HAK: Magla smanjuje vidljivost i usporava vožnju

Piše:

Hrvatski autoklub (HAK) vozače jutros upozorava da prilagode brzinu i način vožnje uvjetima na cestama.

Zbog radova u tunelu Mala Kapela na autocesti A1, u smjeru Dubrovnika vozi se jednim trakom, uz ograničenje brzine 60 km/h.

Promet teče dvosmjerno, jednom stranom kolnika, na autocestama: A3 Bregana-Lipovac, između čvorova Ivanić Grad i Križ (65. +450 do 66. +200 km) na mostu Lonja; A6 Rijeka-Zagreb na vijaduktu Svilno (u duljini od oko 2 km).
Na graničnom prijelazu Macelj pojačan je ulazak teretnih vozila.

Zbog radova na graničnom prijelazu Županja, u oba se smjera povremeno vozi usporeno, a teretna vozila dodatno otežavaju protočnost putničkog prometa.

Radovi su i na graničnom prijelazu Slavonski Brod, smanjen je broj ulaza i izlaza, pa se vozače upozorava na gužve i duža čekanja te im se savjetuje da koriste susjedne granične prijelaze.

Granični prijelaz Harmica (SLO) otvoren je za vozila do 7,5 t. 
Trajekti i katamarani plove prema plovidbenom redu.