Hajduk srušio Dinamo i preuzeo vrh HNL-a!
Hajduk je na prepunom Poljudu pobijedio Dinamo s 1:0 pogotkom Jradija iz 56. minute. Bijeli su u sjajnoj atmosferi uspjeli srušiti Dinamo nakon tri i pol godine te tako preuzeti vrh HT Prve lige nakon sedam odigranih kola. Hajduk na prvom mjestu ima 15 bodova, Dinamo koji ima utakmicu manje s 13 je na drugom mjestu. Nakon siromašnog prvog dijela u nastavku smo vidjeli pobjednički pogodak te čak tri crvena kartona. Zbog prekršaja su igru napustili Emil Dilaver kod Dinama i Jradi kod Hajduka, a zbog prigovora je sudac Batinić pokazao crveni karton Ademiju koji je već bio izvan igre zbog ozljede.
Poseban gost Hajduka na derbiju bio je Franko Grgić, svjetski juniorski prvak u plivanju. Bijeli su ga darovali dresom s natpisom Franko i šalom Hajduka. Pucao je Leovac u 6. minuti iz slobodnjaka s 18 metara, pogodio je vanjski dio vratnice. Juranović je u 12. minuti ubacio iz kornera, Caktaš je glavom vratio na drugu vratnicu odakle je Jairo pokušao atraktivno “škaricama”, uspio je zahvatiti loptu, ali ne dovoljno dobro da ugrozi Livakovića. Hajduk je zaprijetio u 25. minuti nakon udarca iz kuta. Nejašmić je glavom prebacio za Svatoka čiji je udarac s 12 metara blokiran, lopta se odbila do Jaira koji tuče iskosa, međutim nije pogodio okvir vrata. U 34. minuti Šimić je pucao glavom nakon udarca iz kuta, pogodio je Ademija u sredini šesnaesterca, a kapetan Dinama umalo je zabio u svoju mrežu, međutim Livaković je uspio uhvatiti loptu.
Imao je Hajduk početkom drugog dijela lijepu priliku. Jradi je ubacio s lijeve strane pred vrata, Simić je bio na lopti, ali Dilaver je u posljednji trenutak uspio odbiti u korner. Bassel Jradi je u 56. minuti doveo Hajduk u vodstvo. Ubacio je Juranović iz slobodnog udarca s desne strane, Nejašmić je prvi tukao glavom, Livaković je odbio loptu samo do Jradija koji iz velike blizine glavom pogađa mrežu za erupciju na Poljudu. Ubrzo nakon pogotka, dvojbena odluka suca Batinića. Jairo je dobio žuti karton nakon što je pao u šesnaestercu, ali čini se da je to bio prekršaj za kazneni udarac. Iz kontre velika obrana Marina Ljubića, sam je pred njega izašao Mislav Oršić, ali sjajnom reakcijom vratar Bijelih sprječava pogodak. Jairo na drugoj strani tukao s 19 metara, prošlo je to malo pored vratnice. Emil Dilaver u 77. minuti je dobio crveni karton nakon grubog starta na Nejašmiću. Batinić je Dilaveru za start s leđa dodijelio žuti karton, ali je onda odlučio dodijeliti mu izravan crveni. Protestirao je s klupe Ademi, pa je Batinić i njemu pokazao crveni. Zbog nepotrebnog prekršaja Jradi je u 80. minuti dobio drugi žuti karton. Opasan udarac Hajrovića u 87. minuti iz velike udaljenosti ukrotio je Marin Ljubić. U 88. minuti Sjajan solo prodor Jakoliša, prošao je napadač Bijeli pored trojice igrača, izašao je pred Livakovića, ali vratar Dinama obranio je njegov udarac s 14 metara. U sudačkoj nadoknadi utakmice opasan udarac Gavranovića brani danas sjajni Marin Ljubić.
“Ovo su lijepi momenti. Ova pobjeda ide svim istinskim navijačima Hajduka koji pate s nama i iz Osijeka su se vraćali tužni i razočarani. Naš je plan bio ono što je Dinamo napravio u prvom dijelu, visoki pritisak. Našli smo neke puteve, znam da Dinamo ima kvalitetu, ali mi smo s puno hrabrosti i agresivnosti zaslužili ovu veliku pobjedu. Ovo što smo pokazali danas će nas držati duže vrijeme ” , rekao je Bulić.
Hajduk – Dinamo 1:0 (0:0)
Strijelac: 1:0 Jradi (56′).
Split – Stadion u Poljudu. Gledatelja: 29 359. Sudac: Damir Batinić (Osijek).
HAJDUK: Ljubić – Juranović, Simić, Svatok, Čolina – Nejašmić – Hamza, Jradi, Caktaš (od 92′ Delić), Dolček (od 71′ Jakoliš) – Jairo (od 94′ Vušković).
DINAMO: Livaković – Stojanović, Theophile, Dilaver, Leovac – Ademi (od 52′ Hajrović), Ivanušec (od 63 Gavranović), Moro – Gojak, Oršić (od 77′ Perić) – Petković.


