- Čim se broj zaraza u Sloveniji poveća i utvrdi da su unesene iz Hrvatske ili dnevni broj novozaraženih popne na višu razinu, ta će država biti proglašena crvenom zonom i bit će uvedena karantena za sve one koji dolaze iz Hrvatske, prenosi Večernji list.
Dodaju kako slovenski ministar upozorava slovenske državljane koji sada putuju u Hrvatsku da bi im se moglo dogoditi da pri povratku moraju u karantenu:
- S obzirom da se Hrvatska nalazi na opasnom području, ta je opasnost realna“. Austrijski mediji pišu kako bi „san o odmoru na hrvatskom Jadranu mogao biti kratkoga vijeka“, jer Slovenija razmišlja da zatvori svoje granice prema susjednoj zemlji, nakon što se je u Hrvatskoj pojavilo „više uvezenih slučajeva korone.
Kako bi dodatno ukazali na ozbiljnost situacije austrijski mediji navode kako je pri bilateralnoj posjeti austrijskog ministra vanjskih poslova Alexandera Schallenberga u ponedjeljak u Ljubljani njegov slovenski kolega Anže Logar pokazao „odlučnost za promptno ponovno pooštravanje graničnog režima u slučaju potrebe“.
Mediji također izvještavaju da je Slovenija svoju granicu prema Hrvatskoj otvorila još početkom svibnja: „Prije svega na pritisak tisuća slovenskih građana koji u Hrvatskoj imaju svoje drugo boravište. Od tada je prilično veliki granični promet, što Ljubljanu čini dodatno nervoznom, s obzirom da Hrvatska također povećano privlači turiste iz drugih europskih zemalja kao i iz Austrije“, piše austrijski dnevni list „Kurier“.
Što na kraju reći osim, daj Bože da borba za zdravlje građana doista ostane najvažniji prioritet svih vlada i nadležnih zdravstvenih tijela. I da prestane ta igra bez granica tko kome preotima goste, piše Večernji list