Blagojević: Zaslužili smo finale, idemo se potući za trofej
Albanski reprezentativac Sokol Cikalleshi donio je SPlitu najveći uspjeh u povijesti kluba, mirno je realizirao najstrožu kaznu koju je izborio Dražen Bagarić i postigao jedini gol na Parku mladeži.
– Vrlo sam sretan, utakmica je bila iznimno teška. Jasno da smo sretni, ovo je povijesni dan za Split, a osobno mi je dvostruko zadovo0ljstvo jer smo pobijedili Hajduk. Oni su među tri najbolja kluba u Hrvatskoj, i zato je ovaj prolaz u finale vrlo vrijedan – rekao je Sokol nakon utakmice. Izjavu je dao prije nego je završena utakmica u Rijeci, prije nego se doznalo da će Split igrati protiv Dinama.
– Tko god da bude u finalu, veliki je protivnik, ali takav je bio i Hajduk. Pokušati ćemo doći do novog povijesnog uspjeha, momčad i ja dat ćemo sve da osvojimo Kup – poručio je Cikalleshi
Razumljivo, splitovci su bili raspoloženi nakon dvoboja, zadovoljni što imaju čast igrati u finalu Kupa
– Igrali smo čvrsto otraga, onoliko koliko smo trebali. Imali smo blagu psihičku prednost iz prve utakmice i možda smo zato biuli opreznijni. . Čini mi se da Hajduk osim vratnice nije imao nijednu šansu – rekao je Antonio Mršić.
Finale će za njega i suigrače biti užitak, utakmica za koju se živi.
– To je utakmica koju svaki nogometaš sanja, pogotovo mi u Splitu koji nismo imali puno prigoda za igrati takve utakmice. Bilo bi lijepo da se igra u Splitu, vidjet ćemo što ždrijeb odluči. U svakom slučaju pruža nam se povijesna prigoda za osvajanje trofeja, ne samo klubu nego i nama igračima – poručio je Splitov veznjak.
Jedan od ključnih ljudi prolaska Crvenbih u finale bio je neumorni i agresivni trkač Slavko Blagojević, pojačanje Splita iz Istre 1961.
– Sigurno da nismo slučajno u finalu, odlično radimo i treniramo, imamo odličnu momčad. Malo smo se na početku tražili, nova je momčad, ali dižemo se iz utakmice u utakmicu, Zaslužili smo to finale, mislim da u njega trebamo ući muški, što se kaže potući se i pokušati osvojiti trofej – smatra Blagojević. Ali, do finala je daleko, treba se okrenuti HNL-u.
– Ne treba previše slaviti, Osijek u subotu nam je vrlo bitan. Još smo u nezgodnoj situaciji, jedan poraz nas spušta dolje, jedna pobjeda diže gore..Idemo ganjati to četvrto mjesto, Hajduk nam bježi tri boda i pokušat ćemo tako uhvatiti Europu, borit ćemo se do kraja.
Kvalitetan posao u crvenom dresu odradio je Nino Galović, opet na poziciji desnog bočnog.
– Najprije čestitam suigračima, trenerima i struci na plasmanu finale Kupa. A što se tiče moje igre, odigrat ću sve što trener traži, od golmana preko beka do napadači. I uvijek ću dati 100 posto – rekao je Galović te nastavio.
– Nije bitno kako je gol pao, na kraju se piše samo rezultat i tko je pobijedio. Hajduk je imao dominaciju, ali jalovu. Jesu imali posjed lopte, jesu imali kontrolu, ali pamtim samo jednu vratnicu. Nadam se da možemo do trofeja u finalu, sve je moguće, ali za nas je pravo finale utakmica u subotu protiv Osijeka, možda najbitnija u ovom dijelu sezone – zaključio je polivalentni splitovac.


