'Novi Mosor' ponovno slavio na Pricviću! Nogometna fešta krenula je već u rano poslijepodne, uz zvuke limene glazbe, zdušno navijanje i poruku 'Dosta nam je jedan Mamić!'

Nogometna fešta na tribinama od prve je minute imala pravo 'zatišje pred buru' jer je sve ono važno dogodilo u posljednjih 5 minuta susreta.
Čest je slučaj u kojem nogomet prelazi granice prve sporedne stvari na svijetu. Nedjeljno poslijepodne u Žrnovnici ima obrise nogometne fantazije jer se na Pricviću odigrao derbi između dva Mosora, drugi takav u povijesti što je ponovno značilo pravi sportski praznik u tom dijelu Splita.

Navijači 'mlađeg Mosora', koji predstavlja interes, strast i ljubav stanovnika Žrnovnice, krenuli su šetnjom do Pricvića i na kraju proslavili ogromnu pobjedu, prvu pobjedu i u dosadašnjem dijelu prvenstva 2. Županijske nogometne lige.

Nogometna fešta na tribinama od prve je minute imala pravo 'zatišje pred buru' jer je sve ono važno dogodilo u posljednjih 5 minuta susreta. U tom spomenutom razmaku dvije su lopte završile iza Luke Delponta, domaćeg čuvara mreže.

Prvotno je u 86. za delirij na tribinama pogodio Marino Marin da bi priču zaključio Fabjan Markioli u 90. minuti. I Marin i Marioli bili su pravi 'aduti s klupe' trenera 'mlađeg Mosora', Ivana Pivčevića.

Užežin današnje utakmice sve je krenulo u smjeru pravog nogometnog praznika pa se tako stotinjak mještana već u ranim prijepodnevnim satima okupilo kako bi zdušno i zajednički krenuli prema Pricviću kojim će, odlukom Gradskog vijeća Splita, za nekoliko dana i fizički početi upravljati Javna ustanova 'Športski objekti'. Slavlje je bilo na nivou uz taktove limene glazbe Žrnovnica.

Navijači 'mlađeg Mosora' ponijeli su i transparent 'Dosta nam je jedan Mamić' kojim aludiraju na Vinka Barbarića, predsjednik današnjih domaćina koji su 2019. godine promijenili naziv u 'Hrvatski braniteljski dragovoljački nogometni klub Mosor – Sveti Jure'.

hr Sun Oct 18 2020 14:35:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Dugopolje završilo svoj put u Kupu u utakmici punoj sudačkih upitnika i ruleta jedanaesteraca

Dugopolje je završilo svoj put u Hrvatskom nogometnom kupu. Nakon 120 minuta igre i izvođenja jedanaesteraca u osminu finala Kupa plasirala se Lokomotiva. Gostujući vratar Nevistić u osmoj seriji obranio je udarac Kuliša i donio svojoj momčadi prolaz u sljedeću rundu.

Lokomotiva je do prednosti došla u 12. minuti, pogodio je Kulenović iz slobodnog udarca sa 17 metara nakon što je Kurtović prethodno igrao rukom.

Odmah na početku drugog dijela u kaznenom prostoru srušen je Maganjić za najstrožu kaznu koji je sam realizirao za 1:1. Taj pogodak je dao krila Dugopolju pa je odmah u 57. minuti Glavović bio u odličnoj prilici, ali loše je pucao. U 87. minuti gosti su postigli pogodak, ali je pomoćni sudac s malom zadrškom signalizirao zaleđe što je izazvalo negodovanje gostiju.

Sporna situacija i u produžetku, točnije u 112.  minuti, sudac je svirao kazneni udarac za Dugopolje, ali ubrzo poništava svoju odluku.

Nakon što u 120 minuta nije bilo pobjednika, pristupilo se izvođenju jedanaesteraca, svi igrači su bili precizni do osme serije kad Kuliš udarac brani Nevistić.
hr Tue Sep 21 2021 18:29:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Hajduk u Biogradu, Dugopolje sanja iznenađenje, Split kod Rudara, Šibenik mora potegnuti do Čakovca

Ovaj tjedan (utorak i srijeda) igra se 14 preostalih utakmica 1/16 finala Hrvatskog nogometnog kupa.
Praznik nogometa ili kako su domaćini to nazvali Biograjska fešta od baluna na rasporedu je u utorak od 17 sati u Biogradu.

Na gradskom stadion “Kazimir i Silvijo” domaći trećeligaš Primorac ugostit će Hajduk. Primorac je u dosadašnjih pet odigranih utakmica osvojio sedam bodova. Posljednji susret Primorac Biograd na Moru odigrao je u petak, a u njemu su preokretnom došli do 3:2 pobjede protiv Zagore iz Unešića.

Domaća momčad u svojim redovima ima nekoliko zanimljivih igrača, pažnja Bijelih bit će na mladom Francuzu Kloppu koji je svojim igrama privukao interes nekih klubova iz višeg ranga. Trener domaćih Krešimir Sunara u kadru još ima Nigerijce Musu i Okechukwua koji su igrali u Šibeniku, Nikolu Marića koji je nosio dres Lokomotiva iz Plovdiva i Cibalije, Matu Bajića koji je bio u Rijeci i Cibaliji, a tu su još Vice Birkić, bivši junior Hajduka, Frane Bitunjac, bivši igrač Fiorentine te kapetan Lazarevski koji uvijek ide 100% i za kojeg nema izgubljene lopte.

Posljednju utakmicu Hajduk je odigrao 12. rujna kada je u gostima svladao Istru 1961 rezultatom 3:1. Susret 9. kola HT Prve lige, najveći derbi hrvatskog nogometa, odgođen je na zahtjev GNK Dinamo.

U međuvremenu je trener Jens Gustafsson zajedno sa svojim stručnim stožerom nastojao iskoristiti ovaj period za dodatno uigravanje. Momčad je trenirala na Klisu i Poljudu te se intenzivno pripremala za utakmicu Hrvatskog kupa, ali i za nastavak prvenstvenih obaveza koje Bijele čekaju u sljedećem vikendu.

- Imali smo devet dana za pripremiti se. Znamo da u kupu moraš pobijediti ovakve utakmice kako bi došao do trofeja. Moramo biti maksimalno fokusirani bez obzira na protivnika. Imamo vrlo dobru situaciju u momčadi. Igrači koji su bili ozlijeđeni se polagano vraćaju. Dvojice igrača sigurno nema. To su Posavec i Eduok – istaknuo je strateg Bijelih.

Utakmicu sudi Fran Jović iz Zagreba, a pomagat će mu Luka Pušić i Anto Marić, također iz Zagreba. Prijenos utakmice ja na HNTV-u.

Povijesna utakmica je pred nogometašima Dugopolja, nakon što su po prvi put u povijesti osvojili Županijski kup te uspješno prošli pretkolo, na SC Hrvatski vitezovi ugostit će prvoligaša Lokomotivu. Nakon lošijeg starta u drugoligašku sezonu, budi se momčad Harija Vukasa i u odličnom raspoloženju spremaju se za utakmicu svjesni da su u Kupu moguća iznenađenja .

Prije 13 godina Hari Vukas je sa Zagorom radio čuda u Kupu i došao do četvrtfinala, ostalo je to kao jedna od najljepših stranica u povijesti Zagore, a nešto slično priželjkuju i simpatizeri Dugopolja.

Utakmica Dugopolje – Lokomotiva na rasporedu je u utorak od 15,30 sati, a za glavnog suca utakmice određen je Dario Kulušić iz Šibenika. Pomagat će mu Goran Perica iz Šibenika i Ivica Radošević iz Gospića.

U srijedu RNK Split gostuje u Labinu kod Rudara, a Šibenik u Čakovcu kod Međimurja.
hr Mon Sep 20 2021 21:53:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Mario Carević više nije trener Varaždina

Vodio ih je na samo šest drugoligaških utakmica
Mario Carević nije se dugo zadržao na klupi drugoligaša Varaždina. Nakon domaćeg remija s drugom momčadi Dinama, Uprava Varaždina i makarski trener dogovorili su prekid suradnje.

Trener Mario Carević i NK Varaždin sporazumno su dogovorili prekid suradnje. Gospodinu Careviću zahvaljujemo na svemu učinjenom za klub i želimo mu puno sreće u nastavku karijere, objavio je NK Varaždin.

Carević je na klupu Varaždina sjeo uoči ljetnih priprema, a nakon šest kola u Drugoj HNL Varaždin ima tek jednu pobjedu, iako je uoči sezone označen kao jedan od glavnih kandidata za promociju u HT Prvu ligu.

hr Mon Sep 20 2021 20:42:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Neretva uložila žalbu na visoku kaznu

Smatraju da bi za sve klubove 3. HNL Jug trebali vrijediti isti kriteriji
NK Neretva je uložila žalbu na odluku disciplinskog suca 3.HNL Jug gosp. Juretića, kojom ih je kaznio sa 5.000 kn zbog nedostatka 14 minuta snimke utakmice protiv NK Junak.

- Ne bježimo od odgovornosti zbog pucanja interneta i spremni smo snositi novčanu kaznu. - poručuju iz Neretve.

Njihova žalba se odnosi na neujednačenost kriterija disciplinskog suca koji im je izrekao kaznu od 5.000 kn, dok je isti disciplinski sudac dana 04.05.2021.godine donio odluku 2134/01-20-01 kojom se HNK Primorac Biograd izriče novčana kazna od 1.000 kn za isti prekršaj na utakmici HNK Primorac-HNK Sloga, odnosno po njima gori jer snimke uopće nije bilo.

Smatraju da bi za sve klubove 3. HNL Jug trebali vrijediti isti kriteriji.
hr Mon Sep 20 2021 17:52:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.