Split na jedvite jade pobijedio Zabok na Gripama

Gosti su imali 79:75 na par minuta prije kraja, završilo je 84:81 za Žute
Split je u 8. kolu HT Premijer lige na Gripama teže od očekivanog pobijedio Zabok s 84:81. Nije uopće slutilo na napetu završnicu nakon prvog poluvremena u kojem je Split u nekoliko navrata imao plus 16 i otišao na odmor sa 54:44.

Ipak, gosti su već u trećoj četvrtini poveli, 62:65, te je do kraja vladala neizvjesnost. Činill se da će posljednja momčad na ljestvici, sa samo jednom pobjedom, šokirati i uzeti sve. Imali su 79:75 na par minuta prije kraja, ali Žuti su uspjeli preokrenuti i doći do šeste pobjede s 84:81.

Za Split su koševe postigli Sullivan 18, Nelson 17, Shorter 13, Mavra 11 i 10 asistencija, Runjić 10, Perkušić 5, Jukić 4, Kalajžić 2. Kod Zaboka su najefikasniji bili Perović 22, Garrett 19, Lukačić 13 i Kučan 11.

Split je u nedjelju gost Partizana u Beogradu.
hr Fri Nov 18 2022 19:06:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Dvoboj dva svjetska prvaka završio miroljubivo

Španjolska i Njemačka su odigrale 1:1 (Morata – Füllkrug)
Španjolska i Njemačka su odigrale 1:1 u utakmici 2. kola skupine E, što će reći da je Španjolska vodeća sa 4 boda, Japan i Kostarika imaju po 3, a Njemačka tek jedan bod. U posljednjem kolu se sastaju Španjolska – Japan i Njemačka – Kostarika.

Dvoboj dva svjetska prvaka (Španjolska 2010 – Njemačka četiri puta: 1954, 1974, 1990, 2014) ostavio je potonje u igri za prolaz, jer su do izjednačenja došli tek u 83. minuti kad je Niclas Füllkrug pogodio u rašlje Unaija Smona. Furija je povela u 62. kad je Alvaro Morata sjajno utrčao na prvu vratnicu i na ubačaj Jordija Albe majstorski reagirao, pobjegao Niklasu Süleu i udario loptu tako da je proletjela preko glave Manuela Neuera.

Dani Olmo je u 7. minuti pogodio gredu, zapravo, Neuer je odbio u gredu i to je bila najveća prilika u prvom dijelu. U nastavku je kod 0:0 Joshua Kimmich imao veliku priliku, no Simon je obranio. Njemačka je do izjednačenja mogla i u 73. kad je Jamal Musiala šutirao, Simon i to obranio.
hr Sun Nov 27 2022 22:05:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Nove tri medalje za splitski Marjan na Europskom prvenstvu: Lana Graovac zlato, sestrama Uglešić srebro i bronca

Lana Graovac je do naslova prvakinje Europe stigla uz četiri pobjede

Trećeg dana europskog kadetskog prvenstva koje se održava na Malti fantastični rezultati stigli su još jednom za splitski taekwondo klub Marjan. Nakon zlata Dore Kozić prvog dana do nove tri medalje stigle su Lana Graovac te sestre Klara i Petra Uglešić. Lana Graovac je nova prvakinja Europe dok su sestre Uglešić osvojile srebro i broncu.

Lana Graovac je do naslova prvakinje Europe stigla uz četiri pobjede. U prvom kolu slavila je s 2:0 protiv Grkinje Papadopoulou, u drugom je s novih 2:0 pobijedila prvu nositelju Mašu Nešić iz Srbije i osigurala medalju. Polufinale protiv Francuskinje Allassak Graovac je prošla uz novih 2:0 za još jedno Marjanovo finale ove godine. U finalnoj borbi Lana je pobijedila s 2:1 u rundama Grkinju Nalmpanti

Drugo finale za splitski Marjan bilo je od Klare Uglešić u kategoriji do 47 kilograma. Klara je na putu do finala odradila ukupno pet borbi, prvu je slavila s 2:0 protiv Izraelke Nisnevich kao i drugu protiv Grkinje Adamou. Medalju je osigurala slavljem u srazu s neugodnom Talijankom D Angelo da bi plasman u finale potvrdila pobjedom nad Turkinjom Deniz još jednom s 2:0 u rundama. U finalu je bolja bila Španjolka Diaz.

Treću medalju za splitski Marjan trećeg dana europskog kadetskog prvenstva donijela je Petra Uglešić do 33 kilograma. Petra je kao prvi nositelj bila slobodna u osmini finala da bi do odličja stigla pobjedom protiv Litvanke Montrimaite s 2:0 u rundama. Polufinale je bolja od Petre bila reprezentativka Mađarske Salim.

Nastupila je još i teškašica Maja Srhoj koja je nakon slavlja nad Grkinjom Vlachou u osmini finala zaustavljena u borbi za medalju od Izraelke Hajame s tijesnih 1:2 u rundama.

Rekordna je ovo godina za taekwondo klub Marjan koji je ove godine u svim uzrasnim kategorijama osvojio nevjerojatnih 20 medalja na svjetskom seniorskom prvenstvu, europskom seniorskom
hr Sun Nov 27 2022 17:22:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

MNK Novo vrijeme završilo svoj nastup u Elitnoj rundi UEFA Futsal Lige prvaka

Tijesnim porazom od domaće Palme oprostili su se od španjolske Mallorce
Završilo je Novo vrijeme svoj nastup u Elitnoj rundi UEFA Futsal Lige prvaka. Tijesnim porazom od domaće Palme oprostili su se od španjolske Mallorce. U posljednjem kolu bilo je 2:1 za domaćina. Bio je to i treći susret u kojem su Makarani prvi došli do vodstva. U 17. minuti zabio je Rafinha, no domaći su ekspresno izjednačili, a do kraja dvoboja i preokrenuli rezultat.

Bez obzira na poraz Makarani mogu biti zadovoljni prikazanim protiv favorizirane Palme, ekipe koja je i prije ovog susreta izborila plasman na Final Four. O snazi španjolske momčadi dovoljno govore i njihovi rezultati iz prve dvije utakmice. Prvo su s 8:2 pobijedili slovenski Dobovec, a potom i s 5:0 bili bolji od poljskog Piasta.

Što se Novog vremena tiče, oni su u prvom kolu izgubili od Piasta s 1:4, a dan iza remizirali s Dobovecom. Nastup u skupini Elitne runde Lige prvaka tako su završili na trećem mjestu. U slobodnim trenucima, igrači, stručni stožer i navijači Makarana uživali su u ljepotama Mallorce.
hr Sun Nov 27 2022 16:49:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Davis Cup 2023. - Hrvatska domaćin Austriji

Igrat će se početkom veljače
Hrvatska reprezentacija bit će sljedeće godine u tzv. Qualifier fazi Davis Cupa domaćin Austriji, odlučeno je na izvlačenju u Malagi u nedjelju. Kuglicu s imenom Austrije izvukao je David Ferrer, trostruki pobjednik ovog natjecanja s reprezentacijom španjolske i ovogodišnji direktor Davis Cupa.

Hrvatska je bila postavljena za prvog nositelja, na temelju plasmana na rang listi Davis Cupa, a u ovom susretu će biti domaćin budući da je posljednji susret ovih dvaju sastava održan u Austriji (Graz 2006., Mario Ančić i Ivan Ljubičić su već nakon parova osigurali pobjedu Hrvatske vodstvom 3:0, a završilo je 3:2).

Okršaj Hrvatske i Austrije bit će ili 3. i 4. veljače (petak i subota) ili 4. i 5. veljače (subota i nedjelja). Pobjednik će se plasirati u prvi krug završnice Davis Cupa, u kojoj će u rujnu nastupiti 12 pobjednika iz "Qualifier" faze te Australija, Kanada, Španjolska i Italija.

Parovi: Hrvatska - Austrija, Mađarska - Francuska, Uzbekistan - SAD, Njemačka - Švicarska, Kolumbija - Velika Britanija, Norveška - Srbija, Čile - Kazahstan, Južna Koreja - Belgija, Švedska - Bosna i Hercegovina, Nizozemska - Slovačka, Finska - Argentina, Portugal - Češka.
hr Sun Nov 27 2022 12:40:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.