Uperio je pušku prema njegovoj glavi i stisnuo obarač: Krvoproliće s otoka Hvara ubrzo pred raspravnim sucem
Općinsko državno odvjetništvo u Splitu je podiglo optužnicu protiv 43-godišnjaka zbog prouzročenja smrti iz nehaja. Krvoproliće se dogodilo 14. prosinca prošle godine oko 17:15 u Starom Gradu na Hvaru.
Nakon lova, ispred kuće je 43-godišnji Ivan K. sreo je svog poznanika Nenada Božića zvanog Ćoro te je prema njegovoj glavi uperio cijev poluautomatske lovačke puške i stisnuo obarač. Kako je puška bila nabijena i otkočena, Ćoro je zadobio strijelnu ranu glave pa je preminuo na mjesto događaja.
U optužnici stoji kako 43-godišnjak nije očekivao da će ga puška usmrtiti.
Pokojnik je rođen u Sarajevu u Bosni i Hercegovini, ali je živio u Starom Gradu. Nije bio oženjen i brinuo se o bolesnom bratu koji je nakon njegove smrti izgubio veliki oslonac i pomoć u životu.


