Dolček u 97. minuti pogodio za remi na Šubićevcu

Igrač Hajduka na posudbi u Krešimirovom gradu presudio je u zadnjim minutama susreta
U prvoj utakmici 9. kola SuperSport HNL-a Šibenik i Hajduk remizirali su 1:1 na Šubićevcu. Narančasti kao kraljevi remija došli su do šestog remija golom u 97. minuti, iz daljine je pogodio Dolček, igrač Hajduka na posudbi u Krešimirovu gradu.

Bijele je u vodstvo u 49. minuti doveo Mlakar koji je u prvom dijelu imao tri dobre prilike, a jedan pogodak mu je VAR poništio. Prvi je ovo remi Hajduka ove sezone u HNL-u te se trenutno nalaze na trećem mjestu s devet bodova manje od Dinama, ali i utakmicu manje.

Hajduk je od prve minute krenuo po pogodak, Šibenik se orijentirao na čuvanje vlastite mreže pa ne čude njihove nule u statističkim rubrikama nakon prvih 45 minuta. Sahiti se u 13. minuti sjurio s centra prema domaćim vratima, pokušao je s 14 metara, ali je lopta nakon bloka završila u korneru. Mlakar je u 18. minuti bio oči u oči s Rogićem, ali šibenski vratar obranio je udarac napadača Bijelih i loptu skrenuo u korner.

Jan Mlakar je zatresao mrežu domaćih nakon tog ubačaja iz kuta, međutim nakon VAR provjere pogodak je poništen zbog zaleđa od nekoliko centimetara. Mlakar je bio u velikoj šansi i u 27. minuti, Krovinović je u lijepo pronašao Livaju u međuprostoru, ovaj je zatim uposlio Mlakara koji je utrčao iz leđa obrane Šibenika, međutim još jednom na vrijeme istrčava vratar Rogić i brani udarac Hajdukovog napadača. Prijeti Slovenac i u 45. minuti, Krovinović je dodao do Mlakara koji s ruba šesnaesterca cilja gornji desni kut, međutim otišlo je to pored vrata.

Naplatio je Mlakar početkom drugog dijela propuštene prilike fantastičnim pogotkom. Livaja ga je idealno s centra, "vanjskom", proigrao na lijevi rub šesnaeterca, a Mlakar je iz prve lijevom potegao i pogodio bliži gornji kut. Na novo pravo uzbuđenje čekali smo 82. minutu kad je Čolina oteo loptu na centru, prošao jednog igrača i pokušao pucati, lopta se odbila do Livaje koji je zatim gađao suprotni kut s 14 metara, međutim vratar Rogić je obranio njegov udarac.

U sudačkoj nadoknadi od 7 minuta Dolček je u zadnjim sekundama prizemnim udarcem sa 16 metara pogodio mrežu Lovre Kalinića za 1:1.

ŠIBENIK - HAJDUK 1:1 (0:0)

Strijelci: 0:1 Mlakar (49'), 1:1 Dolček (90'+7)

Šibenik, Stadion Šubićevac. Sudac: Igor Pajač (Sv. Ivan Zelina)

ŠIBENIK: Rogić, Mesa, M. Matić, Perić (od 68' Kvesić), Salomon (od 90' Dolček), Mina, Rak (od 46' Kreković), Čanadi (od 69' Burgui), Arai, B. Matić (od 69' Skorup), Delić

HAJDUK: L. Kalinić, Čolina (od 89' Simić), Awaziem, Borevković, Melnjak, Fossati (od 46' Kalik), Grgić (od 81' Vuković), Krovinović, Sahiti (od 68' N. Kalinić), Mlakar (od 89' Atanasov), Livaja
hr Fri Sep 09 2022 22:08:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Stotine najmlađih navijača dočekalo Subašića, Krovinovića i Melnjaka u Makarskoj

Subašić, Krovinović i Melnjak razveselili najmlađe navijače u Makarskoj

Puna dva sata potrajalo je druženje naših najmlađih navijača iz Makarske i okolice u posebno organiziranoj Fan zoni ispred službenog Hajdukovog Fan shopa na Makarskoj rivi.

Gotovo petstotinjak djece zajedno sa svojim roditeljima uživalo je u subotu prijepodne u brojnim igrama, pjesmi i zabavnom programu na platou ispred Fan shopa, a sve je upotpunila Hajdukova službena maskota Rico.

Nakon otprilike sat vremena u Makarsku su, po završetku jutarnjeg treninga u Baškoj vodi, stigli najavljeni Hajdukovi prvotimci, što je naravno izazvalo najveće oduševljenje kod naših najmlađih navijača. Danijel Subašić, Filip Krovinović i Dario Melnjak strpljivo su se, gotovo sat vremena, družili s djecom, fotografirali se, potpisivali autogram karte i ostale rekvizite. Svi su na koncu dobili svoju malu uspomenu na druženje s prvotimcima Bijelih, a igračima su nakon lijepog dočeka u sjajnom raspoloženju napustili Makarsku rivu.

Prije samog povratka, članica Uprave Marinka Akrap zajedno sa Subašićem, Krovinovićem i Melnjakom posjetila je "Apfel Arenu" jedinstveni projekt našeg sponzora tvrtke "Apfel", koji se uskoro otvara, a objedinjuje sportske, kulturne i zdravstvene sadržaje prilagođene cijeloj obitelji.

hr Sat Sep 24 2022 18:22:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Subašić, Krovinović i Melnjak u subotu se druže s navijačima u Makarskoj

Od 11 do 13 sati ispred Fan shopa na Rivi

Hajdukova momčad u petak poslijepodne stiže u Bašku Vodu koja će sljedeća četiri dana biti baza Bijelih za mini pripreme uoči nastavka prvenstva nakon reprezentativne pauze. Hajdukovci će trenirati na stadionu NK Urania s kojom će u nedjelju s početkom u 15.30 sati odigrati prijateljsku utakmicu u povodu obilježavanja 100 godina postojanja kluba iz Baške Vode.

Hajduk je u subotu od 11 do 13 sati organizirao i druženje igrača s navijačima ispred Fan shopa koji se nalazi na Makarskoj rivi. Pozivamo sve naše navijače da nam se pridruže na ovom događaju, a posebno moramo naglasiti bogat zabavni program za djecu te dolazak naše službene maskote Rica.

Prva momčad će u subotu ujutro i popodne trenirati u Baškoj Vodi, a nakon završetka jutarnjeg treninga na druženje s navijačima stižu Danijel Subašić, Filip Krovinović i Dario Melnjak.

hr Fri Sep 23 2022 11:52:21 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Bijeli u Mravincima započeli pripreme za nastavak sezone nakon pauze

Karoglan zbog ozljeda igrača, radu prve momčadi privremeno priključio 11 juniora

Nogometaši Hajduka započeli su s pripremama za nastavak prvenstva. Bijeli će sljedećih dana boraviti i trenirati van Poljuda zbog sanacije glavnog i pomoćnog travnjaka.

Trener Mislav Karoglan danas je kompletirao svoj stručni stožer , a prvi trening stožer je u punom sastavu vodio u popodnevnim satima na stadionu Glavica u Mravincima. Ovom prilikom posebno zahvaljujemo HNK Sloga koji nam je stavio svoj travnjak na raspolaganje za vrijeme trajanja reprezentativne pauze.

Trenutno se osam igrača iz prve momčadi nalazi u nacionalnim reprezentacijama, a još nekoliko njih je u procesu rehabilitacije od ozljeda, zbog čega je trener Karoglan radu prve momčadi privremeno priključio 11 juniora.

Bijeli s radom nastavljaju u petak, ujutro je na rasporedu trening u klupskoj teretani, a zatim u popodnevnim satima opet slijedi odlazak u Mravnice. Predvečer momčad putuje u Bašku vodu koja će do utorka biti Hajdukova baza. Podsjetimo, u subotu je u Baškoj Vodi na rasporedu utakmica s NK Urania koja slavi 100 godina postojanja, a u utorak u Opuzenu susret s NK Neretvanac koji obilježava 90. rođendan.

hr Thu Sep 22 2022 19:59:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Karoglan&Karoglan plus Škot na čelu Hajduka

Stručni stožer ima ukupno osam članova

Novi trener prve momčadi Hajduka Mislav Karoglan kompletirao je stručni stožer koji će činiti ukupno osam članova

Prvi pomoćnik glavnog trenera bit će Goran Karoglan koji je do sada bio glavni trener Croatije iz Zmijavaca, a prethodno je uspješno surađivao s trenerom Mislavom Karoglanom. Drugi pomoćnik je voditelj kondicijske pripreme Ian Coll.

Trener vratara je Darko Franić, a kondicijski trener bit će Antonio Plenča, koji dolaze iz sustava Hajdukove Akademije. Šime Veršić ostaje zadužen za rehabilitaciju igrača od ozljeda.

Također, Antonio Sebežević ostaje video analitičar prve momčadi, a iz sustava Hajdukove Akademije priključen mu je Marko Sičić.

hr Thu Sep 22 2022 13:53:18 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.