Splitski SDP odgovorio na optužbe o nasilju nad kolegicom: “Napada ga se lažima na najprljavije načine”

Piše:

U subotu u splitskom SDP-u je drugi krug za izbor novog predsjednika. Kandidatu Goranu Koturu je nedostajalo samo 8 glasova da pobijed u prvom krugu. Oni koji su protiv njega, nekoliko dana prije izbora izvukli su staru priču o navodnom nasilnom napadu na kolegicu iz Vrgorca Katiju Glamuzinu. Shodno tome, poslano je priopćenje koje prenosimo u cijelosti.

– Tijekom kampanje na izborima za predsjednika SDP-a Split sustavno se provodi linč kandidata Gorana Kotura, koji je u prvom krugu izbora u konkurenciji s još trojicom kandidata dobio 48 posto glasova našeg članstva. Napada ga se lažima na najprljavije načine, na svim razinama, i ne preza se ni od čega, što najviše govori o onima koji to čine. Laži vezane uz osjetljivu temu nasilja šire se bez ikakvog dokaza, a kamoli policijskog zapisnika ili prijave.

 Svi mi dolje potpisani znamo da se Goran Kotur nije ni s kim fizički ili verbalno obračunavao. Suprotstavljamo se ovim pokušajima diskreditacije, čime se grubo narušava demokratska praksa u SDP-u, posebno dan prije 2. kruga izbora za novog predsjednika SDP-a Split.

Takvo širenje laži i podmetanje je i dovelo splitski SDP u lošu situaciju u kojoj se danas nalazi i zato se odlučno i bezrezervno suprotstavljamo nastavku takve prljave prakse, kako bi SDP Split konačno ozdravio i krenuo prema naprijed. Takvo širenje laži i podmetanje najniže razine šteti SDP-u. Izbor novih članova Predsjedništva i Gradskog odbora jasno ukazuje na novi smjer splitskog SDP-a, a maliciozni pojedinci koji su ga i doveli do ove niske razine neće uspjeti spriječiti oporavak SDP-a Split.

Izabrane članice i članovi Predsjedništva:
Maja Krčum, Suzana Kačić-Bartulović, Damir Barbir, Ante Martinis, Joško Markić

Izabrane članice i članovi Gradskog odbora SDP-a Split:
Iva Tukić, Anamarija Jukić, Mladen Lončar, Igor Ćurković, Božo Miletić, Miro Jurjević, Josip Perić, Maja Giljanović, Tonći Vuković, Tonći Stipić, Josipa Klarin, Marijo Brešković, Nino Aviani, Maja Negovanović, Denis Sikirica, Jakov Karađole, Slaven Batić, Zoran Sinovčić, Jelena Pavliša, Danijel Kukoč, Goran Mikačić. – stoji u priopćenju.