Uskoro kraj babljeg ljeta: Temperature padaju za 10 stupnjeva
Jutarnje će vrijeme u nedjelju biti slično subotnjem: na kopnu će ujutro i dio prijepodneva biti magle, zatim će biti sunčano, gotovo bez vjetra. U kotlinama Like temperatura će iznositi oko nule, a u drugim dijelovima unutrašnjosti do sedam stupnjeva. Na Jadranu će od jutra većinom biti sunčano, tek rijetko je u nedostatku vjetra moguća i magla. Temperatura će ondje biti oko 16 stupnjeva pa će od jutra biti toplo, javlja Dnevnik.hr
Najtoplije će biti u Dalmaciji, gdje će temperatura ponovno uglavnom prelaziti 25 stupnjeva. Također, bit će sunčano, a kako je more i dalje toplo, vjerojatno će mnogi otići na plažu.
Novi tjedan donosi nam promjenu u kopnenim dijelovima Hrvatske. Prema kraju ponedjeljka će naoblaka postupno rasti, u utorak će biti kiše, a uz osjetni pad temperature u najvišim predjelima bi mogla zalepršati i pokoja pahulja. U svakom slučaju, naglasak treba staviti na veliku promjenu po pitanju temperature jer ćemo s 20-ak u jednom danu pasti na svega 10-ak stupnjeva.
U ponedjeljak će se i na Jadranu skupljati sve više oblaka. U utorak i prvi dio srijede će biti kiše, a mogući su i obilniji pljuskovi. Već će krajem utorka će na sjevernom dijelu zapuhati bura koja će se zatim proširiti i prema jugu te pojačati.


