EP košarkaša U-20: Hrvatska uvjerljiva protiv Italije

Piše:

Hrvatski košarkaši ostvarili su prvu pobjedu na Europskom prvenstvu za igrače do 20 godina koje se održava na Kreti. U drugom nastupu u skupini C pobijedili su Italiju s 80-67.

Glavninu posla su izabranici Damira Milačića napravili već u prvoj četvrtini koju su riješili u svoju korist s 28-11. Do kraja su bez većih stresova sačuvali prednost i došli do važne pobjede u borbi za drugi krug. Podsjetimo, dalje će proći po tri prvoplasirane reprezentacije iz svake skupine.

Protiv Talijana su najbolji u našoj reprezentaciji bili Tomislav Gabrić s 18 koševa, Paolo Marinelli sa 17 poena, sedam skokova i četiri asistencije, te Karlo Žganec s 14 koševa, devet uhvaćenih lopti i četiri asistencije. Italiju su s po 14 poena predvodili Tommaso Laquintana i Aristide Landi.

U trećem nastupu u skupini C Hrvatska u petak igra protiv Crne Gore.