Facebook stranica Zona Dinamo objavila je tablicu o ovosezonskoj gledanosti klubova s prostora bivše Jugoslavije.
Prema toj tablici, Hajduk je najgledaniji s prosječnom gledanosti od 9867 gledatelja na Poljudu, druga je beogradska Crvena zvezda, koju na Marakani prosječno gleda 6249 navijača. Treći je sarajevski Željezničar s 3624 navijača na domaćem terenu.

Hrvatski prvak Dinamo nalazi se na desetom mjestu s 2287 navijača na Maksimiru.

hr Mon Dec 27 2021 21:46:06 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

DALMATINSKI DERBI Zapad za domaće, na istok samo 260 navijača Hajduka

Šibeniku u goste stiže Hajduk

Nakon prvenstvene stanke očekuje nas prava nogometna poslastica na Šubićevcu. Šibeniku u goste stiže Hajduk, a prodaja i za utakmicu 21. kola HT Prve lige koja se igra 29. siječnja s početkom u 17:05 sati krenula je danas.

VAŽNE NAPOMENE ZBOG UTAKMICE VISOKOG RIZIKA:

• Na DAN UTAKMICE nema prodaje ulaznica!
  • ZAPAD (Samo za domaće navijače – 1140 ulaznica) : Prodaja samo u klupskim prostorijama ( Od utorka do subote ; 09-14h)
  • ISTOK (Samo za gostujuće navijače – 260 ulaznica) ; Prodaja ulaznica organizirana je od strane HNK Hajduk Split.
  • ONLINE prodaje nema!Vrijedi pravilo: Jedna osoba / kupac – jedna ulaznica!
  • Uvjeti za ulazak na stadion: EU digitalna COVID potvrda + Osobna iskaznica + Ulaznica

Ograničen kapacitet

Sukladno Odluci o nužnim epidemiološkim mjerama kojima se ograničavaju okupljanja radi sprječavanja prijenosa bolesti COVID-19, a koju je donio Stožer civilne zaštite Republike Hrvatske 8. siječnja 2022. godine, sportska natjecanja i treninzi mogu se održavati samo bez gledatelja. Iznimno, prisutnost nogometnim utakmicama moguća je uz obvezno predočenje EU digitalne COVID potvrde. Sukladno točki IV. najnovijih epidemioloških mjera, na natjecanjima koja se održavaju na otvorenom prostoru može biti popunjeno najviše 40% kapaciteta tribine.

U skladu s trenutnim epidemiološkim mjerama, za prisustvo nogometnim utakmicama obvezno je predočenje EU digitalne COVID potvrde koju možete dobiti na osnovu testiranja, preboljenja ili cijepljenja.

* Izuzetak su djeca do 12 godina kojima nije potrebna EU digitalna COVID potvrda.*

hr Tue Jan 25 2022 16:51:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Danas na Poljudu posljednja provjera pred nastavak prvenstva: Teklić, Šego i Sentić testiraju Bijele

Dvoboj Hajduk - Varaždin igra se u 14.30 na Poljudu
U posljednjem ispitu prije nastavka sezone nogometaši Hajduka danas će od 14.30 sati odmjeriti snage s Varaždinom na Poljudu.

Iza Bijelih su tri tjedna priprema na Poljudu, a u tom periodu momčad trenera Valdasa Dambrauskasa do sada je odigrala dvije pripremne utakmice s BiH Premierligašima. U prvom susretu Hajduk je svladao Široki Brijeg rezultatom 2:1 dok je u drugom dvoboj odigrao 1:1 s Veležom.

Današnji suparnik Bijelima je trenutno drugoplasirana momčad 2. HNL koju vodi trener Mario Kovačević i za koju nastupaju trojica hajdukovaca na posudbi - Tonio Teklić, Michele Šego i Karlo Sentić

Momčad Varaždina prije dva dana je stigla na Čiovo gdje će odraditi središnji dio priprema. Do sada su odigrali tri utakmice u kojima su poraženi od Celja, a pobjede su upisali u protiv Mladosti iz Ždralova i Hrvatskog dragovoljca.

Prijenos utakmice može se pratiti na Hajduk Digital TV te na kanalu Sport Klub 1.
hr Tue Jan 25 2022 08:42:42 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Poznato tko sudi dalmatinski derbi, Bebek opet na terenu

Šibenik i Hajduk igraju u subotu
Određene su službene osobe za 21. kolo HT Prve lige koje se igraju od 28. do 30. siječnja.

Ogled Šibenika i Hajduka koji se igra u subotu od 17.05 sati sudit će Mario Zebec, a pomagat će mu Kruno Šarić i Kristijan Novosel. VAR sudac bit će Tihomir Pejin.

Nakon odrađene kazne na HNL travnjake vraća se Ivan Bebek. Nedavno je u Grčkoj bio VAR sudac na ogledu Apollona i OFI-ja, a u nedjelju će biti glavni sudac utakmice Lokomotiva – Hrvatski dragovoljac.
hr Mon Jan 24 2022 19:32:45 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Hajduk remizirao s Veležom u drugoj pripremnoj utakmici

Nogometaši Hajduka odigrali su 1:1 s Veležom na Poljudu u drugoj prijateljskoj utakmici u okviru zimskih priprema.

Momčad Valdasa Dambrauskasa stvorila je niz dobrih prilika na samom početku susreta, međutim lopta nije pronašla put do mreže gostiju iz Mostara. Već u prvih pet minuta Filip Krovinović je dva puta pokušao pucati iz nešto težih situacija, međutim nije pogodio okvir gola.

Zatim je u 7. i 8. minuti Stipe Biuk bio u boljoj poziciji za postizanje pogotka, najprije ga je proigrao Marko Livaja, a zatim i Krovinović, međutim i njegovi udarci odlaze pored vrata. Pucao je nakon toga i Josip Elez glavom nakon ubačaja iz kuta, ali i ovaj put lopta nije pogodila okvir gola.

Pred sam kraj poluvremena Livaja je idealno proigrao Jana Mlakara koji sam izlazi pred gostujućeg čuvara mreže Bogdanovića, no vratar Veleža brani pokušaj Hajdukovog napadača.

Što se tiče gostiju, u prvom dijelu imali su dva pokušaja, prvo je šutirao Anđušić sredinom poluvremena, zatim i Deanović na kraju, međutim njihovi udarci također nisu bili precizni.

Drugo poluvrijeme prilikom je otvorio Biuk, Livaja ga je uposlio, Biuk se lakoćom oslobodio svog čuvara i pucao iz okreta, međutim još jednom to prolazi pokraj vrata.

Do vodstva je Hajduk stigao u 59. minuti, dupli pas odigrali su Lukas Grgić i Livaja koji zatim s 10 metara iskosa pogađa mrežu Veleža.

Potom je ritam igre donekle razbijen brojnim izmjenama na obje strane. Gosti iz Mostara su se pokušali nadigravati, tražili su izjednačujući pogodak do kojeg su i došli pred sam kraj utakmice, točnije u 89. minuti kada su presjekli jednu loptu na sredini terena, odigrali su tri dodavanja do Pršeša koji odmjerenim udarcem pogađa desni Silićev kut s 14 metara za končanih 1:1.

Hajduk posljednju pripremnu utakmicu igra u utorak kada će suparnik Bijelima na Poljudu biti momčad Varaždina.

HAJDUK – VELEŽ 1:1 (0:0)

SPLIT – Stadion Poljud. Gledatelja: 1252. Sudac: Ante Terzić (Split). Pomoćnici: Matej Pavić i Duje Sarić (Split)

STRIJELCI: 1-0 Livaja (59.), 1-1 Pršeš (89.)

HAJDUK: Subašić (od 66. Silić), Lovrencsics (od 61. Čolina), Katić, Elez (od 61. Dimitrov), Melnjak (od 75. Ćubelić), Fossati (od 61. Vuković), Grgić (od 61. Atanasov), Krovinović (od 66. Pukstaš), Mlakar (od 61. Ljubičić), Biuk (od 66. Brkljača), Livaja (od 75. Kačaniklić).

VELEŽ: Bogdanović (od 70. Jovičić), Radović (od 46. Salčin), Zeljković (od 62. Zvonić), Isić (od 62. Bajrić), Ćosić (od 62. Haskić), Hasanović (od 46. Ovčina), Radovac (od 70. Drina), Peco (od 46. Pršeš), Anđušić, Dejanović (od 46. Brandao), Zajmović.

hr Sat Jan 22 2022 19:30:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.