I bez Fossatija u Puli na otvaranju prvenstvene sezone

Talijanski veznjak ima ozljedu mišića na nozi
Hajduk će u nedjelju u 21 sati na stadionu Aldo Drosina u Puli, zaigrati protiv Istre 1961 u 1. kolu SuperSport HNL-a bez Nikole Kalinića koji zbog frakture prsta desne noge mora pauzirati otprilike tri tjedna, a nova loša vijest za Bijele jest da će u istom periodu pauzirati i Marco Fossati. Talijanski veznjak je ozlijedio mišić na nozi još prije Superkupa protiv Dinama u Zagrebu (0:0, poraz nakon jedanaesteraca), te nije niti putovao na taj susret. Naknadnim pretragama je utvrđeno da Fossati mora mirovati.

hr Wed Jul 13 2022 08:29:09 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Hajdučice krenule s pripremama za novu sezonu: ekipa u prvu ligu ulazi jača za pet novih igračica

ŽNK Hajduk predstavio je svojih pet pojačanja za predstojeću sezonu u kojoj će se natjecati u 1. HNLŽ

Bijeli dres u sljedećoj sezoni nosit će 24-godišnja stoperica Andrea Grebenar, koja je stigla iz redova Splita. Grebenar je reprezentativka Bosne i Hercegovine. Janja Čanjevac (21) u prošloj sezoni nosila je dres prvaka Slovenije, Pomurja iz Beltinaca, a standardna je reprezentativka Hrvatske.

Iz redova Širokog Brijega u Poljud je stigla 23-godišnja reprezentativka BiH Branka Bagarić, koja će svoje mjesto u ekipi tražiti u veznom redu. Vratarski dio pojačala je Anamarija Prljević, 18-godišnja vratarka, članica U-19 i A reprezentacije Hrvatske. U prošloj sezoni Prljević je bila članica Splita. Laura Vlastelica (17), kapetanica kadetske ekipe Rijeke i standardna prvotimka, igra na poziciji ofenzivnog veznog, a jedna je od najtalentiranijih igračica Hrvatske, piše na službenim stranicama HNK Hajduk.

- Tražili smo karakterne cure željne uspjeha, kojima je igranje za Hajduk više od nogometa. S njima smo to i dobili i vjerujem da ćemo biti najugodnije iznenađenje lige, kazala je Matea Bešlić, predsjednica ŽNK Hajduk.

hr Mon Aug 08 2022 18:34:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Vitoria pobijedila Chaves s 1:0

Bila je to utakmica 1. kola portugalskog prvenstva
Vitoria, protivnik Hajduka u 3. pretkolu Konferencijske lige, u 1. je kolu portugalskog prvenstva pobijedila Chaves u gostima s 1:0. Jedini strijelac bio je Andre Silva u trećoj minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena. U 82. minuti crveni karton je dobio Alfa Semedo,  u 95. je drugi žuti zaradio Matheus Salgueiro, ali Vitoria je izdržala i s tri boda se vratila u Guimaraes.
Trener Moreno je na teren poslao sastav: Varela, Miguel, Fonseca, Villanueva, Helder, T. Silva, Bamba, Lameiras, Almeida, Jota, A. Silva. Kao zamjene su ušli Anderson, Luz, Salgueiro, Semedo i D. Silva.
Vitoria i Hajduk u srijedu igraju uzvratnu utakmicu, početak je u 18 sati po hrvatskom, odnosno 17 sati po vremenu u Portugal. Bijeli su u četvrtak pobijedili s 3:1 zgodicima Emira Sahitija, Darija Melnjaka i Filipa Krovinovića, dok je za Vitoriju strijelac bio Miguel.
hr Sun Aug 07 2022 23:36:53 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Hajduk u ponedjeljak putuje u Portugal

Bijeli će biti jači za Borevkovića

Nogometaši Hajduka u srijedu s početkom u 18 sati (17 sati po lokalnom vremenu) igraju uzvratnu utakmicu 3. kola kvalifikacija za Konferencijsku ligu protiv Vitorije u portugalskom Guimaraesu.

Bijeli na stadion "Dom Afonso Henriques" dolaze s dva gola prednosti nakon što su u prvom susretu pred ispunjenim Poljudom svladali Vitoriju s 3:1. Momčad Valdasa Dambrauskasa bila je u rezultatskom zaostatku nakon što je Miguel Maga pogodio za prednost gostiju u 61. minuti, međutim hajdukovci su najprije izjednačili u 67. minuti pogotkom Emira Sahitija, a zatim stigli i do potpunog preokreta golovima Darija Melnjaka u 75. te Filipa Krovinovića u 87. minuti utakmice.

U odnosu na poljudski susret, trener Dambrauskas na raspolaganju će imati stopera Tonija Borevkovića, koji je ovog ljeta stigao upravo iz Vitorije, a prvu utakmicu morao je propustiti zbog suspenzije koju je zaradio u prethodnom europskom susretu nastupajući za portugalsku momčad.

Hajdukovci prema Portugalu kreću u ponedjeljak navečer iz zračne luke Split, a u utorak će na stadionu domaćina odraditi posljednji trening uoči uzvratnog susreta.

Bijeli za vikend nisu igrali prvenstvenu utakmicu protiv Gorice koja je odgođena po službenoj dužnosti, a Vitoriju u nedjelju čeka prvi prvenstveni ogled u novoj sezoni u gostima kod Chavesa.

hr Sun Aug 07 2022 14:57:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Splitska policija: Nije bilo većih incidenata, 12 osoba je privedeno

Za vrijeme i neposredno nakon javnog okupljanja nisu zabilježeni događaji oštećenja imovine i ozljeđivanje osoba

U odnosu na odigranu nogometnu utakmicu Europske konferencijske lige između HNK Hajduk i FC Vitória Guimaraes policija izvještava kako prije, za vrijeme i neposredno nakon javnog okupljanja nisu zabilježeni događaji oštećenja imovine i ozljeđivanje osoba.

Privedeno je ukupno 12 osobe uglavnom zbog prekršaja iz Zakona o sprječavanju nereda na sportskim natjecanjima.

hr Fri Aug 05 2022 07:59:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.