NARUŠIO POLICIJSKI UGLED Luka Kokeza nakon tjeranja novinara završio na usavršavanju

Piše:

Slučaj Doma za starije i nemoćne osobe u Vukovarskoj ulici u Splitu šokirao je javnost, a cijelu Hrvatsku obišao je video postupanja policajca snimljenog iste večeri kad se počela razotkrivati katastrofalna situacija iz Splita.
Neprimjereno ponašanje zbilo se prema novinarki Ivani Šilović kojoj je jedan od policajaca, koji se kasnije i predstavio kao Luka Kokeza, ušao u izravno javljanje, a potom i sve novinare otjerao povišenim tonovima zbog ‘njegove i sigurnost svih okupljenih’.

I dok je Kokeza spašavao novinarku za mnoge je on postao heroj jer kako drugačije opisati taj čin osim stavljanja čak i svog života za spas drugih. 
U isto vrijeme, s druge strane, optužili su ga masoni, rekao bi don Josip Delaš, a javno se novinarki ispričala i splitska policija.

– Budući da nije postojala nikakva realna i neodgodiva potreba da tijekom obavljanja poslova ometa rad televizijske ekipe želimo se ispričati novinarskoj ekipi Hrvatske televizije i novinarki Ivani Šilović, napisali su iz policije te kazali kako je Kokeza narušio policijski ugled.

Više od tjedan dana od slučaja dobili smo i službene informacije kako je završen izvid i kontrola mješovitog tima, a zaključak je kako komunikacija i ophođenje Kokeze nije bilo na primjerenoj razini.

Štoviše, nadležni rukovoditelj je zapovjednika grupe interventne policije poslao, ni više ni manje, nego na dodatno stručno usavršavanje s ciljem korigiranja načina komunikacije s građanima u svakodnevnom radu.