Kvaliteta zraka u Splitu ispod granične vrijednosti
Požar koji je u posljednja dva dana prijetio Splitu i njegovoj okolici i dalje nije lokaliziran, ali je stanje na požarištu povoljno. Kanaderi će tijekom dana natapati rubne dijelove požarišta prema informacijama iz Županijskog vatrogasno-operativnog centra (ŽVOC) Split. Iz centra su također napomenuli kako će kanaderi gasiti vatru koja od utorka gori na sjevernoj strani Mosora koja nije mogla biti ugašena prije zbog nepristupačnosti terena.
Splićani su se jutros probudili u dimnoj izmaglici, koja je prema riječima ŽVOC-a normalna pojava nakon velikog požara. Nastavni zavod za javno zdravstvo u srijedu ujutro donijelo je izvješće o kvaliteti zraka na području Splita, Solina i Kaštela prema kojem u ta tri grada razina plinova NO2 (dušik IV oksid), SO2 (sumporov IV oksid) ne prelaze granične vrijednosti.
-Vrijednosti nastavljamo pratiti i dalje i ako dođe do povećanja koncentracija obavijestit ćemo sve nadležne službe, a prije svega Županijski centar 112 Split. Mjesta panici nema, poručuju iz Nastavnog zavoda za javno zdravstvo.


