Milanović pozvao SDP-ovce da podrže Bernardića
Bivši predsjednik SDP-a Zoran Milanović čestitao je u subotu navečer na izbornoj pobjedi novom predsjedniku stranke Davoru Bernardiću te pozvao članstvo da mu da podršku.
– Davor je predsjednik stranke, pomozite mu, ali tako da mu stvarno pomognete i date vjetar u leđa jer će mu trebati, kao što je trebalo i meni – rekao je Milanović obraćajući se članovima stranke okupljenima na objavi prvih neslužbenih rezultata drugog kruga unutarstranačkih izbora.
Pozvao je na iskrenu podršku zbog izazova u obrani “prostora slobode, građanskog patriotizma i hrvatskog mjesta u turbulentnoj Europi, u kojoj nije jasno kamo stvari idu”.
– Biti samo mala članica EU, poslušan činovnik u službi Bruxellesa , to nije za mene SDP – istaknuo je Milanović. SDP, rekao je, i dalje vidi kao stranku koja će promicati hrvatske i općeljudske interese, pravdu, jednakost, slobodu i sve ono po čemu je drugačija od konkurencije.
– Konkurencija nije neprijatelj, ali SDP je i dalje za mene najbolja i najjača hrvatska stranka – poručio je Milanović.


