Blažević: Ovaj isti igrokaz u Kerumovoj režiji viđali smo i prethodnih godina
Drugi dio 37. sjednice Gradskog vijeća odgođen je za 15 dana nakon što nije bilo kvoruma za normalno funkcioniranje. Sjednici nisu nazočili članovi Hrvatske građanske stranke Željko Kerum, a obavijest je stigla netom prije početka sjednice.
Uslijedile su tako reakcije mnogobrojnih vijećnika, a evo što je rekao HSLS-ov vijećnik Tonči Blažević.
Uslijedile su tako reakcije mnogobrojnih vijećnika, a evo što je rekao HSLS-ov vijećnik Tonči Blažević.
– Mislim da će se oni dogovoriti, ako ne sada, onda za 10 dana, ali stvar je u tome da većina nas mora uzeti dan godišnjeg odmora i onda se dogodi ovakva situacija. Pa bar nam javite na vrijeme – kazao je i dodao u polušali kako očito “paprike u Rogoznici nisu svima dobro sjele”.
Bitno je za napomenuti da smo ovaj isti igrokaz u Kerumovoj režiji već vidjeli i to u prošlom mandatu Ive Baldasara, Kerumovog tadašnjeg (interesnog) koalicijskog partnera.
– HSLS je na početku ovog mandata predlagao kolegama iz HDZ suradnju s Pametno i Most, ali nije bilo baš sluha. Trebalo je surađivati u interesu ovoga grada i njegovih građana jer dosege bivšeg Gradonačelnika su svi znali pa nije nikakvo iznenađenje nastavak djelovanja po istoj “špranci” već 12-tu godinu. Zadatak je ne dopustiti zaostajanje Splita zbog opcija kojima je njihovo “JA” i njihovo ” MENI” mnogostruko važnije od nas 180 tisuća koji živimo u ovom gradu. Predstojeći dani i mjeseci će pokazati tko je za građanke i građane.
Splite, možeš ti bolje od ovog što nas guši godinama!, zaključio je Blažević.


