Bjelica nije htio dati ruku Gustafssonu pa rekao: 'Nije kulturan i ne zna se ponašati'

Hajduk je jučer remizirao s Osijekom u Gradskom vrtu
Hajduk i Osijek jučer su podijelili bodove, no osim utakmice puno više komentara izazvalo je to što Bijelica nije na kraju utakmice pružio ruku treneru Bijelih, Jensu Gustafssonu.

Torcida  je sinoć skandirala Bjelici 'Bjelica, Srbine, čakija ti ne gine', a on se ljutito obratio splitskom novinarima govoreći jesu li to notirali.

Bjelica je ignorirao Gustafssona nakon što mu je pružio ruku pa je pojasnio zašto je to učinio.

Svima na klupi sam dao ruku osim njemu jer nije kulturan i ne zna se ponašati kako dolikuje treneru koji sjedi na Hajdukovoj klupi. A prije utakmice pružio sam mu ruku bez obzira na to što on u Splitu prema meni nije učinio isto, rekao je za Slobodnu Dalmaciju.

hr Mon Oct 04 2021 09:37:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Hajduk bez pobjede protiv Gorice

Treća utakmica u nizu bez pobjede za Bijele
Nakon remija u Osijeku i poraza u Šibeniku, Hajduk danas u 13. kolu HT Prve lige na Poljudu nije pobijedio Goricu. Ostalo je 0:0 za prvi domaći remi Bijelih te ostanak na četvrtom mjestu prvoligaške ljestvice. Hajduk je danas bio bolja momčad, gosti nisu uputili udarac u okvir. Nekoliko dobrih prilika igrači Hajduka nisu uspjeli realizirati pa s ovim remijem ostaje upitnik nad sudbinom trenera Gustafssona.

Atanasov je u 9. minuti ubacio s desne strane pred vrata, Livaja je najviše skočio, pucao glavom i pogodio stativu. Livaja se u 13. minuti izborio za loptu uz korner zastavicu, ubacio je pred vrata odakle Ljubičić puca glavom iz nezgodne pozicije, blokiran je njegov udarac i na koncu je vratar Kotarski to mirno pokupio. Ubacio je Melnjak u 21. minuti iz slobodnog udarca s lijeve strane, Katić je najviše skočio i pucao glavom s 13 metara, međutim obranio je to Kotarski. Lijepo je Biuk u 27. minuti proigrao Livaju koji je bio u dobroj poziciji na sedam metara, međutim branič Gorice ga je uspio malo omesti, a vratar Kotarski je na vrijeme izašao s linije i blokirao njegov udarac. U 29. minuti Fossati je dao idealnu loptu u prostor za Melnjaka koji puca iz prve s 13 metara iskosa, međutim vratar Gorice odbija brani i odbija u korner. Pucao je Melnjak u 38. minuti silovito s 14 metara nakon odbijanca, lopta je završila u bloku, u nastavku je s ruba šesnaesterca pokušao Lovrencsics, međutim nije pogodio okvir gola.

Lovrencsics je u 59. minuti dao sjajnu povratnu loptu za Livaju koji je šutirao iz prve s 14 metara, međutim prešla mu je lopta preko noge i otišla iznad vrata. Ljubičić je u 62. minuti pucao iz okreta s ruba šesnaesterca, obranio je Kotarski. Ubacio je Lovrencsics u 73. minuti, pucao je Mlakar glavom s 10 metara, ali nije to bilo dovoljno snažno da bi ugrozilo vratara gostiju. Mlakar je u 80. minuti pucao s 10 metara, bio je ometan od braniča Gorice, otišlo je to pored gola. Livaja je u 83. minuti pucao iz okreta s 13 metara, i ovo je otišlo preko gola, bila je to jako dobra situacija.

HAJDUK – GORICA 0:0 (0:0)

Split, Stadion Poljud. Sudac: Ante Čuljak (Zagreb)

HAJDUK: Kalinić, Lovrencsics, Katić, Elez (od 71′ Simić), Melnjak, Kačaniklić (od 56′ Sahiti), Fossati, Atanasov (od 88′ Čolina), Biuk (od 88′ Dolček), Livaja, Ljubičić (od 71′ Mlakar)

GORICA: Kotarski, Doka (od 89′ Dvorneković), Jovičić, Steenvoorden, Krizmanić, Sarić, Pršir (od 69′ Babec), Delfi (od 46′ Mitrović), Kalik (od 69′ Fruk), Lovrić, Stojanovski (od 69′ Dieye).
hr Sat Oct 23 2021 19:08:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Budimir: Regenerirali smo se i spremni smo za derbi

Dinamo je vodeća momčad juniorske lige
Hajdukove juniore samo četiri dana nakon uspješnog nastupa u uzvratu prvog kola UEFA Lige prvaka mladih, čeka derbi s Dinamom u Zagrebu.

Bijeli su se na Poljudu spremali za ovu važnu utakmicu, dobra je informacija da je kapetan Ivan Krolo nakon ozljede sasvim spreman, pokazalo je to i odigranih nešto više od pola sata protiv Škendije.

Dinamo je vodeća momčad 1. HNL juniora sa samo jednim remijem, Hajduk je s dvije utakmice manje četvrti, također neporažen, s dva odigrana remija. Trener Marijan Budimir pokušat će ponoviti uspjeh iz završnice prošlog prvenstva kada je naslov prvaka teoretski osiguran baš pobjedom protiv najvećeg rivala u Zagrebu.

- Imali smo sada nešto duži period bez službenih utakmica, reprezentativna pauza, a potom i dvije odgode zbog korone malo su nas izbacili iz ritma i tu zaostajemo za Dinamom. Ali, da bi okusio zadovoljstvo i ljepotu igranja Lige prvaka, moraš biti prvak Hrvatske. Znamo da u ovoj utakmici moramo biti pravi, iskoristili smo ove dane, uz treninge smo se i regenerirali i spremni smo za derbi - izjavio je Hajdukov trener.

Utakmica Dinamo – Hajduk igra se u nedjelju s početkom u 11 sati.
hr Sat Oct 23 2021 09:40:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Hajduk danas igra protiv Gorice

Utakmica 13. kola HT Prve lige
Nogometaši Hajduka danas od 17.05 sati igraju protiv Gorice na Poljudu u okviru 13. kola HT Prve lige.

- U proteklih nekoliko utakmica nismo na terenu pokazali ono što želimo. Pričao sam da momčad raste, ali na terenu to nisam vidio. Ljudi mogu biti zbunjeni, naše igre nisu na visini. Vi vidite samo utakmice, ali na treninzima zaista radimo jako da bismo bili bolji. Moja je odgovornost najveća da se to vidi i na utakmicama. Svi u klubu radimo na tome da već sutra budemo bolji - istaknuo je Hajdukov trener Jens Gustafsson na konferenciji za medije uoči današnjeg dvoboja.

Ovaj dvoboj Bijeli dočekuju s četvrtog mjesta prvenstvene tablice s 20 osvojenih bodova u 11 odigranih utakmica. U posljednjem susretu Hajduk je poražen rezultatom 2:0 na gostovanju kod Šibenika na Šubićevcu. Gorica trenutno zauzima šestu poziciju prvenstvene tablice s osvojenih 13 bodova u 12 odigranih utakmica. U zadnjoj prvenstvenoj utakmici odigrali su 1:1 s Istrom 1961 na domaćem terenu.

Hajdukov trener protiv Gorice može ponovno računati na Marka Livaju koji zbog tri žuta kartona nije mogao nastupiti protiv Šibenika.

U prvom međusobnom ogledu ove sezone Hajduk je svladao Goricu u Velikoj Gorici rezultatom 3:1, a pogotke za Bijele u toj utakmici postigli su Jan Mlakar, Josip Vuković i Marko Livaja.

Glavni sudac utakmice je Ante Čuljak iz Zagreba, pomagat će mu Kruno Šarić iz Županje i Dino Knez iz Osijeka, a četvrti sudac je Ivan Vučković iz Zagreba. VAR sudac je Fran Jović iz Zagreba, a asistent VAR suca je Marjan Tomas iz Osijeka.

S obzirom na to da je tribina Sjever za ovu utakmicu zatvorena za gledatelje, svi pretplatnici koji imaju važeću sezonsku pretplatu za aktualnu sezonu, mogu ući na tribine Istok (ulaz N) ili Zapad (ulaz G) uz predočenje sezonske pretplate (nije potrebno preuzeti zamjensku ulaznicu).

hr Sat Oct 23 2021 09:38:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

U subotu će promet oko Poljuda biti blokiran

"Molimo građane da poštuju smjernice, upozorenja i zapovijedi policijskih službenika", poručili su iz policije
Policijska uprava Splitsko-dalmatinske županije oglasila se priopćenjem prije nogometne utakmice na Poljudu, a njihovu obavijest prenosimo u cijelosti:
U subotu, 23. listopada 2021. godine s početkom u 17:05 sati u Splitu, na
gradskom stadionu „Poljud“ odigrati će se nogometna utakmica između HNK „Hajduk“ i NK