Disciplinski sudac kaznio Hajduk sa 70.000 kuna i utakmicom bez gledatelja

Disciplinski sudac Hrvatski Telekom Prve lige, Alan Klakočer, donio je odluke o kaznama iz 20. kola HT Prve lige

Hajduk je kažnjen jedinstvenom kaznom od 70.000 kuna i jednom utakmicom bez gledatelja zbog korištenja pirotehničkih sredstava (čl. 67. DP HNS-a) i diskriminirajućeg ponašanja domaćih navijača (čl. 88. DP HNS-a) tijekom utakmice Hajduk – Osijek.

U obrazloženju stoji da je domaća navijačka skupina Torcida, smještena na sjevernoj tribini (6548 pripadnika), pet minuta prije početka utakmice, a za vrijeme koreografije bacanja traka rola papira ispred iste tribine, pale jednu baklju, dvije svjetleće dimne bljeskalice, jednu rasprskavajuću pirotehničku raketu, te šest dimnih kutija koje su pravile dim narančaste boje, a od kojih je jedna gorjela i u prvoj minuti utakmice.

Također, u 38. minuti pale jednu dimnu kutiju, u 41. minuti tri baklje, od 51. do 53. minute pale tri baklje, od kojih su dvije bačene na prostor ispred iste tribine.

Od 56. do 58. minute pale tri baklje, od kojih su dvije bačene na prostor ispred iste tribine, te od 62. do 63. minute pale devet baklji i četiri svjetleće dimne bljeskalice, koje su sve dogorjele na istoj tribini, te u 64. minuti bacaju jedan topovski udar, a od 65. do 69. minute pale oko 25 baklji, četiri svjetleće dimne bljeskalice, od kojih su četiri baklje bačene u teren za igru, kojom prilikom se igra nije prekidala, a osam baklji je bačeno u prostor ispred iste tribine. U 74. minuti zapaljena je jedna baklja, u 75. minuti dvije baklje, u 83. i 88. minuti zapaljene su po jedna baklja i sve su dogorjele na istoj tribini. U 21. i 70. minuti cijeli stadion uzvikuje: “Cigane, Cigane“ na sudačku odluku prilikom dodjele opomene. Također, u 76. minuti na tribini istok se pali jedna dimna kutija koja je pravila dim narančaste boje.

hr Tue Dec 28 2021 15:16:14 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

S Poljuda na Olimpico: Hajdukov kadet Ivković na pragu prelaska u Romu

Radi se o talentu koji je hrvatski reprezentativac u svom uzrastu
Mladi Mate Ivković (16), kadet Hajduka je na pragu prelaska u redove Rome, o tome pišu i talijanski mediji koji pod naslovom "Stiže hrvatska beba", donosi Il tempo. Polivalentni igrač koji može igrati u vezi i na desnom boku zapeo je za oko Romi, a Hajduk nije imao načina kako da ga zadrži. Ukoliko se transfer ostvari, valja pratiti kako će se razvijati Ivkovićeva karijera. Ivković je reprezentativac u svom uzrastu, ima dva nastupa u U-17 selekciji, a Talijani naglašavaju da se za mladoga igrača interesiralo još nekoliko europskih klubova.
hr Wed Jan 26 2022 18:49:49 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

DALMATINSKI DERBI Zapad za domaće, na istok samo 260 navijača Hajduka

Šibeniku u goste stiže Hajduk

Nakon prvenstvene stanke očekuje nas prava nogometna poslastica na Šubićevcu. Šibeniku u goste stiže Hajduk, a prodaja i za utakmicu 21. kola HT Prve lige koja se igra 29. siječnja s početkom u 17:05 sati krenula je danas.

VAŽNE NAPOMENE ZBOG UTAKMICE VISOKOG RIZIKA:

• Na DAN UTAKMICE nema prodaje ulaznica!
  • ZAPAD (Samo za domaće navijače – 1140 ulaznica) : Prodaja samo u klupskim prostorijama ( Od utorka do subote ; 09-14h)
  • ISTOK (Samo za gostujuće navijače – 260 ulaznica) ; Prodaja ulaznica organizirana je od strane HNK Hajduk Split.
  • ONLINE prodaje nema!Vrijedi pravilo: Jedna osoba / kupac – jedna ulaznica!
  • Uvjeti za ulazak na stadion: EU digitalna COVID potvrda + Osobna iskaznica + Ulaznica

Ograničen kapacitet

Sukladno Odluci o nužnim epidemiološkim mjerama kojima se ograničavaju okupljanja radi sprječavanja prijenosa bolesti COVID-19, a koju je donio Stožer civilne zaštite Republike Hrvatske 8. siječnja 2022. godine, sportska natjecanja i treninzi mogu se održavati samo bez gledatelja. Iznimno, prisutnost nogometnim utakmicama moguća je uz obvezno predočenje EU digitalne COVID potvrde. Sukladno točki IV. najnovijih epidemioloških mjera, na natjecanjima koja se održavaju na otvorenom prostoru može biti popunjeno najviše 40% kapaciteta tribine.

U skladu s trenutnim epidemiološkim mjerama, za prisustvo nogometnim utakmicama obvezno je predočenje EU digitalne COVID potvrde koju možete dobiti na osnovu testiranja, preboljenja ili cijepljenja.

* Izuzetak su djeca do 12 godina kojima nije potrebna EU digitalna COVID potvrda.*

hr Tue Jan 25 2022 16:51:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Hajduk u pripremama pobijedio Varaždin

U subotu Bijeli gostuju na Šubićevcu
Nogometaši Hajduka pobijedili su Varaždin na Poljudu rezultatom 4:2 u posljednjoj pripremnoj utakmici uoči nastavka sezone.

Stigli su Bijeli do vodstva nakon što je Marko Livaja uputio preciznu povratnu loptu za Marina Ljubičića koji pogađa mrežu s desetak metara.

Deset minuta kasnije gosti su izjednačili na 1:1, Vuk je dobio loptu na desetak metara, a zatim je silovitim udarcem pogodio pod gredu. Nastavili su Varaždinci s dobrom igrom pa su već u 27. minuti došli do preokreta, a pogodak je postigao hajdukovac na posudbi – Michele Šego. Uputio je Šego udarac, lopta se odbila od Katića i prevarila Kalinića.

Hajduk je do izjednačenja stigao u 56. minuti, a pogodak je postigao Livaja udarcem iz slobodnjaka s 18 metara. U 70. minuti vodstvo Bijelima donio je Alexandar Kačaniklić koji je postigao pogodak na Livajinu asistenciju. Kačaniklić se u strijelce upisao tek što je ušao u igru, a nekoliko minuta kasnije bio je u sličnoj situaciji za postizanje drugog pogotka, međutim obranio mu je drugi put vratar Zelenika.

Pogodak za konačnih 4:2 postigao je Mlakar u 77. minuti susreta nakon što je Livaja “rabonom” pronašao Dolčeka, a ovaj dodavanjem pronašao svog suigrača iz napada koji zabija iz blizine.

HAJDUK – VARAŽDIN 4:2 (1:2)

SPLIT – Stadion Poljud. Gledatelja: 511. Sudac: Duje Strukan (Split). Pomoćnici: Hrvoje Radić i Alen Jakšić (Split)

Strijelci: 1:0 Ljubičić (7.), 1:1 Vuk (17.), 1:2 Šego (27.), 2:2 Livaja (56.), 3:2 Kačaniklić (70.), 4:2 Mlakar (77.)

HAJDUK: Kalinić, Lovrencsics (od 46. Čolina), Katić (od 69. Dimitrov), Elez, Melnjak, Vuković (od 69. Kačaniklić), Atanasov (od 46. Grgić), Krovinović (od 69. Pukstas), Ljubičić (od 46. Mlakar), Biuk (od 59. Dolček), Livaja.

VARAŽDIN: Sentić (od 72. Zelenika), Brodić (od 72. Crnčec) Karabatić (od 79. Mekić) , Herrera, Postonjski (od 72. Belcar), Teklić, Šego (od 79. Canjuga), Vuk (od 79. Domjanić), Lusavec (od 85. Jagić), Stolnik (od 63. Kolarić), Senić.
hr Tue Jan 25 2022 16:20:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Danas na Poljudu posljednja provjera pred nastavak prvenstva: Teklić, Šego i Sentić testiraju Bijele

Dvoboj Hajduk - Varaždin igra se u 14.30 na Poljudu
U posljednjem ispitu prije nastavka sezone nogometaši Hajduka danas će od 14.30 sati odmjeriti snage s Varaždinom na Poljudu.

Iza Bijelih su tri tjedna priprema na Poljudu, a u tom periodu momčad trenera Valdasa Dambrauskasa do sada je odigrala dvije pripremne utakmice s BiH Premierligašima. U prvom susretu Hajduk je svladao Široki Brijeg rezultatom 2:1 dok je u drugom dvoboj odigrao 1:1 s Veležom.

Današnji suparnik Bijelima je trenutno drugoplasirana momčad 2. HNL koju vodi trener Mario Kovačević i za koju nastupaju trojica hajdukovaca na posudbi - Tonio Teklić, Michele Šego i Karlo Sentić

Momčad Varaždina prije dva dana je stigla na Čiovo gdje će odraditi središnji dio priprema. Do sada su odigrali tri utakmice u kojima su poraženi od Celja, a pobjede su upisali u protiv Mladosti iz Ždralova i Hrvatskog dragovoljca.

Prijenos utakmice može se pratiti na Hajduk Digital TV te na kanalu Sport Klub 1.
hr Tue Jan 25 2022 08:42:42 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.