Dječaci iz Splita uzvikivali "Ubij Srbina" na turniru u Sarajevu, izbačeni su!

Sankcionirani su i u budućnosti neće sudjelovati na ovom turniru
Dječja malonogometna ekipa iz Splita čiji su članovi na turniru koji se igra na Ilidži kod Sarajeva skandirali "Ubij Srbina" je sankcionira i u budućnosti neće sudjelovati na ovom turniru, potvrdili su organizatori. - piše Klix.

Taj nemili događaj na terenu nije povezan s drugim incidentom u hotelu, iako su neki mediji i političari iz RS-a i Srbije prenijeli drugačije.

Turnir je, na svu sreću, danas nastavljen nakon sinoćnjeg incidenta kada je u hotelu na Ilidži napadnuta grupa iz Beograda u kojoj su bili roditelji djece koja igraju za FK Zvezdara.

Epilog su četiri uhićene osobe ekspresnom reakcijom sarajevske policije. U incidentu je lakše ozljede zadobio jedan državljanin Srbije.

Ekipa Zvezdare je donijela odluku da nastavlja igrati turnir.

hr Sun Jan 15 2023 12:50:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Osijek golovima Miereza i Špoljarića svladao Goricu

U Gradskom vrtu bilo je uvjerljivih 2:0 za domaćina
Osijek je nadigrao Goricu s 2:0 zgodicima Ramona Miereza u 15. i Josipa Špoljarića u 63. minuti za učvršćivanje na 3. mjestu tablice Supersport HNL-a.

Argentinac je sjajno iskoristio centaršut Gržana i glavom svladao Banića, potom je pogodio vratnicu, dok je Gorica imala samo jednu priliku preko Petkovića, koji je s 5 metara promašio zicer.

Kod drugog gola Banić je obranio udarce i Jugovića, no na Špoljarićev nije imao odgovor. Do kraja više nije bilo promjene na semaforu, Osijeku je ovo šesta pobjeda kod kuće uz četiri remija.
hr Sun Jan 29 2023 17:05:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Dinamo jedva sačuvao 2:1 protiv Lokomotive

Modri su od 83. minute imali igrača manje
Dinamo je izbjegao novi kiks, uspjeli su pobijediti Lokomotivu s 2:1 u završnici u kojoj su od 83. minute igrali bez isključenog Mišića.

Do 35. minute Dinamo je pogodio čak tri vratnice (Špikić, Ljubičić, De Haas -  što bi bio autogol), onda i četvrtu, Ristovski glavom, ali lopta mu se vratila i u drugom pokušaju je doveo Modre u prednost.

U nastavku je Milićević kod Lokomotive uzdrmao vratnicu, prije toga je Livaković skinuo veliku priliku Stojkoviću, a kad je Baturina u 58. minuti zabio za 2:0 činilo se da je utakmica gotova. Pet minuta kasnije Pivarić je iz voleja doslovno rasparao mrežu iza Livakovića. U prvi trenutak su svi bili malo zbunjeni, čak i sudac Čulina nije bio svjestan da je to gol, lopta je prošla kroz mrežu. Ipak, smanjila je Lokomotiva, a u 71. minuti je Cipetić u nogama imao izjednačenje, no promašio je.

U 83. je po drugi put požutio Mišić, ali Lokomotiva nije do kraja iskoristila tu prednost, pa Dinamo može malo odahnuti na vrhu ljestvice sa 45 bodova, 7 više od Hajduka.
hr Sat Jan 28 2023 19:18:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Obregon petom potopio Šibenik na Šubićevcu

U prvih 12 minuta dva pogotka i crveni karton
Uzbudljivu utakmicu odigrali su Šibenik i Rijeka na Šubićevcu, a gosti su odnijeli pobjedu 2:1 zgoditkom Obregona u 87. minuti i to – petom. Zanimljivo je da je Obregon jedini pogodak u dosadašnjem dijelu sezone postigao na istom mjestu prije 18 kola. Također za pobjedu Riječana.

Vatren je bio početak, već u 4. minuti na asistenciju Ampema strijelac je bio Frigan, a u 7. minuti izjednačio je Delić. Prethodno je rukom igrao Dilaver, Delićev udarac s bijele točke obranio je Labrović, a u drugom pokušaju Delić je ipak donio poravnanje. Samo pet minuta kasnije Šibenik je ostao na deset igrača, jer je isključen Knežević.

Najprije je dobio žuti karton zbog prekršaja na Ampemu, ali VAR je sucu Lovriću sugerirao težu kaznu.
I s igračem manje Šibenik je imao prilika za pobjedu, Labrović je u 85. minuti fantastično obranio šut Araija, a onda je na scenu stupio Obregon.
hr Sat Jan 28 2023 18:39:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Petar Bašić Bosi preuzeo županijskog ligaša

Početkom sezone vodio je Tekstilac
Petar Bašić Bosi (38) novi je trener Orkana iz Dugog Rata. Bašić će na mjestu trenera zamijeniti dosadašnjeg trenera Roberta Zemunika, a čeka ga borba za ostanak.

Orkan je nakon prvog dijela sezone u 1. ŽNL Splitsko – dalmatinskoj na posljednjem mjestu, sa samo 8 bodova i jednom pobjedom u 13 utakmica. Nije sve crno jer konkurencija nije odmaknula, trojac Tekstilac, Vinjani i Jadran Tučepi imaju po 10 bodova, a ni Imotski i Primorac s 13 nisu daleko. Čudi loš rezultat Orkana kad u kadru imaju Bartulovića, Marčića, Šarić, Klarića, Mandurića

Bosi je u studenom 2021. godine dao ostavku u OSK-u nakon što je duži niz godina igrao i uspješno trenirao klub iz Otoka, a ljetos je preuzeo Tekstilac. Međutim, kratko se zadržao u županijskom ligašu iz Sinja, tek četiri utakmice.

Županijska liga nastavlja se 26. veljače, a Orkan gostuje u Tučepima kod Jadrana.

hr Sat Jan 28 2023 12:29:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.