Pred nama je nedjelja velikih derbija u HNL-u, možda dan odluke u utrci za naslov prvaka, možda dan novog zapleta u toj borbi koja već dugo nije bila ovako napeta i dramatična.
Cijela nogometna Hrvatska najprije će fokus okrenuti prema Rujevici gdje Rijeka u 17 sati dočekuje Hajduk. Jadranski derbi dugo je već utakmica visokog naboja, nema sumnje da će takva biti i danas. Domaći igraju praktički za prestiž jer ne mogu do titule, Hajduk s druge strane još sanja dvostruku krunu. Jer jedini od četiri najveća kluba još može doći do nje, što je situacija u kojoj Splićani nisu bili već godinama.
Naravno, u Rijeci nemaju namjeru dati bilo kakav popust hajdukovcima, najavili su igru bez kalkulacija, za gol više. Kvalitetu u napadu apsolutno imaju, Josip Drmić će se pokušati još više približiti Marku Livaji na ljestvici najboljih strijelaca lige, a golova gladni uvijek su Vučkić, Murić i ostali iz kadra kojeg vodi Goran Tomić. Golove bi trebali isporučiti i Splićani, njima je nevažno tko će zabiti, samo da pobijede i stave pritisak na Dinamo koji igra kasnije večeras. S Livajom i Nikolom Kalinićem u napadu šanse da će Hajduk postići gol ili golove su velike, trebat će dvojici napadača pomoć suigrača, naročito onih iz veznog reda. Taktički, ne mogu danas Rijeka i Hajduk ničim iznenaditi jedni druge, ovu će utakmicu presuditi veća želja, motiv i koncentracija u svakoj sekundi derbija.
Atmosfera na Rujevici biti će vatrena, teren je uvijek u idealnom stanju pa su svi preduvjeti za dobru utakmicu ispunjeni.
Sudac Jadranskog derbija je Dario Bel iz Osijeka, pomoćnici su mu Goran Pataki iz Đakova i Kruno Šarić iz Županje, četvrti sudac je Zdenko Lovrić iz Đakova. VAR sudac je Fran Jović iz Zagreba, asistent VAR suca Ivan Mihalj iz Velike Gorice.
Očekivane postave:
RIJEKA (4-3-3): Labrović – Solano, Krešić, Smolčić, Vukčević – Selahi, Gnezda Čerin, Pavičić – Murić, Drmić, Vučkić
HAJDUK (4-1-3-2): L. Kalinić – Mikanović, Elez, Ferro, Melnjak – Fossati – Grgić, Krovinović, Sahiti – Livaja, N. Kalinić