FOTO Druga HNL: Solin uvjerljiv protiv Sesveta, dva gola juniora Jeme

Vrlo važnu pobjedu izborili su Solinjani u borbi za ostanak

Solin je u 25. kolu Druge HNL na svom travnjaku uvjerljivo slavio protiv Sesveta, na kraju je bilo 4:0. Važna je to pobjeda za Solin jer su pobijedili izravnog konkurenta za ostanak u ligi, premda je jasno da ih čeka još dosta borbe do kraja sezone. Postigli su domaći golove u idealnim trenucima, na kraju prvog i na početku drugom poluvremena, a istaknuo se dvostruki strijelac Boško Jemo, još uvijek junior.

Solin je u uvodnim minutama imao nekoliko nepreciznih udaraca iz daljine, lopte Jukića i Jurića nisu pronalazile cilj. Sesvete su bile bolje u segmentu preciznosti, ali vratar domaćih Ante Topić dvaput je bio na pravom mjestu, posebno dobro je obranio udarac glavom Mijatovića u 13. minuti. Sve to se događalo u prvih 15 minuta, potom je Solin imao posjed i incijativu, ali nije stvarao ozbiljne prilike. Sve do 44. minute kada je Matej Jukić u kaznenom prostoru primio loptu bačenu iz auta te iz okreta odlično pogodio suprotnih kut pored iznenađene obrane gostiju.

Solin je povećao vodstvo u 48. minuti, Nimeli je asistirao, a junior Boško Jemo ušao u prostor i gurnuo loptu u mrežu pored gostujućeg vratara. Na velikih 3:0 domaći su povisili u 65. minuti, uzeli su loptu na sredini i odigrali brzu kontru. Nimeli je poslao Jukića i Jemu u situaciju dva na jedan, veznjak je produžio za mladog napadača koji se varkom riješio čuvara i precizno pogodio desni kut.

Moglo je u 74. minuti biti 4:0, ali Tomislav Dadić je loše izveo kazneni udarac nakon što je u gužvi srušen Tomić. Pritom je drugi žuti karton zaradio veznjak Sesveta Muić, dobio je Solin igrača više, ali ne i gol više. Dadić se osramotio u pokušaju „panenke“, loptu je dodao u ruke vratara Picaka.

Priču uz Jadro zaključio je Livančić u 88. minuti, zabio je iz blizine nakon što je mladi Vodanović zatresao gredu, bio je Livančić najbrži na odbijenoj lopti.
hr Sat Apr 23 2022 19:02:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Treća liga: Hrvatski vitez isporučio šesticu Zagori, Junak i Zadar došli do tri boda

Odigrano je pet utakmica 33. kola 3. HNL jug

U pet danas odigranih utakmica Treće HNL jug postignut je ukupno 21 pogodak, dakle više od četiri po utakmici. Najviše su ih vidjeli gledatelji u Posedarju gdje je Hrvatski vitez s čak 6:1 pobijedio Zagoru. Unešićani su poveli u 19. minuti preko Božića, ali već do poluvremena vitezovi su imali velikih 4:1 zahvaljujući Kneževiću, Pedišiću te dvostrukom strijelcu Karlu Torbarini. U nastavku su pobjedu domaćih potvrdili Brkić i Begonja.

Prije početka susreta u Posedarju održana je svečanost dodjele Viteškog srca od strane uprave, navijača i simpatizera kluba za najboljeg klupskog igrača u sezoni 2021/2022. Izabran je kapetan Luka Klanac, a nagradu su mu uručili predsjednik kluba Ivica Klanac i najvjerniji navijač Marin Bolić.

Junak je u Sinju pobijedio Uskok s 3:1, Mastelić je doveo domaće u vodstvo u 28. minuti, na 2:0 povisio je Kekez u 56. minuti. Klišani su smanjili preko Grubišića iz kaznenog udarca u 79. minuti, a konačni rezultat postavio je Cikojević u trećoj minuti nadoknade.

Zadar je uspio slomiti Kamen u Ivanbegovini, gosti su slavili s 4:2. Kovačić je u 7. minuti doveo domaće u prednost, ali samo minutu kasnije Vukadinović je započeo svoj hat-trick. Još su strijelci bili Kljenak za Kamen te Jurić za Zadar.

U Vodicama se osladila Neretva, Metkovčani su pobijedili s 2:1 uz dva gola odličnog Luke Ankovića, poraz domaćih ublažio je Luka Fuštin.

Na Parku mladeži Split je golom Andrića pobijedio GOŠK, a sutra se igraju četiri preostale utakmice 33. kola. Najvažnija u Baškoj Vodi gdje Urania dočekuje lidera Jadrana LP, Pločani imaju šansu da osvoje naslov prvaka.

Nedjelja 17.30 sati

Sloga - Hrvace
Urania - Jadran LP
Neretvanac - OSK
Zmaj M - Primorac B

hr Sat May 21 2022 21:02:59 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Split promašio dva penala, ali je svejedno zasluženo slavio, Luetiću priznanje Splitski dišpet

Prije samog susreta održana je svečanost
Split je došao do važnih bodova u završnici dvoboja sa GOŠK-Dubrovnikom u pobjedi 1:0, iako nije iskoristio dva kaznena udarca.

Prvo poluvrijeme bilo je izjednačeno, a u nastavku su Crveni bili puno bolji.

Prvi kazneni udarac bio je u 59. minuti nakon prekršaja na Anti Žužulu, no gostujući vratar Dalibor Kristić ga je pročitao. Do zasluženog vodstva vrijednog tri boda Split je stigao u 83. minuti lukavim udarcem Lea Andrića iskosa s lijeve strane. Dvije minute potom napadač domaćih izborio je udarac s bijele točke i sam pucao, ali je Kristić i njega pročitao.

Prije samog susreta održana je svečanost, tradicionalna dodjela nagrada. Obje su otišle u ruke Krešimira Luetića, priznanje Splitski dišpet od navijača Crvenih đavola uručila mu je Antonija Bajić, dok mu je statuu Društva prijatelja RNK Split za najboljeg strijelca dodijelio najvatreniji navijač Marin Dulčić.

Ostali današnji rezultati:
Kamen – Zadar 2:4
Hrvatski vitez – Zagora 6:1
Vodice – Neretva 1:2
Junak – Uskok 3:1
hr Sat May 21 2022 19:58:36 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Solin poražen uz Jadro, Cibalia zabila četiri gola

Nisu Plavi još uspjeli osigurati ostanak u 2. HNL

Solin je na svom terenu izgubio od izravnog konkurenta Cibalije s 2:4 pa još nije uspio osigurati ostanak u 2. HNL. Napravili su domaći niz pogrešaka u obrani, a kako je utakmica postali su bezopasni u napadu. Vinkovčani su svoje prilike iskoristili, došli do pobjede koja bi ih mogla ostaviti u ligi.

Poveli su Vinkovčani u 11. minuti nakon velike pogreške obrane domaćih, točnije mladog Pekića. Poklon je iskoristio Edis Smajić, pogodio je mrežu s 15 metara. Solin se brzo vratio u egal, u 13. minuti nakon kornera Ninčevića glavom je loptu u mrežu poslao kapetan Mateo Tomić

U potpuno otvorenoj igri gosti su u 21. minuti drugi put poveli, opet nakon pogreške Pekića, sam je prema vrataru Topiću išao Filip Jazvić i lako ga savladao. Imali su Vinkovčani opasan udarac Miljanića u 26. minuti koji je prošao pored vratnice, a već u 30. bilo je 2:2. Mladi Jemo je srušen u kaznenom prostoru, Duje Ninčević je bio siguran s bijele točke. Nažalost po Solin, obrana je danas bila dosta nesigurna, u 38. minuti duga lopta iz prekida preletjela je stopere pa je Jazvić postigao svoj drugi gol za novu prednost Cibalije.

Na početku drugog dijela gosti su pritisnuli i zaprijetili preko Diyokea čiji udarac u 55. minuti vratar Topić odbija u korner. Potom je nekoliko pokušaja domaćih obranio vratar gostiju, a u 61. minuti Solinov Topić je istrčavanjem u zadnji trenutak spriječio Bajića i Miljanića.

Pokušao je trener domaćih Toni Golem zamjenama pojačati ritam, ušao je mladi Vodanović koji je u 69. dobro gađao, ali lopta je otišla pored vrata. Tražili su domaći izjednačenje, ali gol je postigla Cibalia, u 76. minuti Miljanić je ubacio s desne strane, a Smajić skočio i glavom poslao loptu od vratnice u mrežu. Do kraja utakmice rezultat se nije promijenio, još je u 90. minuti Solinov Vodanović zaradio drugi žuti karton pa je morao ranije u svlačionicu.

U posljednjem kolu Solin gostuje kod Intera u Zaprešiću, a još mora čekati ishod ostalih utakmica.

hr Sat May 21 2022 19:29:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Rijeka minimalnom pobjedom ispratila Hrvatski dragovoljac iz Prve lige

Riječani se sada u miru mogu pripremati za finale Kupa

Rijeka je u trećoj utakmici 36. kola Prva HNL s 1:0 pobijedila Hrvatski dragovoljac, jedini strijelac bio je Jorge Obregon već u 2. minuti utakmice. U preostalom vremenu bilo je prilika za jedne i druge, ali strijelci nisu bili raspoloženi. Rijeka je sezonu završila na četvrtom mjestu s 65 bodova, Hrvatski dragovoljac je posljednji s 19 bodova te će iduće sezone igrati u 2. HNL

Riječanima još preostaje finale Kupa na Poljudu protiv Hajduka u četvrtak 26. svibnja na Poljudu.

hr Sat May 21 2022 17:52:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.