Article

//www.dalmacijanews.hr/files/63be77015d79657f958b45aa/80

Makljaža na karnevalu na Viru: nered krenuo od predsjednika OV Vir Josipa Bašića, predsjednik virskog HDZ-a Ante Bašić nasrnuo na zaštitara!

Navodno su odbili platiti račun, kojeg je Josip Bašić dodatno zgužvao i bacio ga u lice konobaru

Na karnevalu na Viru je u nedjelju navečer intervenirala policija - izbila je tučnjava, a prema još nepotvrđenim informacijama u šatoru su se, među maškarama, potukli predsjednik virskog Općinskog vijeća Josip Bašić i njegov brat, piše Zadarski.hr. Navodno su odbili platiti račun, kojeg je Josip Bašić dodatno zgužvao i bacio ga u lice konobaru. Konobar je inače djelatnik Vir turizma koji je od ovog dvojca pretrpio i verbalne uvrede, a brat predsjednika virskog HDZ-.a ga je i fizički napao.

Reagirali su zaštitari Vir zaštite, koji su braću Bašić udaljili iz šatora. No nakon što je stigao predsjednik HDZ-a Vir Ante Bašić, koji je rođak ranije spomenutoj braći, direktora Vir zaštite Darka Bašića navodno je udario u glavu te je pozvana policija.

U zadarskoj policiji potvrdili su događaj. Nakon policijske obrade podnesene se prijave, o čemu će se uskoro očitovati PU zadarska.


hr Tue Feb 21 2023 09:29:29 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.
Hrvatske mornarice 10 21000 Split
Crna kronika
//www.dalmacijanews.hr/files/647456755d79657dab8b456e/80

Ukrajinac s 2,85 promila alkohola u krvi u po bijela dana sletio s ceste i lakše se ozlijedio

Dogodilo se između tunela Dumbočica i raskrižja za Dubravu na cesti D-33
U proteklom vikendu PU šibensko-kninska navodi prekršaj u prometu koji je rezultirao privođenjem na Prekršajni odjel Općinskog suda u Šibeniku i to od 27. svibnja kad se oko 13,20 sati dogodila lakša prometna nesreća na cesti D-33 između tunela Dumbočica i raskrižja za Dubravu gdje je 39-godišnji ukrajinski državljanin upravljao automobilom šibenskih registarskih oznaka, sletio s ceste na zemljanu površinu i udario u metalni stup putokazne table. Od udara je vozač lakše ozlijeđen, izmjerena mu je koncentracija od 2,85 /kg alkohola u organizmu te je uz Optužni prijedlog priveden.
hr Mon May 29 2023 09:38:44 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.
Hrvatske mornarice 10 21000 Split
Crna kronika
//www.dalmacijanews.hr/files/5d72772129111c6d738b456a/80
Foto: Pixabay

Eksplozija kod trgovačkog centra: Dvojica uhićena, policija pronašla još bombi

Očevid navedenih događaja je u tijeku, kao i kriminalističko istraživanje kako bi se utvrdile sve činjenice i okolnosti
Danas oko 00,30 sati u blizini upravne zgrade poslovnog subjekta kod trgovačkog centra na Pećinama u Rijeci došlo je do aktiviranja nepoznate eksplozivne naprave. Ozlijeđenih osoba nije bilo.
 
Neposredno prije navedenog događaja, oko ponoći, policijski službenici Policijske uprave primorsko – goranske su ispred trgovačkog centra na području Kostrene zatekli njemačkog i hrvatskog državljanina koji su tamo ostavili eksplozivnu napravu. Navedene osobe su uhićene i privedene u policijsku postaju. - prenosi PU primorsko – goranska.

Osumnjičenici su imali i treću napravu, a sve se dovodi u svezu s eksplozijom od 21. svibnja na području trgovačkog centra na Vežici u Rijeci.
 
Očevid navedenih događaja je u tijeku, kao i kriminalističko istraživanje kako bi se utvrdile sve činjenice i okolnosti.

hr Sun May 28 2023 12:38:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.
Hrvatske mornarice 10 21000 Split
Crna kronika
//www.dalmacijanews.hr/files/62f1585918d1cbcf5a8b456c/80
Foto: Ivana Ivanović

Policija traži pomoć svjedoka: U nesreći teško ozlijeđena jedna osoba, a dvije lakše

U cilju razjašnjavanja okolnosti nastanka prometne nesreće policija poziva svjedoke da se osobno jave u Postaju prometne policije Split ili na telefon 504-036, 504-010 ili 192
Jutros, oko 9.40 u Kaštel Sućurcu, u raskrižju ulice Magistrala Ivana Pavla II. s ulicom Put Dragočeva dogodila se prometna nesreća u kojoj su sudjelovali vozač osobnog i vozač teretnog vozila. U prometnoj nesreći jedna osoba je teže i dvije su lakše ozlijeđene.

U cilju razjašnjavanja okolnosti nastanka prometne nesreće policija poziva svjedoke da se osobno jave u Postaju prometne policije Split ili na telefon 504-036, 504-010 ili 192.

hr Sat May 27 2023 18:02:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.
Hrvatske mornarice 10 21000 Split
Crna kronika
//www.dalmacijanews.hr/files/5f54f292daf72dd98a8b4576/80
Foto: DalmacijaNews

Nesreća u Splitu: Sudar auta i motora, motociklist ozlijeđen

U tijeku je očevid
U subotu popodne dogodila se prometna nesreća na izlazu iz Splita. 

Naime, došlo je do sudara osobnog vozila i motocikla. Kako doznajemo, motociklist je ozlijeđen i prevezen kolima Hitne pomoći u KBC Split. 

U tijeku je očevid nakon kojeg će se znati sve okolnosti  nesreće.

hr Sat May 27 2023 16:58:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.
Hrvatske mornarice 10 21000 Split
Crna kronika

Pročitajte još . . .