s početkom u 19.05 sati igra protiv Slaven Belupa u Koprivnici u okviru 30. kola HT Prve lige. Sutrašnji dvoboj najavio je trener Bijelih Paolo Tramezzani.

Atmosfera u svlačionici je pozitivna jer treba pripremiti novu utakmicu. Reakcija nakon poraza od Osijeka bila je onakva kakvu sam očekivao. Momčad smo koja je dugo bila neporažena i nije naučena gubiti. Žao nam je zbog poraza jer su nam sve utakmice izuzetno bitne. Ipak mislim da se vrijednost i uspjeh jedne momčadi ne ogleda u pozitivnim trenucima, ne vidi se kroz to koliko puta pobjeđuje i postiže dobar rezultat. Vrijednost jedne momčadi, njen duh i zajedništvo se vide u tome kako odigraš utakmicu nakon poraza. Znamo što nas čeka u Koprivnici. Svjesni smo toga i pripremamo se da budemo spremni na sve vrste utakmica. Nema laganih utakmica jer sve momčadi  imaju ciljeve koje žele postići i nastavljamo razmišljati utakmicu po utakmicu – istaknuo je trener Bijelih.

Normalno je da kad igraš protiv Dinama, Osijeka, Rijeke ili Gorice, više osjećaš važnost utakmice jer posebno s nekima od njih se piše povijest. Znamo da se utakmice moraju igrati i pripremati na isti način bez obzira na važnost. No, ono kako živiš u danima pred utakmicu je drukčije. Ostat ćemo koncentrirani na sutrašnji dan, za nas je to prekretnica i očekujem da kući donesemo sve što možemo.

Hajdukov trener u Koprivnici neće moći računati na Stefana Simića i Marija Vuškovića koji su u dvoboju s Osijekom dobili treće žute kartone te na Marca Fossatija koji je isključen zbog dva žuta kartona. U konkurenciju se vraća Nihad Mujakić koji je odradio dvije utakmice suspenzije zbog crvenog kartona koji je dobio baš u zaostaloj utakmici Hajduka i Slaven Belupa odigranoj 7. travnja na Poljudu.

Utakmicu sudi Damir Batinić iz Osijeka, pomagat će mu Marjan Tomas iz Osijeka i Tomislav Keglević iz Našica. Četvrti sudac je Ante Čuljak iz Zagreba, a VAR sudac je Igor Pajač iz Svetog Ivana Zeline. Delegat susreta je Žarko Čanađija iz Bjelovara.

hr Mon Apr 19 2021 20:34:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.