Senzacija u Otoku: OSK izbacio Splita na penale!

Nogometna groznica vlada u Otoku
Veliko iznenađenje, pravo čudo, dogodilo se u Otoku, gdje je najbolja momčad 1. Županijske lige OSK boljim izvođenjem jedanaesteraca svladala Splita u polufinalu Županijskog kupa. Nakon 90. minuta bilo je 3:3, a  OSK je pobijedio u šestoj seriji penala, nakon što je vratar Samardžić obranio udarac Galovića

Poveo je Split u prvom dijelu preko Kvesića, imao je nekoliko izglednih prilika za riješiti utakmicu, međutim nedostajalo je koncentracije kod Crvenih. U drugom poluvremenu OSK dolazi do izjednačenja preko Vučemilovića-Alagića u 52. minuti. No, ubrzo je Bagarić postigao pogodak u 63., a zatim i Roce u 70. minut, te se činilo kako domaća momčad nema snage za ponovni povratak. Ipak, OSK je već u 72. minuti smanjio preko Banića Škoje, a šest minuta prije kraja Nikola Bašić donosi poravnanje i penale svojoj momčadi.

Prvih pet udaraca igrači obje momčadi su realizirali vrlo sigurno, no u šestoj seriji istaknuo se vratar domaćih Samardžić koji je skinuo najstrožu kaznu Galoviću, a posljednji penal sigurno je realizirao Plavša

SASTAVI:

OSK: Samardžić, A. Banić-Škojo (od 79. Plavša), I. Norac-Kevo, Dino Ljubas, Mandac, Poljak, N. Bašić, S. Banić-Škojo, Nino Vučemilović-Alegić, Petar Bašić (od 88. Vardić), Zvonimir Grgat
Klupa: Marković, Samardžić, Tadić, Z. Norac-Kevo, Ivica Bašić

SPLIT: Duka, Ibriks, Majstorović, Galović, Rugašević (od 46. Glavina) Kvesić, Blagojević, I. Jukić, Bagarić, Samac (od 61. Mrkonjić), Roce
Klupa: Zagorac, Jakić, Glavaš, Barbarić, M. Jukić

Tijek utakmice:
0 - Gola Brda se polako pune, na tribinima i oko stadiona je trenutno oko tisuću ljudi
0 - Prije samog početka utakmice redsjednik NSŽSD-e Alojzije Šupraha uručio je igračima OSK-a pehar za osvojeno prvenstvo 1. Županijske lige. Splitov tajnik Željko Sučić također je u ime Crvenih također darovao prigodni poklon Upravi OSK-a
0 - Ulaznica za utakmicu je 20 kuna, a uz nju se dobiju pivo i čevapi, Otok je u feštarskog raspoloženju, pokraj stadiona peku se janjci, biti će gotovi odmah nakon utakmice
1 - Počela je utakmica na Golim Brdima, OSK ima prvi napad
3 - Kvesić je tukao s nekih 25 metara, lopta je prošla pokraj vratnice
12 - Splitovci imaju terensku inicijativu, međutim domaćin se za sada uspijeva oduprijeti napadima Crvenih
17 - Slobodan udarac za Split na 20 metara od suparničkog gola. Opet je tukao Kvesić, ali lopta je otišla preko grede
19 - Na Golim Brdima sada je već nekih 1500 gledatelja
22 - Sada je i Blagojević okušao svoj udarac, ali i njegov pokušaj bio je za malo neprecizan
25 - Prvi žuti karton na utakmici zaradio je Ivan Norac Kevo
26 - GOL Mario Kvesić! Igrač koji je najviše prijetio vratima domaćih sada se konačno upisao u strijelce. Crveni su izveli udarac iz kuta, obrana OSK-a je za trenutak uspjela otkloniti opasnost, međutim Rugašević vraća loptu u opasnu zonu, a nakon nekoliko odbijanaca Kvesićev udarac pronalazi put do mreže
30 - Velika šansa za Split! Blagojević je silovito potegao iz slobodnjaka s 30 metara, Samardžić uspijeva odbiti njegov udarac, ali samo do Majstorovića čiji udarac iz dobre pozicije nije bio precizan
32 - Prijeti sada i OSK! Bašić je povukao kontru, odlično je pronšao Vučemilovića koji se našao u vrlo dobroj poziciji na šest metara, pokušao je pucati iskosa, međutim Galović je u posljednji trenutak blokirao i odbio loptu u korner
35 - Malu neporeznost u obrani Splita sada je mogao iskoristiti Vučemilović, ali Duka je budno pratio situaciju i odbio je loptu ispred njega
42- Stativa Bagarića! Projurio je napadač Splita pod desnoj strani, ušao je u kazneni prostor OSK-a, pucao, međutim stativa se ispriječila povećanju vodstva
45 - Još jedna velika šansa za Split. Prizemni ubačaj iz kornera došao je do Roce koji s tri metra puca iz prve, ali vratar Samardžić sjajno brani njegov udarac
45+1 - Gotovo je prvo poluvrijeme
46 - Počelo je drugo poluvrijeme, jednu promjenu napravio je Zoran Vulić, u igri je Glavina umjesto Rugaševića
48 - Odličan udarac Banića - Škoje, još bolja obrana Duke
52 - GOL Vučemilović - Alagić je poravnao za euforiju na tribinama! Bašić je izveo korner s lijeve strane, lopta je došla do Vučemilovića koji s pet metara pogađa pored nemoćnog Duke
60 - Prijeti Split iz kontre, po desnoj strani prošao je Samac, pronašao je na drugoj strani Kvesića koji je bio u poziciji za šut, ali vratar domaćih je pravovremeno istrčao i blokirao udarac
61 - Nova promjena kod Crvenih, ušao je Mrkonjić umjesto Samca
63 - GOL Dražen Bagarić! Napadač Splita odlično je iskoristio ubačaj s lijeve strane, tukao je iz prve, Samardžić je pokušao obraniti, ali s loptom je ušao u mrežu
70 - GOL Goran Roce! Nakon kombinacije s Kvesićem, napadač Splita se po drugi put upisao u strijelce, pucao je s deset metara, neobranjivo u desni kut
72 - GOL! Banić-Škojo! Evo odmah i smanjenja na veliku radost domaćih navijača. Pogodio je igrač OSK-a sa šest metara nakon pomalo nesigurne reakcije Splitove obrane
78 - Kvesić je sada mogao riješiti pitanje pobjednika. Pucao je s desetak metara, ali Ljubas je izbio loptu s gol linije
79 - Izašao je Ante Basnić Škojo, u igri je Plavša
80 - Slobodan udarac za OSK. Petar Bašić je dodao Nikoli Bašiću, bila je to dobra kombinacija, Duka je istrčao, Bašić je gurnuo loptu ispod njega, ali ona je prošla pored stative
84 - GOL! Nikola Bašić pogađa za potpunu dramu na Golim Brdima! Vučemilović Alegić je odložio jednu dugu loptu za Bašića koji iz poluvoleja s deset metara neobranjivo pogađa pored Duke

Plavša 5:6
hr Wed May 27 2015 17:18:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.
Sport:Split

Žužul donio bod Splitu u Unešiću u zadnjim sekundama

Split je u nastavku odigrao na sve ili ništa
Ante Žužul donio je bod Splitu u nadoknadi susreta u Unešiću kod Zagore koji je završio 2:2. Bio je jako uzbudljiv dvoboj 32.kola Treće HNL Jug koji su domaći bolje otvorili te poveli pogotkom Drage Gabrića u 16. i autogolom Jure Gale u 26. minuti te bili bolji suparnik.

Ipak, Split je u nastavku odigrao na sve ili ništa te odnio bod s Borovišta. Za 2:1 u 78. minuti pogodio je mladi Josip Tarabarić, a onda je nakon pritiska Splita uslijedio već spomenuti kraj kada je poentirao mladi Žužul.

Vodice - Sloga

hr Fri May 13 2022 19:49:12 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.
Sport:Split

Split siguran protiv Sloge uz dva pogotka Andrića, lider poražen u Klisu

Uskok je slavio s 1:0 u derbiju 29. kola Treće HNL pa se situacija na vrhu zakomplicirala, ali Pločani su još uvijek na vrhu sami, jer je Hrvatski vitez na domaćem terenu odigrao 3:3 s Neretvom...
Split je upisao glatku i okruglu pobjedu nad Slogom, resetirao se nakon nepravednog poraza u Posedarju. Iako su gosti u Parku mladeži zaprijetili na startu dvaput, domaći su brzo uzvratili te do odmora imali 2:0 uz dopadljivu igru.

Prvi pogodak postigao je mladi veznjak Josip Mamić nakon akcije koju je počeo vižljasti Vicko Ožegović. Još ljepša, prava akcija iz udžbenika je prethodila drugom golu kada je Bruno Kukoč dodao do razigranog Ante Žužula koji je ubacio pred vrata gdje se našao realizator Leo Andrić. Na početku nastavka je iz slobodbog udarca Romić iz Sloge iz daljine pogodio gredu, a onda je Split nastavio nizati prilike.

Za konačnih 3:0 svojim drugim pogotkom priču je zaključio Andrić na ubačaj Ante Babića. Do kraja je moglo biti još golova u mreži Sloge koja je još dobro prošla.

Lider Jadran LP izgubio je na Klisu, Uskok je slavio s 1:0 u derbiju 29. kola Treće HNL pa se situacija na vrhu zakomplicirala, ali Pločani su još uvijek na vrhu sami, jer je Hrvatski vitez na domaćem terenu odigrao 3:3 s Neretvom, a sve bliže je Zadar koji je sa 7:0 na Stanovima ispratio OSK.

Na Klisu je pogodak odluke zabio Luka Grubišić, srušio je lidera u 86. minuti. U Posedarju je bilo uzbudljivo, Hrvatski vitez vodio je golom Karla Torbarine iz 10. minute, pa je izjednačio Josip Katavić (21), da bi domaći ponovno prešli u vodstvo preko Mate Kneževića (51), Međutim, Neretva je povela, prvo je zabio Bruno Jelavić (59), pa Luka Anković (59), da bi konačnih 3:3 postavio Josip Kevrić (71).

Zadar je bio uvjerljiviji nego ikad, čak sedam komada utrpao je OSK-u (Jordan 2, Jurić, Vukadinović, Jerbić, Banović, Bačkov)

Junak – GOŠK-Dubrovnik 1919

POREDAK: Jadran LP 53, Hrvatski vitez 51, Zadar 50, Uskok 48, Hrvace 45, Split, Sloga i Primorac B.44, Junak i Neretva po 42, Zmaj M. 39, Zagora 38, Neretvanac 36, GOŠK-Dubrovik 1919 35, Kamen P. 34, Vodice 29, Urania 21, OSK 19 bodova.

hr Sat Apr 23 2022 19:43:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.
Sport:Split

Split pobjedom nad Neretvom proslavio 110. rođendan, milenijska fotografija s djecom, bakljada i fešta

Prije utakmice djeca iz Omladinske škole su formirala brojku 110 i pustila balone za veliki jubilej
Split je pobijedio Neretvu na svoj 110. rođendan, trijumf na Veliku subotu poklopio se s obilježavanjem važnog datuma u povijesti kluba iz Parka mladeži kojim su Crveni zadržali izglede da se dokopaju svoga cilja.

Na kraju je bilo 2:1, slavlje nakon i prije utakmice, jer neposredno pred početak 110 djece iz Omladinske škole oformilo je okruglu znamenku u crvenim bojama i pustili su zrak isto toliko balona, pozirali za fotografiju koja će ostati značajna u klupskim almanasima.

A utakmica nije mogla početi bolje, jer već u petoj minuti Dario Barada zabio je za slavlje Splita, idealan je to bio start i pogodak za podstrek momčadi Ivana Tomičića. No,nakon toga su gosti imali nekoliko situacija za izjednačenje, vratnicu je pogodio Raguž izravno iz kornera, a bilo je i još par pokušaja. Međutim, u drugom dijelu Split je zaigrao bolje te u 79. minuti stigao do 2:0 pogotkom juniora Nikole Radana koji mu je priredio Josip Mamić.

Ipak, gosti su nekako zabili pred kraj kada je Bruno Jelavić pogodio iz druge, a do kraja je Split za zasluženo slavlje, kakvo priliči prigodi, sačuvao mrežu u dugoj nadoknadi od šest minuta. Nakon susreta domaći igrači proslavili su pobjedu koju su poklonili navijačima za rođendan, a u Parku mladeži skupilo se blizu 500 ljudi.

Na kraju je fešta začinjena domjenkom u klupskim prostorijama uz brojne uzvanike, na kojoj su bili igrači te stručni stožer te uprava kluba, pa je potom napravljena i bakljada, održan je vatromet u čast 110-godišnjaka koji je pobijedio važnu utakmicu, a nastala je i milenijska slika i feštalo se uz pjesmu.

hr Sat Apr 16 2022 19:54:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.