Article
Teška nesreća kod Mostara: BMW-om pokosio djecu koja su izašla iz autobusa
Troje djece i vozač BMW-a povrijeđeni su u prometnoj nesreći koja se dogodila u Blagaju kod Mostara, potvrdio je za N1 BiH glasnogovornik MUP-a HNK-a Ljudevit Marić.
Teška nesreća dogodila se večeras oko 19.15 sati, kada je vozač BMW-a, prema riječima glasnogovornika MUP-a HNK-a, naletio na troje djece.
- Djeca su izašla iz autobusa, a na njih je automobilom naletio vozač BMW-a. Još ne znamo detalje, radi se očevid - rekao je Marić, dodajući da su troje djece i vozač ozlijeđeni te su smješteni u bolnicu.
Ne zna se koliko su teške ozljede u pitanju. Više informacija bit će poznato nakon očevida.
Vučić o sukobima na Kosovu: Jedini krivac za sve je Kurti. Žao mi je što su nasjeli na njegove provokacije'
- Nismo se ranije mogli obratiti javnosti jer od 1999. nemamo efektivnu kontrolu na Kosovu pa smo sami morali ispitati što se to događalo da bismo mogli priopćiti istinu ljudima i pripremiti teren za donošenje odluka, počeo je Vučić i nastavio:
- Noćas oko 2:46 grupa Srba s Kosova i Metohije postavila je dva kamiona kao barikade u Banjskoj, na sjeveru Kosova, zatim dolazi kosovska policija koja pokušava ukloniti te barikade i tu dolazi do sukoba. U njemu je ubijen policajac i ranjen još jedan. U 8:57 prilazi su zatvoreni, a okršaji i dalje traju. U 10:15 Albanci su priopćili četiri zone u kojima su antiterorističke operacije. Što se ustvari dogodilo?
Potom je objasnio…
- Srbi, i to ne ljudi iz središnje Srbije, nego s Kosova, su se pobunili ne želeći više trpjeti Kurtijev teror. Od 3.11., kad je Kurti smijenio zapovjednika Đurića, 62 puta su koristili tzv. kosovsku policiju protiv Srba, 22 eskalatorna poteza na sjeveru, 65 etnički motiviranih napada na Srbe. Bilo je samo pitanje trenutka kad će oni koje policija progoni pokušati učiniti nešto za sebe i svoje obitelji. Ali, ni na koji način ne želim opravdati ovo, to nije ni moguće. To je za osudu i to je nešto što nikome nije bilo potrebno, ponajmanje srpskom narodu. Posebno u trenutku kad su svi shvatili da je Kurti glavni organizator kaosa na Kosovu, naglasio je Vučić i krenuo dalje:
- Tih nekoliko desetaka Srba bilo je u potpunom okruženju i proveden je brutalan napad na njih. Pitali smo se zašto KFOR to ne radi jer bilo bi manje žrtava. No, oni su dali slobodne ruke Kurtiju da pobije što više ljudi. Ono što znamo, trojica Srba su ubijena, dvojica sasvim sigurno od snajpera i kad nije bilo neophodno da ih se likvidira, a dvojica su teško ranjena. Postoji bojazan da je i četvrta osoba stradala. Pratili smo i presretali što je albanska policija radila, no teško je zbog prijevoda. Imamo tonski snimljeno kako se albanska policija smije i govori “Pusti ga da umre, nemamo mu razloga pomoći. Samo da vidite kako to netko “profesionalno” radi.
Ustvrdio je i da se snajperima pucalo na kuće civila. Također, naglasio je da su u manastir napadači stigli samo kako bi pomogli dvojici ranjenih, ne jer su se željeli utaboriti ili uplesti ikoga u njemu.
-Jedini krivac za sve je Kurti. I dio međunarodne zajednice koji mu pomaže. On je jedini koji želi sukobe i rat, njegova je životna želja uvući nas u rat s NATO-om. Žao mi je što su tamošnji Srbi nasjeli na njegove provokacije., piše N1
Neredi na Kosovu: sve veći broj mrtvih, policija upala u manastir
Kosovska policija priopćila je da su poginule još dvije osobe koje su se sukobile s njezinim pripadnicima u ataru sela Banjska, dok je jedna, kako je navedeno, uniformirana i naoružana osoba uhićena. Ranije je potvrđeno da je jedna osoba iz grupe napadača ubijena.
"Prema službenim informacijama s terena tijekom razmjene vatre potvrđeno je ubojstvo još dvojice napadača, koji su bili maskirani, uniformirani i teško naoružani, a potvrđeno je i uhićenje uniformiranog i naoružanog napadača. U napadu je jedan službenik kosovske policije zadobio uglavnom lakše tjelesne ozljede", priopćili su iz kosovske policije.
Ubijen je jedan od napadača na kosovsku policiju, priopćeno je.
"Policijski službenici su, sukladno situaciji i opasnosti koju predstavljaju povremeni napadi kriminalnih skupina, u obrani sebe i građana tog područja bile primorane reagirati prema kriminalnim skupinama, pri čemu je, prema dosadašnjim informacijama, jedan od napadača ubijen", stoji u priopćenju., piše N1
Udovica tražila mirovinu od supruga, pa saznala da je već prima ljubavnica
Oni su dobili u braku dvoje djece koja su još uvijek maloljetna, pišu Nezavisne.
Par mjeseci nakon sprovoda, podnijela je zahtjev za njegovu mirovinu, ali dobila je informaciju da netko drugi već prima njegovu penziju – a to je ljubavnica.
Mirovinski Fond PIO obratio se službeno supruzi – objasnili su zašto ljubavnica, a ne supruga prima njegovu mirovinu. Naglasili su kako prema zakonu supruga ljubavnici ne može oduzeti pravo na tu penziju.
Naime, iako je to dijete vanbračno, stvar se ne može preokrenuti u korist zakonske djece i legalne supruge. Pravo na mirovinu u Srbiji nije ograničeno samo na bračne partnere. Pravo na to ima i vanbračni partner, pod određenim uvjetima.
Vanbračni partner to pravo može tražiti ako je zajednica trajala najmanje tri godine ili imaju dijete. To se pravo ne stiče automatski, već u vanparničnom postupku koji se pokreće na zahtjev vanbračnog partnera.