POKRETI UGAŠENI Na društvenim mrežama osvanule grupe kojima se pozivalo na otpor sustavu!
‘Izađimo na ulice i završimo s virusom‘ ili ‘Izađimo na ulice i završimo cirkus‘ bili su nazivi grupa na društvenoj mreži koje su kao cilj imala poticanje Splićana, ali i cijele nacije na reakciju. Naime, pojedinci su aktivirali grupe kako bi ljudi za Uskrs izašli na ulice i protivili se karanteni.
I baš kad smo htjeli istražiti što to sve žele, po svemu sudeći, razočarani i ogorčeni pojedinci grupa je ugašena. Ipak, uspjeli smo primjetiti i nekoliko zanimljivih činjenica.
Pojedini članovi grupe dijelili su čak i pokušaje stupanja u kontakt s poznatim odvjetnikom Matom Knezovićem u kojima su zahtijevali informacije oko njegovih usluga te pomoć u borbi, kako su isticali, zbog ukidanja ljudskih prava. Namjeravali su čak podići i tužbe protiv, kako su ih nazvali, diktatora.
Jedna od objava u grupi bila je i kako je koronavirus izmišljotina koja će, kako je pisalo, opravdati ekonomski krah u državi te farmakomafiju koja će i dalje zgrtati bogatstvo.
Ipak, njihove akcije, iako su naišle na podršku nekoliko tisuća ljudi, koliko su grupe brojile članova, brzo su zaustavljene, a zajednice na društvenoj mreži u jako brzoj reakciji su izbrisane.


