Otvara se jubilarna 10. izložba “Milna naših preaka – Fotografije, čuvari duša”

Piše:

večeras u 21.30 sati, u Galeriji “Servantes”, Centar za kulturu Milna, se otvara jubilarna 10. izložba “Milna naših predaka – Fotografije, čuvari duša”.

Od više stotina fotografija, posuđenih iz obiteljskih albuma i arhiva, izložit će se, nažalost, zbog ograničenja prostora, tek manji dio, ali iznimno vrijedan i pozorno odabran od strane povjesničarke umjetnosti, Margarite Sveštarov Šimat, kustosice izložbe.

Svi posuđeni zapisi su dokumentirani i dragocjena su osnova buduće Zavičajne zbirke “Milna naših predaka”, kao jednog od temeljnih projekata Centra za kulturu Milna u očuvanju kulturne baštine i običaja zapadnog dijela otoka Brača.

U sklopu programa “Milnarsko srce ljeta 2014.”, sinoć (petak, 1. kolovoza 2014.), pred prepunom skalinadom župne crkve Gospe od Blagovijesti” gostovalo je Kulturno-umjetničko društvo “Ciciljona” iz Supetra. U večeri posvećenoj folklornoj baštini otoka Brača, u pratnji tamburaškog orkestra “Supetar”, izveli su tradicijske plesove iz gospodskih salona, kao i pučka kola, poput bračkog, obnovljenog u koreografiji Branka Šegovića, koji je osobito dojmio publiku.

“Milnarsko srce ljeta 2014” nastavlja se u ponedjeljak, 4. kolovoza 2014., koncertom Zdenke Kovačiček i LP Harpoon Blues Benda na milnarskoj rivi.