Boban: Franjo Tuđman najznačajnija je osoba u povijesti Hrvatske
Vijenac su položili Ante Sanader, predsjednik HDZ-a Splitsko-dalmatinske županije, Ivica Tafra, predsjednik Zajednice utemeljitelja HDZ-a “Dr. Franjo Tuđman” Splitsko-dalmatinske županije te kandidat za župana Splitsko-dalmatinske županije Blaženko Boban i kandidat za gradonačelnika Splita Vice Mihanović.
– Tuđman je čovjek koji je dao najveći doprinos u stvaranju i razvoju hrvatske države. Neka je njemu i svim braniteljima, kao i svima onima koji su zaslužni za stvaranje hrvatske države vječna slava i hvala“, izjavio je Tafra.
Blaženko Boban također se prisjetio uloge dr. Tuđmana u stvaranju hrvatske države.
– Franjo Tuđman najznačajnija je osoba u povijesti Hrvatske, tvorac nove Hrvatske, čovjek koji je skupa s hrvatskim braniteljima i hrvatskim narodom ostvario vjekovni san i zbog toga neka mu je jedno iskreno hvala iz Splita i Splitsko-dalmatinske županije“, izjavio je Boban.


