Splitski HSLS o Bajamontuši: ‘Očito nam je blagajna puna, pa ćemo poput Zagreba graditi fontane’
Posljednjih dana se po tko zna koji put aktualizirala priča oko ‘Bajamontuše’, a splitski HSLS-ovci reagirali su na Facebooku.
– Potpuno odvojeni od stvarnosti i realiteta u kojem se suočavamo s novom gospodarskom krizom, Grad Split, sada pod vodstvom Andre Krstulovića Opare (a nije prvi koji je obećavao obnovu) srlja u projekt “nove” Bajamontuše, procijenjene na cca. 11 milijuna kuna. Naravno, građana Splita.
Očito nam je blagajna puna, pa ćemo poput Zagreba graditi fontane, a to što dio Splita još uvijek nema vodu, kanalizaciju, normalne ceste – to ćemo ostaviti nekoj idućoj vlasti da se time bavi.
HSLS smatra da osim što se ta replika fontane iz 19. stoljeća više ne uklapa niti funkcionalno, niti estetski u širi prostor trga na kojem se planira izgradnja, još je bitnije da se cijeli postupak natječaja vodi potpuno netransparentno! Na stranici su Grada samo šture informacije, a jedino što sigurno znamo je da otvaranje natječaja NEĆE biti javno?!
Gradonačelniče, to nije ni “T” od uvođenja transparentnosti koju ste obećali prije mjesec dana po uzoru na Bjelovar
Upravo zato HSLS Split je #PROTIV ovakvog netransparentnog trošenja novca iz gradske blagajne, pogotovo dok nisu rješena puno bitnija pitanja i za Split i njegove građane:
“Umjesto da gradimo loše replike i to u vremenima ekonomske krize, bolje da ta planirana sredstva za Bajamontušu uložite Gradonačelniče u još koje parking mjesto u gradu, novi vrtić ili probijanje Vukovarske, Manđerove, Bračke, Zagorskog puta… Od toga će građani barem imati neke koristi!”, napisali su.


