Šibenik izgubio u 101, minuti: Utakmicu na Rujevici obilježila VAR soba!

Šibenik je i dalje na sedmom mjestu HT Prve lige, u 18 susreta skupili su 20 bodova. U sljedećem kolu na Šubićevac dolazi Varaždin.

Nogometaši Šibenika odigrali su 2:2 s Rijekom na Rujevici nakon što su do 101. minute susreta imali tri boda u džepu. Pogotke za Narančaste postigli su Sahiti i Jurić, Bulat je u prvom dijelu pogodio vratnicu.

Utakmicu je obilježila VAR soba koja je u prvom dijelu dva puta poništila dosuđeni kazneni udarac za Rijeku, a ono najuzbudljivije događalo se pred kraj. Najprije je u 90. minuti VAR soba poništila pogodak Yatekea, a zatim je u 98. minuti sudac Vučković provjeravao dvije situacije u kaznenom prostoru Šibenika. Kad su svi očekivali kraj, u 100. minuti sudac je dosudio novi kazneni udarac za Rijeku kojeg je realizirao Andrijašević.

RIJEKA – ŠIBENIK 2:2 (1:2)
Strijelci: 0:1 Sahiti (27′), 0:2 Jurić (32′), 1:2 (Pavičić (34′), 2:2 Andrijašević (101′-11m)

Rijeka, stadion Rujevica. Sudac: Ivan Vučković (Zagreb)

Rijeka: Nevistić – Arsenić, Galović, Smolčić – Tomečak, Čerin, Lončar (od 83′ Yateke), Štefulj (od 46′ Murić) – Pavičić (od 63′ Mudržaija), Andrijašević, Menalo (od 63′ Kulenović).

Šibenik: Labrović – Pandža, Schildenfeld, Bilić – Pajić, Alimi, Bulat (od 90′ Todoroski), Kvesić – Rak (od 63′ Ćurić), Sahiti (od 76′ Martin), Jurić

hr Wed Feb 03 2021 20:01:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

POSLJEDNJE ZBOGOM Pokopan legendarni Zlatko Cico Kranjčar

Na zagrebačkom groblju Mirogoj pokopan je legendarni Zlatko Cico Kranjčar.

Na posljednjem ispraćaju, uz brojne građane, bili su mnogi iz svijeta nogometa- Zlatko Dalić, Zoran Mamić, Marko Mlinarić, Ante Čačić..., ali i hrvatski košarkaši, vaterpolisti i rukometaši.

Zlatko Cico Kranjčar preminuo je u ponedjeljak, u 65. godini života, nakon teške bolesti.

hr Fri Mar 05 2021 19:01:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Dugopolje u derbiju drugoligaškog kola remiziralo s Dragovoljcem

Momčad Dugopolja u sljedećem kolu za osam dana gostuje kod druge momčadi Osijeka
U derbiju 21. kola Druge HNL Dugopolje i Hrvatski dragovoljac odigrali su 2:2. U vrlo dobrom susretu podjela bodova je najrealniji ishod, gosti i dalje ne znaju za pobjedu na SC Hrvatskih vitezova, ali ostaju na vrhu drugoligaškog poretka. Za Dugopolje su pogodili Bushaj u 26. minuti i Čerina s bijele točke u 39. minuti, dok su za goste pogađali Perić u 28. minuti i Amoateng u 81. minuti.

Već u 10. minuti gostujući stoper Smoljo je pogriješio, uzeo mu je loptu Markota i izašao sam na vratara gostiju, ali pucao je preko gola. Hrvatski dragovoljac je u 18. minuti postigao pogodak, ali sudac Burilo ga je poništio zbog prekršaja Perića u napadu. U 26. minuti sjajno pogađa Mark Bushaj, s ruba šesnaesterca neobranjivo je pogodio rašlje gostujućeg gola. Nije dugo trebalo gostima da se vrate u utakmicu, nakon jedne duge lopte sam na Silića izašao je Perić i smireno pogodio za 1:1. Čerina u 38. minuti sjajno pronalazi Šegu koji se oslobađa dvojice čuvara, a treći ga ruši u kaznenom prostoru za najstrožu kaznu. Siguran realizator bio je Čerina za svoj sedmi pogodak i vodstvo Dugopolja 2:1.

Pokušavali su gosti doći do pogotka u drugom dijelu, dok je Dugopolje imalo tek jednu priliku, lijepo je glavom pucao Šego nakon ubačaja Markote. Gostujući napadi urodili su plodom u 81. minuti. Sjajna lopta iz sredine za Amoatenga, koji bježi obrani domaćih i sjajno lobuje istrčalog Silića.

DUGOPOLJE – HRVATSKI DRAGOVOLJAC 2:2

Strijelci: 1:0 Bushaj (26′), 1:1 Perić (28′), 2:1 Čerina (39′-11m), 2:2 Amoateng (81′)

Dugopolje, SC Hrvatski vitezovi. Sudac: Andrej Burilo (Osijek)

Dugopolje: Silić (c), Krišto, Čerina, Vujčić (od 46′ Rakić, Markota, Bushaj, Šego, Kreković (od 66′ Javorčić), Rubić, J. Bašić (od 84′ Comvalius), Karabatić. Trener: Jure Srzić

H.dragovoljac: Šubarić (c), Smoljo, Majstorović, Zoungrana, Viduka (od 55′ Oreč), Valentić, Martinez (od 46′ Amoateng), Pasariček (od 93′ Florucz), Perić (od 55′ Stjepanović), Burić (od 74′ Bašić), Bagadur. Trener: Miroslav Kuljanac
hr Fri Mar 05 2021 17:52:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Održana komemoracija za Zlatka Kranjčara: Dirljiv oproštaj sina Nike

U zagrebačkom hotelu Westin održana je komemoracija za proslavljenog igrača, trenera, bivšeg izbornika hrvatske reprezentacije i jednog od simbola Dinama Zlatka Kranjčara koji je umro u ponedjeljak u Zagrebu u 65. godini nakon teške bolesti.
Na kraju komemoracije nekoliko dirljivih riječi tati uputio je i Niko Kranjčar, bivši hrvatski nogometni reprezentativac i igrač Dinama, Hajduka, Tottenhama, Rangersa...

- E moj Cicek, znam da me sada gledaš odozgo. I da se smiješ jer si me uspio izvući na pozornicu. A znaš koliko to ne volim. Bio si idol, vodilja, prijatelj bio si dobri duh našeg Grada, kazao je Niko.

- Često si govorio da me odgojila mama, ali nije to baš tak. Dozvolio si mi da se zaljubim u nogomet. Ne forsirajući me dozvolio si mi da nogomet volim i živim. Pustio si me da se sam borim i sam pronađem svoj put. Svojim primjerom si me naučio kako voljeti svoje, a poštovati tuđe, kako biti Purger i kako biti Hrvat. Najveća lekcija koju sam od tebe naučio je da smo na ovom svijetu svi jednaki, naglasio je Niko.

hr Fri Mar 05 2021 14:27:04 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Preminuo nogometaš i trener Zlatko Cico Kranjčar

U KBC Merkuru je umro nakon kratke i teške bolesti.

Preminuo je Zlatko Cico Kranjčar, bivši izbornik nogometne reprezentacije i otac nogometaša Nike Kranjčara, piše Index.hr.

Proslavljeni hrvatski nogometaš i bivši izbornik Hrvatske preminuo je 1. ožujka 2021. u KBC Merkur nakon kratke i teške bolesti.

Cico Kranjčar je profesionalnu igračku karijeru započeo 1973. u zagrebačkom Dinamu u kojem je igrao do 1983.

Bio je vrhunski centarfor i realizator, a za Dinamo je u 261 utakmici zabio 98 golova.Kranjčar potom prelazi u bečki Rapid gdje počinje igrati nogomet karijere. Postaje legenda kluba u kojem se zadržava do 1990. godine. Za Rapid je u 201 utakmicu zabio 106 golova. Nakon toga uslijede su kraće avanture u austrijskim klubovima VS St. Pölten i SV Wienerfeld.

Bio kapetan u prvoj utakmici reprezentacije u povijesti

Za reprezentaciju bivše Jugoslavije Cico je nastupio 11 puta i dao tri gola. Cico je bio jedan od članova reprezentacije Hrvatske koja je odigrala svoju prvu utakmicu od samostalnosti 1990. godine protiv SAD-a. Za Hrvatsku je nastupio dvaput i dao jedan gol. Bio je kapetan u prvoj utakmici reprezentacije protiv SAD-a.

Vodio reprezentaciju dvije godine

Trenersku karijeru Kranjčar započinje 1991. godine kao trener Wienerfeld Beča 1991. godine. Zagrebački Dinamo vodio je u tri navrata i dvaput bio prvak Hrvatske. Kao trenera najviše će ga se pamtiti po šampionskoj generaciji Zagreba 2002. godine s kojim je senzacionalno osvojio HNL.

Hrvatsku reprezentaciju vodio je od 2004. do 2006. godine i nastupio na Svjetskom prvenstvu. U skupini s Brazilom, Australijom i Japanom Cico je završio treći.

hr Mon Mar 01 2021 10:19:10 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.