Strah od štrajka glađu u splitskom zatvoru bio je dovoljan razlog da Dean Majstorović Điđi, šef jedne od zločinačkih udruga iz Splita, bude premještan u zatvor u Šibenik. Naime, nekim zatvorenicima je uprava zatvora odbila dostaviti pizze u ćelije pa su se pribojavali da bi takva situacija kod istražnih zatvorenika dovela do pokretanja pobune.
Navodno je kod pretrage ćelije kod Majstorovića pronađen i mobitel.
Inače je Điđi bio jedan od “glasnijih” zatvorenika pa je uprava zatvora odlučila po iskušanim metodama riješiti moguće probleme.
Podsjetimo, u tijeku je suđenje sedam osoba za koje se vjeruje da ih je polovicom 2019. godine regrutirao baš Dean Majstorović, podijelio zadatke, a među zastrašivanjem i oštećivanjem imovine bilo je i usmrćivanje T.M. zbog duga od 270 tisuća eura.
U USKOK-ovoj optužnici počinjenje više kaznenih djela na teret se stavlja Deanu Majstoroviću zvanom Điđi, Luki Buzdovačići zvanom Sken, Jerku Malvasiji, Ivanu Šunjiću, Dinu Stojanoviću, Bosiljku Šakiću zvanom Bosi i Miljku.