Hajduk na pogon Biuka i Ljubičića svladao Rijeku

Hajduk se vratio u borbu za europske pozicije
Hajduk je pobijedio Rijeku 3:2 u 32. kolu HT Prve lige i zakomplicirao borbu za Europu. Za Hajduk su prvijence zabili Stipe Biuk i Alexander Kačaniklić, a autogol je postigao Daniel Štefulj. Pogotke za Rijeku postigli su Josip Drmić i Franko Andrijašević.

Ubacio je Todorović u 5. minuti s desne strane, pucao je Kačaniklić s 12 metara glavom, ali nije to bio dovoljno snažan udarac da bi ugrozio Nevistića. U 14. minuti Hajduk je poveo prvijencem Biuka. Livaja je odigrao dupli pas s Biukom koji je s 12 metara sjajno pogodio suprotni kut, neobranjivo za Nevistića. Vušković je u 23. minuti oštro ubacio na pet metara, Ljubičić je natrčavao na loptu, ali bilo je to malo prejako za njega i nije uspio uputiti udarac.Ljubičić je u 26. minuti nakon brzog otvaranja Bijelih lijepo proigrao Kačaniklića koji puca iz prve s 15 metara iskosa, međutim nije to bio dovoljno dobar udarac i Nevistić je uhvatio loptu u ruke. Izjednačila je Rijeka na 1:1 u 31. minuti nakon kontre koju je pogotkom okončao Drmić nakon dodavanja Murića. Vušković je u 43. minuti  pucao glavom nakon Kačalniklićevog ubačaja iz prekida, otišlo je to preko vrata. Pkušao je Menalo u 37. minuti, ali obranio je Kalinić. Pucao je Biuk u 43. minuti s ruba šesnaesterca u donji lijevi kut, ali odbio je Nevistić u korner. U 44. minuti velika prilika za Hajduk, Čolina je ubacio pred vrata, Ljubičić je najviše skočio i glavom gađao gornji desni kut, međutim prošlo je to malo iznad vrata. Malo iza toga, Hajduk je poveo 2:1. Ubacio je Kačaniklić iz kornera, u skoku su bili Jurić i Štefulj, na koncu je pogodak pripisan igraču Rijeke.

Tek što je počelo drugo poluvrijeme, Hajduk je poveo 3:1. Fantasatična asistencija petom Marina Ljubičića, a zatim lagana egzekucija Kačaniklića s deset metara pored vratara Rijeke. Smanjila je Rijeka u 65. minuti na 3:2, Andrijašević je pogodio s 18 metara u donji lijevi kut. Pucao je Drmić u 77. minuti iz vrlo dobre pozicije, ali otišlo je to preko vrata. Biuk je u 88. minuti povukao kontru s centra, navukao je dvojicu igrača na sebe, zatim je dao Tekliću koji puca s 14 metara iskosa, međutim prolazi to pored vrata.

HAJDUK – RIJEKA 3:2

Strijelac: 1:0 Biuk (14′), 1:1 Drmić (31′), 2:1 Štefulj ag (45′), 3:1 Kačaniklić (47′), 3:2 Andrijašević (65′)

Split, stadion Poljud. Sudac: Marko Matoc (Zaprešić)

Hajduk: Kalinić – Todorović, Vušković, Simić, Čolina – Fossati, Jurić – Kačaniklić (od 90′ Jakoliš), Livaja, Biuk – Ljubičić (od 77′ Teklić)

Rijeka: Nevistić, Galović, Murić, Čerin (od 73′ Pavičić), Menalo (od 64′ Kulenović), Drmić, Andrijašević, Štefulj (od 46′ Vukčević), Escoval, Tomečak, Lončar (od 86′ Sterling)
hr Sat May 01 2021 22:01:53 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Hajduk sutra gostuje u Varaždinu

Utakmica 33. kola HT Prve lige
Hajduk u subotu s početkom u 17 sati gostuje u Varaždinu u okviru 33. kola HT Prve lige. Bit će ovo treća utakmica za nogometaše Hajduka u sedam dana nakon što su protekle subote pobijedili Rijeku na Poljudu rezultatom 3:2, a u srijedu su u zaostalom derbiju 22. kola, odigrali 1:1 s Dinamom, također na Poljudu.

U dosadašnja tri susreta Hajduk je dva puta na Poljudu svladao Varaždin rezultatom 2:0, a u Varaždinu su Bijeli doživjeli poraz od 3:2.

Bijeli se uoči ove utakmice nalaze na petom mjestu prvenstvene tablice s 48 osvojenih bodova, a Varaždin trenutno zauzima osmu poziciju s 27 osvojenih bodova.

- Bit će teško, radi se o vrlo zahtjevnoj utakmici. Ne trebamo gledati rezultate koje postižu u posljednje vrijeme. Analizirali smo ih vidjeli da je to borbena momčad koja dobro stoji na terenu, uravnotežena je  i opasna kad joj ostaviš prostora. Tako, da nas sutra očekuje dosta težak posao. Bit će vrlo zahtjevno jer mi imamo svoj cilj, oni pak svoj i po mom mišljenju bit će to vrlo otvorena utakmica - istaknuo je trener Bijelih Paolo Tramezzani.

Glavni sudac utakmice je Zdenko Lovrić iz Đakova, pomagat će mu Kruno Šarić iz Županje i Dino Knez iz Osijeka, a četvrti sudac je Josip Lučić iz Vinkovaca. VAR sudac je Tihomir Pejin iz Donjeg Miholjca, a asistent VAR suca je Miro Grgić iz Osijeka.
hr Fri May 07 2021 13:29:04 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

[FOTO] Hajduk remizirao s Dinamom: Diamantakos u 91. minuti pogodio gredu!

Za Bijele je pogodio Livaja
Hajduk i Dinamo odigrali su 1:1 u zaostaloj utakmici 22. kola HT Prve lige. Gosti su poveli u 17. minuti, pogodio je Majer glavom nakon ubačaja Petkovića koji je ukrao loptu Fossatiju. Izjednačio je Livaja u 45. minuti nakon nespretne reakcije Lauritsena. Diamantakos je u 91. minuti pogodio gredu.

Odmah na početku Fossati je posalo dugu loptu na Kačaniklića koji je pobjegao obrani Dinama, ali otišao je previše u desnu stranu i Livaković je uspio odbiti njegov udarac u korner. Fossati je u 8. minuti pucao snažno s više od dvadeset metara nakon odbijene lopte, obranio je Livaković. Poveo je Dinamo u 17. minuti s 1:0, Petković je oduzeo loptu Fossatiju i ubacio s desne strane pred vrata, Majer je najviše skočio i glavom pogodio za vodstvo gostiju. Pokušao je u 22. minuti Biuk s 15 metara iskosa, bio je to oštar, prizeman udarac, koji je završio u vanjskom dijelu mreže. Ubacio je Jurić u 33. minuti s lijeve strane pred vrata, Simić je najviše skočio i s 12 metara glavom pucao ravno u Livakovića koji je brani njegov udarac.

Kačaniklić je u 34. minuti ubacio iz kornera, otišao je Livaković u prazno, a Livaja je iz dosta nezgodne pozicije pucao glavom, međutim otišlo je to pored vrata. Livaja je u 41. minuti nakon lijepe kombinacije s Todorovićem sjajno proigrao Jurića koji je ostao usamljen na desnoj strani, pucao je to dobro veznjak Bijelih u suprotni kut, ali Livaković nogom uspijeva odbiti u korner. Hajduk je izjednačio u 45. minuti. Nespretno je reagirala obrana Dinama nakon ubačaja iz prekida, lopta je došla do Livaje koji s 12 metara pogađa mrežu gostiju za izjednačenje na Poljudu.

Diamantakos je u 54. minuti pucao s 14 metara nakon vrlo dobre kombinacije Bijelih, završila je loptu u bloku dvojice suparničkih igrača. Pucao je Biuk u 75. minuti iskosa, odbilo se od bloka do Jurića koji je također uputio jak udarac iz prve, međutim pogodio je Diamantakosa koji loptu nije uspio usmjeriti prema golu. Dva puta je u 78. minuti pucao Mišić iz dobre pozicije, oba puta je sjajno reagirao Hajdukov vratar Kalinić. Pucao je Vušković u 80. minuti glavom nakon Biukovog ubačaja iz kornera, prošlo je malo pokraj vrata.U 91. minuti velika prilika za Hajduk, Jurić je ubacio oštro pred vrata, Diamantakos je skrenuo loptu prema golu i pogodio gredu!

HAJDUK – DINAMO 1:1

Strijelci: 0:1 Majer (17′), 1:1 Livaja (45′)

Split, stadion Poljud. Sudac: Igor Pajač (Sv. Ivan Zelina)

Hajduk: Kalinić, Todorović, Simić, Vušković, Čolina, Fossati, Jurić, Kačaniklić, Biuk, Livaja, Ljubičić (od 46′ Diamantakos). Trener: Paolo Tramezzani

Dinamo: Livaković, Ristovski, Theophile, Lauritsen, Gvardiol, Jakić (od 73′ Tolić), Majer (od 61′ Mišić), Ademi, Ivanušec (od 46′ Kastrati), Oršić (od 90′ Hajrović), Petković. Trener: Damir Krznar
hr Wed May 05 2021 20:18:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Hajduk danas na Poljudu igra protiv Dinama

Zaostali susret 22. kola
Nogometaši Hajduka danas od 18 sati na Poljudu igraju protiv Dinama zaostali derbi 22. kola HT Prve lige.

- U usporedbi sa zadnjom utakmicom protiv Dinama, mislim da se moramo postaviti drukčije s taktičke strane. Izostanci koje imamo u obrani iziskuju od nas da tražimo drukčiji način igre. Vjerujem da oni neće mijenjati njihove principe igre i to kako stoje na terenu. Po mom mišljenju ovaj derbi nikada nije obična utakmica i što se tiče karaktera, motivacije i pripreme utakmice, tu se vrlo malo mijenja - istaknuo je Hajdukov trener Paolo Tramezzani u najavi današnjeg dvoboja.

Ujedno je ovo i posljednji derbi protiv Dinama u aktualnoj sezoni, a u sva tri dosadašnja slavila je zagrebačka momčad.

Hajduk u današnji susret ulazi s petog mjesta prvenstvene tablice te nakon pobjede protiv Rijeke u Jadranskom derbiju odigranom na Poljudu. Dinamo je trenutno na prvom mjestu te u Split stiže nakon pobjede protiv Slaven Belupa na gostovanju u Koprivnici.

Glavni sudac utakmice je Igor Pajač iz Svetog Ivana Zeline, pomagat će mu Bojan Zobenica iz Velike Gorice i Vedran Đurak iz Stupnog, a četvrti sudac je Marin Vidulin iz Kanfanara. VAR sudac je Ivan Bebek iz Rijeke, a asistent VAR suca je Robi Kezele.
hr Wed May 05 2021 11:28:49 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Derbi na Poljudu: Hajduk lovi pobjedu

Do kraja prvenstva ostalo je još samo četiri kola (i utakmica s Dinamom) te je realno očekivati da Hajduk ne smije izgubiti niti jednu od njih ako želi treću poziciju

Hajduk je u zadnjem kolu domaćeg prvenstva uspio ono čemu su se svi njegovi navijači nadali. Uzeo je maksimalna tri boda iz Jadranskog derbija protiv jednog od dva glavna konkurenta u utrci za treće mjesto, ali još je puno posla pred splitskim klubom do osiguravanja te pozicije. Zasad je drži Gorica koja je također slavila i tako zadržala razliku od velikih devet bodova pred Hajdukom, no s utakmicom više. Ta utakmica više nastala je još u veljači kada je velik broj hajdukovih igrača bio zaražen koronavirusom te je njihova utakmica protiv Dinama bila odgođena. Ona će se odigrati u srijedu, 5. svibnja, a budući da Dinamo pokušava osigurati prvo mjesto, neće biti nimalo laka.

Igrali prije dva kola

Dinamo i Hajduk susreli su se i prije dva kola u prvenstvu, a utakmica se igrala u Zagrebu. Branitelj naslova je u njoj poprilično mirno došao do nova tri boda, baš kao što je to očekivala i sportska kladionica, a rezultat je bio 2-0. Međutim, pogledom na statistiku možemo doći do zaključka da je Hajduk imao dosta svojih šansi. Primjerice, posjed lopte je bio podjednak kod obje ekipe, a Hajduk je uputio čak devet udaraca na gol Dinama, dok je zagrebačka ekipa uputila tek četiri. Iako je statistika varljiva, a ova je utakmica bila samo još jedan dokaz tome, ona je nešto na čemu Hajduk može donekle graditi svoje nade pred utakmicu koja slijedi i primaknuti se još bliže Rijeci i Gorici eventualnim osvojenim bodovima.

Vikend nosi novu priliku

Budući da je Hajduk najlošije plasiran od tri ekipe koje se bore za treće mjesto, nalazi se u poprilično nezavidnoj situaciji u kojoj ne ovisi sam o sebi. Kako bi došao do te tako željene treće pozicije i europskih utakmica iduće sezone, mora se nadati da će osim svojih dobrih rezultata, njegovi konkurenti ispustiti bodove u nekim od preostalih utakmica. Vrlo dobra prilika da bi se tako nešto moglo dogoditi je upravo za vikend kada će i Rijeka i Gorica imati teške protivnike. Rijeka će na svom stadionu dočekati Dinamo, dok će Gorica, također doma, igrati protiv Osijeka. Uz to, Hajduk će igrati protiv osmoplasiranog Varaždina koji se bori za ostanak u ligi te je vrlo važno dobiti tu utakmicu.

Svaki poraz čini se kao kraj sezone

Do kraja prvenstva ostalo je još samo četiri kola (i utakmica s Dinamom) te je realno očekivati da Hajduk ne smije izgubiti niti jednu od njih ako želi treću poziciju. Ono što mu ide u prilog jest činjenica da još mora odigrati utakmicu s Goricom, ali i da će Rijeka i Gorica igrati međusobno u zadnjem kolu. Upravo se zato navijači splitskog kluba nadaju da će njihov klub uspjeti iznenaditi branitelje naslova Dinamo i doći do te strašno bitne pobjede. Kao što smo rekli, ona je na rasporedu u srijedu, 5. svibnja, a počinje u 18 sati. Zasigurno će tada sve oči fanova 1. HNL i onih koji vole kockanje u Hrvatskoj biti uprte u Poljud te nas čeka vrlo zanimljiv najveći derbi hrvatskog nogometa.

hr Tue May 04 2021 16:05:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.