Burna noć u Solinu: 50-godišnjak urlao, osvjetljavao reflektorom kuće, a onda i napao policajce i prijetio im ubojstvom
Solinjane je 17. travnja probudila vika i galama 50-godišnjeg muškarca koji je reflektorom osvjetljavao kuće. Protiv njega je podignuta optužnica od strane Općinskog državnog odvjetništva koje ga tereti zbog prisile prema službenoj osobi i još dva kaznena dijela prijetnje.
Sve je krenulo nešto poslije 2 sata iza ponoći kad je 50-godišnjak, u vidno alkoholiziranom stanju, vršio pravi teror prema stanovnicima Solina koji su brzo pozvali policiju. Dva policajca zapovijedila su mu da se smiri, na što je ovaj odgovorio revoltom. Došao je do jednog od njih i s lica mu strgnuo i pokidao zaštitnu medicinsku masku, potom je i nasrnuo na njega i oborio na tlo.
Kad su se podigli alkoholizirani je muškarac još jednom pokušao oboriti policajca na tlo pa je uz prisilu svladan. Nakon što je stavljen u policijsko vozilo nastavio je sa svojim ‘avanturama’. Obojici policajaca prijetio je da će ubiti njih, njihove žene i djecu čim ga sudac pusti.
Čak je i kad su izlazili iz vozila nogama pokušao udariti oba službenika, ali policajci su ga još jednom svladali i doveli u policijsku postaju.
Zbog takvog ponašanja preporučeno je da se mu produlji istražni zatvor kako djelo ne bi i ponovio.


