Todorić: “Ja sam trošio svoj privatni novac, a Plenković i ortaci su ukrali tuđi novac”
U medijima je objavljeno izvješće o nepravilnostima u financijskim izvješćima u Agrokoru. Naime, u izvješću je prikazano je kako je Ivica Todorić i njegova obitelj sa švicarskih računa Agrokora izvukli najmanje 64 milijuna kuna.
Danas se priopćenjem oglasio o svemu tome i Todorić. Tvrdi da je on “trošio svoj privatni novac, a Plenković i ortaci su ukrali tuđi novac” te da su ti navodi u “kriminalni dokument, možda i falsificiran, obično neprofesionalno izrađeno smeće”.
– Ako je istina da u „Vještačkom nalazu“ piše to što se sugerira na opskurnoj naslovnici jednog medija, onda je taj nalaz, kao što sam već jasno kazao – jedan izmišljeni kriminalni dokument, možda i falsificiran, obično neprofesionalno izrađeno smeće.
Sve što danas gledamo proizlazi iz političke potrebe premijera Plenkovića i njegovih ortaka da pokušaju sakriti svoje protuzakonite, kriminalne radnje. – napisao je Todorić.
U priopćenju navodi kako nije bilo nikakvog izvlačenja novca. Naglašava da je sve u skladu sa zakonom i kako je na sve on sam platio porez.
– Ključna stvar koju želim danas poručiti je ta – da je novac o kojem oni po četvrti puta, u moram priznati, dosad najsenzacionalističkijem izdanju pričaju – bio moj novac i na njega je uredno plaćen porez. Dakle, nitko ništa nije “izvlačio”, to je bio moj novac.
Jer, naime, Agrokor je od 1989. godine pa sve do 4. mjeseca 2017. godine bio privatna kompanija. Osobno sam raspolagao privatnim novcem, u skladu sa zakonom i na apsolutno sve sam platio porez.
Dakle, ja sam trošio svoj privatni novac, a Plenković i ortaci su ukrali tuđi novac. – napisao je.
“Plenković nastoji fake news-om skrenuti pažnju sa vlastitih afera”
– Vlada RH kojom upravlja Andrej Plenković se raspada i ponovo nastoje Fake news-om o meni i mojoj obitelji, ponavljanjem iste neistine već po četvrti puta, skrenuti pažnju sa zaista ogromne količine afera koje je potresaju, konkretno sa nedavnog zahtjeva HNS-a za razriješenjem dužnosti ministra Uprave Lovre Kuščevića, i očito za njih vrlo nepovoljnog razvoja događaja oko konstituiranja ključnih tijela EU.
Očito danas u Hrvatskoj, pod ovim HDZ-om, ne samo da kriminalci mogu ilegalnim zakonom nacionalizirati i opljačkati privatnu kompaniju, već odlučuju i tko šta može raditi sa vlastitim novcem na koji je uredno plaćen porez. – stoji u priopćenju.


