Jadran s 2-1 ide u Dubrovnik!

Ponovo vrlo dobar vaterpolo, s enormnom silinom, utroškom snage, nije se štedjelo sebe ni suparnika kako se veli, te ponovo s neizvjesnošću do posljednje minute, do zadnjih sekundi
U trećoj utakmici finala državnog prvenstva, Jadran je u Splitu svladao Jug Adriatic osiguranje 9:7, te su sada poveli s omjerom pobjeda 2-1, s kojim će doći u Dubrovnik na četvrtu utakmicu finala.

Ponovo sjajan ambijent na splitskom bazenu, dupkom ispunjene tribine, a finale je došao pogledati i Ivica Puljak, gradonačelnik Splita. Svi koji su došli na poljudsku bazensku tribinu ili pak oni koji su odvojili malo više od sat vremena u srijedu predvečer ispred TV ekrana, vjerujemo nisu zažalili nimalo. Ponovo vrlo dobar vaterpolo, s enormnom silinom, utroškom snage, nije se štedjelo sebe ni suparnika kako se veli, te ponovo s neizvjesnošću do posljednje minute, do zadnjih sekundi.

Jugaši ovog puta nisu iskoristili novi sjajan dan vratara Tonija Popadića (14 obrana), baš kao što ni jadranaše nije koštao malen broj obrana njihovog čuvara mreže, Mate Anića, samo 5. Od toga prva sa zvukom sirene kraja druge četvrtine, šut Fatovića sa sredine bazena. Međutim, ovdje ipak valja pridodati da vratar Jadrana zapravo, posebno u prve dvije četvrtine, pa i inače, i nije imao puno posla. Bilo je značajno manje šuteva, a obrambeni je blok njegovi suigrača bio na visini. Obrana Jadrana je u ovoj utakmici bila zapravo i najbolja dosad, što je doduše vrlo lako i matematički dokazati – samo 7 primljenih golova.

Jug Adriatic osiguranje je ujedno imao svega trojicu strijelaca u svojim redovima – Joković 3, te Grgurević i Žuvela po 2 gola. Bez učinka dodatnog Kakarisa i Fatovića, teško je doći do povoljnijeg rezultata.

Dubrovčani su ponovi bili ti koji su prvi poveli (Žuvela iz peterca), ali za razliku od prijašnjih utakmica, jadranaši sada nisu dopuštali da im se suparnik odvoji na 3-4 gola razlike. Doduše, nakon 1:1 i 2:2, gosti su preko dva gola Grgurevića okončali prvu dionicu s 4:2 u svoju korist, ali je Jadran uzvratio još jače u drugoj četvrtini. Tri uzastopna pogotka Marinića Kragića, Burića i Bukića za preokret i prvo Jadranovo vodstvo, 5:4. Pola minute prije poluvremena, „uhvatili su na spavanju” Fatović i Joković domaćine, isplivali duboko u kontru i izjednačili na 5:5.

U drugoj je polovici utakmice domaćin polako počeo preuzimati rezultatsku inicijativu – Zović 7:6, pa raspoloženi Joković 7:7, da bi Dobud golom za 8:7 zaključio treću dionicu.

U prvom napadu u zadnjoj četvrtini, Luka Bukić je s igračem više prvi put odveo Jadran do dva gola prednosti, 8:6. Minutu i 16 sekundi do kraja, Marko Žuvela je sjajnim golom smanjio na 8:7 i pružio još mrvicu prilike svojoj momčadi u moguće izjednačenje. U zadnje napadu gostiju, Toni Mozara je pucao 20 sekundi do kraja, Anić ubilježio obranu broj 5, a onda u zadnjoj sekundi i pogodio gol Dubrovčana za konačnih 9:7.

Sljedeća, četvrta utakmica finala odigrat će se sljedećeg utorka, 9. svibnja u Dubrovniku s prijenosom ponovo na HTV 2.

- Udaljeni smo mi ipak ogroman korak do naslova prvaka. Imali smo nekolicinu jako raspoloženih pojedinaca, ne bi sada o imenima, ali oni se nisu iskazali postizanjem golova, nego mirnoćom u napadu, širenjem igre i davanjem širine napada. Ono što je nama bilo najbitnije u ovoj utakmici, malo bolje posložiti, srediti našu obranu i to smo uspjeli. Ono što nam je sada bitno, otkloniti euforiju, s hladnom glavom i mirnoćom doći u Gruž. Postignemo li to, onda smo mislim bliže cilju. - rekao je Jure Marelja, trener Jadrana.

- Jadran je bio bolji, odigrao odličnu obranu na koju mi nismo pronašli rješenja. Uvukla se nesigurnost u zadnje dvije četvrtine, kada govorimo o napadu. Obrana nam je bila solidna, ali mislim da je razlog poraza naša igra u napadu. - rekao je Vjekoslav Kobešćak, trener Jug Adriatic osiguranja.

- Sjajna utakmica i značajna pobjeda koja je ostvarena prije svega našom obranom. Sam podatak da smo primili samo 7 golova je tomu dokaz. Mislim da je pobjeda zaslužena, sada je preostalo 7 dana do iduće utakmice. Idemo se pripremiti i ako Bog da, to završiti. - naveo je Jerko Marinić Kragić (Jadran).

- Čestitam Jadranu, prije svega. Obrane su bile dobre obje momčadi, ali mi smo napadački zakazali, malo se „gužvali”. No, ide se na tri pobjede, sljedeća je u Gružu i vjerujem da to možemo dobiti i onda doći na majstoricu u Split. - rekao je Loren Fatović (Jug Adriatic osiguranje).
hr Wed May 03 2023 21:40:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

JK Labud svoju 100. godišnjicu započinje otkrivanjem skulpture „Labudova idra“

Skulpturu će otkriti član kluba i zamjenik gradonačelnika Splita Antonio Kuzmanić

Jedriličarski klub Labud ove godine započinje obilježavanje 100. obljetnice osnutka. Godišnjicu će započeti otkrivanjem skulpture „Labudova idra“ autora akademskog kipara Dalibora Stošića u 20:30 sati u lučici u Uvali Baluni, gdje Labud stoluje već gotovo cijelo stoljeće.

Skulpturu će otkriti član kluba i zamjenik gradonačelnika Splita Antonio Kuzmanić, kao uvertira Splitskom festivalu jedrenja koji će se održati u rujnu i listopadu ove godine i ceremoniji podijele nagrada Komiške regate koja danas završava.

hr Sun May 28 2023 15:58:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Braća Sinković sedmi put postali prvaci Europe!

Braća Martin i Valent Sinković nastavljaju osvajati medalje u veslanju. Braća su na slovenskom Bledu osvojila europsko zlato, njihovo sedmo u karijerama.

Luđe i napetije ne može biti. Braća su gubila u zadnjih 200-tinjak metara od talijanskog dvojca, a onda su u ludoj završiti pokazali tko je svjetski broj jedan i prestigli Talijane do još jednog zlata. - piše gol.hr

Braća Sinković su imali nešto teži zadatak u finalu, ali su na kraju sjajnim finišem uspjeli prvi proći kroz cilj s vremenom 6:07.00, što je rekord europskih prvenstava. Iza sebe su ostavili Talijane Lucu Rombladija i Mattea Sartorija (6:08.25), a treći su na kraju bili Nizozemci Stefan Broenink i Melwin Tweellar (6:10.74) .

Sestre Antonija i Josipa Jurković zauzele su četvrto mjesto u dvojcu s vremenom 7:08.55. Iako su dobro počele utrku, i bile na trećem mjestu veći dio, na kraju su u finišu posustale i završile četvrte. Zlato je osvojila posada Rumunjske (6:56.40), srebro posada Nizozemske (6:57,56), a treće su na kraju bile Španjolke (7:03.56).

Braća Anton i Patrik Lončarić danas su nastupili u B finalu i ukupno su deseti, U svojoj su skupini bili četvrti s vremenom 6:38.46, dok su zlato osvojili Švicarci Roman Roeoesli i Andrin Gulich (6:22.34).

Damir Martin je ukupno 11. nakon što je u finalu B samca bio peti s vremenom 7:25.88.

hr Sun May 28 2023 13:31:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Gripe rasprodane za prvu utakmicu finala prvenstva Hrvatske između Splita i Zadra

U prodaji je ostalo još nešto ulaznica za drugu utakmicu u četvrtak
Ulaznica za prvu utakmicu finala prvenstva Hrvatske u košarci, koja se igra u utorak u 20 sati na Gripama između Splita i Zadra, više nema.

Dvorana je rasprodana, dakle, otprilike 2200 ulaznica je nestalo dok si rekao – keks. Oni koji su propustili kupiti ulaznicu i mjesto za sebe na dalmatinskom derbiju, još uvijek imaju mogućnost biti u dvorani u četvrtak kad je na rasporedu druga utakmica, također u 20 sati. S Gripa poručuju i da se taj kontingent ulaznica brzo topi…

Split u finalnu seriju ulazi kao favorit, ne samo zato što je prvi nositelj u doigravanju i time ima prednost domaćeg parketa u eventualnoj petoj utakmici, nego i zato što je u šest međusobnih susreta ove sezone pet puta pobijedio Zadar, a izgubio samo jednom. Žuti na naslov prvaka Hrvatske čekaju točno dvadeset godina, te 2003. godine Split je u finalu bio bolji od Cibone, pamti se kako je Dino Rađa zapalio šampionsku cigaru pod Tornjem u Zagrebu. Dio te momčadi bili su aktualni trener Srđan Subotić i tada mlađahni Roko Leni Ukić.

hr Sun May 28 2023 12:06:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Braća Sinković plasirali se u finale Europskog prvenstva

Finale je na rasporedu sutra, 28. svibnja u 12:53 sati

Braća Valent i Martin Sinković plasirali su se u finale dvojca na pariće na Europskom veslačkom prvenstvu koje se održava na Bledu. U svojoj polufinalnoj skupini bili su najbrži s vremenom 6:17.55, ostavivši iza sebe posade Irske (6:18.81) i Belgije (6:21.13).

-Utrka se odvijala po planu, znali smo da će Irci malo zaostati i da moramo gurati do kraja. Imali su jak finiš, ali imali smo kontrolu i nije bilo problema,  rekao je Valent Sinković.

-Zadovoljni smo! Puno zadovoljniji nego s prvom utrkom. Očekivali smo Irce, iskontrolirali smo utrku, ali trebat će biti još bolje u finalu, nadodao je Martin Sinković.

Iz druge skupine u A finale su se plasirale posade Nizozemske, Italije i Španjolske ostavivši iza sebe Francuze, aktualne olimpijske i svjetske pobjednike.

Finale je na rasporedu sutra, 28. svibnja u 12:53 sati.

-Bit će puno naših navijača koji su najavili dolazak. Pozivamo i sve ostale na Bled jer će stvarno biti dobre utrke!, zaključio je Valent Sinković.

hr Sat May 27 2023 11:42:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.