Hajduk u nedjelju igra protiv Osijeka u Gradskom vrtu

Nogometaši Hajduka u nedjelju s početkom u 19.30 sati igraju protiv Osijeka u Gradskom vrtu u okviru 11. kola HT Prve lige

Uoči ove utakmice Bijeli se nalaze na četvrtom mjestu prvenstvene tablice s 19 osvojenih bodova u devet odigranih susreta. Osijek trenutno zauzima drugu poziciju s 20 bodova u 10 odigranih utakmica.

U posljednjem susretu Hajduk je rezultatom 1:0 svladao Lokomotivu na Poljudu, a jedini pogodak na toj utakmici postigao je Marko Livaja. Osijek je u prošlom kolu slavio s 2:0 na gostovanju u Šibeniku.

Posljednji međusobni ogled Hajduka i Osijeka odigran je krajem srpnja na Poljudu, a slavio je Osijek preokrenuvši rezultat na 2:1.

U odnosu na prošlo kolo Hajdukov trener Jens Gustafsson opet može računati na Filipa Krovinovića koji je utakmicu s Lokomotivom morao preskočiti zbog tri žuta kartona.

Glavni sudac utakmice je Igor Pajač iz Sv. Ivana Zeline, pomagat će mu Jerko Crnčić iz Vrbovca i Vedran Đurak iz Stupnog, a četvrti sudac je Ivan Vučković iz Zagreba. VAR sudac je Ante Čuljak iz Zagreba, asistent VAR suca je Bojan Zobenica iz Velike Gorice.

hr Tue Sep 28 2021 12:40:38 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Juniori Hajduka rutinski do drugog kruga Lige prvaka!

Do kraja su Splićani s nova dva gola rutinski izborili drugi krug
Mlada momčad Hajduka i u uzvratu u Splitu pobijedila je makedonsku Shkendiju i plasirala se u drugi krug U-19 Lige prvaka. Nakon 2:0 iz prvog susreta Hajduk je kod kuće pobijedio 3:1 i izborio dvoboj s bjeloruskim Minskom, koji je s ukupnih 6:0 izbacio Daugavpils. - prenosi Index.

Gosti su poveli u 29. minuti golom Hamze, a nakon samo dvije minute izjednačio je Antunović. Za 2:1 je u 40. minuti pogodio Čuić, a za 3:1 u 80. Brkljača.

Makedonci su poveli, ali to vodstvo nije dugo trajalo. Nakon samo dvije minute Hajduk je izjednačio i to je bio kraj nadanja za goste. Do kraja su Splićani s nova dva gola rutinski izborili drugi krug.

Liga prvaka mladih podijeljena je na dva dijela. U prvom igraju iste 32 momčadi kao u seniorskoj Ligi prvaka te su jednako raspoređeni u osam skupina. U drugom, Hajdukovom dijelu su još 32 kluba koja igraju u nokaut-sistemu. U tom su dijelu juniori koji su osvojili prvenstva svojih država, ali se njihovi seniori nisu plasirali u Ligu prvaka.

Hajduk mora proći dva kola da bi izborio plasman među 24 najbolje momčadi. Zatim osam klubova iz Hajdukovog dijela ždrijeba igra protiv osam drugoplasiranih momčadi iz prvog dijela ždrijeba, a pobjednici prolaze u osminu finala gdje ih čekaju prvoplasirani iz prvog dijela ždrijeba.
hr Wed Oct 20 2021 19:43:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Juniori Hajduka danas igraju protiv Škendije

Prva utakmica završila je pobjedom Hajduka 2:0
Juniori Hajduka danas igraju uzvratnu utakmicu prvog kola Lige prvaka mladih protiv Škendije iz Tetova. Hajduk ima prednost od 2:0 nakon prve utakmice odigrane u Skopju.

Utakmica će se odigrati na glavnom terenu stadiona Poljud s početkom u 17 sati.

Podsjetimo, prvi susret u Skopju odigran je 30. rujna, momčad trenera Marijana Budimira zasluženo je stigla do pobjede, a oba pogotka postigao je Filip Čuić.

Bijeli će dva gola prednosti braniti pred svojom publikom na Poljudu, a pobjednik ovog susreta igrat će s pobjednikom Daugavpils - Minsk (prva utakmica završila je 4:0 pobjedom bjeloruske momčadi).

S obzirom na to da je UEFA vlasnik prava za utakmicu Hajduk - Škendija te da se ovaj susret preklapa s utakmicama Lige prvaka, Europske lige i Konferencijske lige, Hajduk neće biti u mogućnosti realizirati izravni prijenos putem službenih komunikacijskih kanala HNK Hajduk. Snimka utakmice bit će dostupna na aplikaciji Hajduk Digital TV, u od 23 sata.
hr Tue Oct 19 2021 16:06:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Niz propuštenih prilika: Šibenik srušio Hajduk na Šubićevcu!

Posljednja utakmica 12. kola HT Prve lige
Pobjedom Šibenika 2:0 protiv Hajduka zaključeno je 12. kolo HT Prve lige. Golove za Narančaste postigli su David Mina i Mario Ćurić. Hajduk je bolje ušao u utakmicu, ali igru Bijelih poremetila je ozljeda Krovinovića koji je napustio igru u 20. minuti. Mnogo bolje Hajduk je zaigrao u drugom dijelu, ali Lovre Rogić je bio nesavladiv. Šibenik je svojom četvrtom pobjedom skočio na sedmo mjesto ljestvice, dok je Hajduk na četvrtom mjestu s 20 bodova. Vodeća Rijeka ima 24 boda.

U sljedećem kolu Šibenik dočekuje Slaven Belupo, a Hajduk Goricu.

Vrlo lukavo je pokušao Biuk nakon brzog otvaranja Hajduka i dodavanja Krovinovića. Pucao je Biuk iz dosta teške pozicije iskosa, bio je to odmjeren udarac u suprotni donji kut, ali prošlo je tik uz stativu. Veliku priliku imali su Bijeli i u 7. minuti, Biuk je primio loptu u šesnaestercu, dao je na stranu za Melnjaka, koji ubacuje oštro pred vrata gdje je natrčao Krovinović, ali s 10 metara je pucao preko vrata. Lovrencsics je u 13. minuti lijepo pronašao Diamantakosa u šesnaestercu Šibenika, primio je napadač Hajduka loptu prsima i spremao se na šut, međutim Batarelo je u posljednji trenutak izbio loptu ispred njega. U 15. minuti nova velika prilika za Hajduk! Biuk je bio u prodoru, prvi put nije pogodio loptu, drugi put je pucao s desetak metara, međutim lopta je na putu pogodila Diamantakosa, što je vjerojatno spriječilo pogodak. Ubacio je Marin Jakoliš u 16. minuti s desne strane pred vrata Hajduka, Katić je doataknuo loptu u pokušaju da odbije te je pogodio stativu. Mina je u 25. minuti pucao s 9 metara iskosa i od grede pogodio za vodstvo Narančastih. Marin Jakoliš je u 36. minuti bio u dobroj prilici, pucao je s 12 metara, Čolina se bacio i blokirao udarac, a lopta je u konačnici otišla preko vrata u korner. Melnjak je u 44. minuti ubacio pred vrata, Diamantakos je pucao glavom sa šest metara, ali vratar Rogić je upisao veliku obranu. Refleksnom reakcijom je izvadio loptu iz gornjeg lijevog kuta i odbio u korner.

Velika prilika za imao je Šibenik u 52. minuti. Jakoliš se s krila sjurio prema Kaliniću, pucao je s 10 metara, ali nogom je obranio kapetan Hajduka njegov udarac. Nakon ubačaja iz slobodnog udarca Katić je u 67. minuti glavom prebacio na drugu stativu gdje natrčava Ljubičić te iz velike blizine puca glavom, međutim otišlo je lopta malo iznad vrata. Pogriješio je u 71. minuti Rogić u istrčavanju nakon ubačaja iz kuta, odbio je loptu samo do Ljubičića i ostavio prazna vrata, međutim napadač Hajduka nije pogodio okvir gola s 15 metara. Mogao je Hajduk do gola i u 73. minuti. Najprije je Katić pucao glavom i pogodio vratnicu, zatim lopta dolazi do Katića koji iz blizine gađa u blok i na kraju Ljubičić s pet metara pogađa u vratara Rogića. Ljubičić je u 77. minuti bio u dobroj prilici, glavom je pucao nakon ubačaja s desne strane, ali obranio je i to vratar Rogić. Dosudio je sudac Lovrić kazneni udarac za Šibenik nakon kontre domaće momčadi i kontakta Bedoye i Katića. Čurić je sigurno realizirao kazneni udarac za 2:0.

ŠIBENIK – HAJDUK 2:0 (1:0)

Strijelci: 1:0 Mina (25′), 2:0 Čurić (84′-11m)

Šibenik, Stadion Šubićevac. Sudac: Zdenko Lovrić (Đakovo)

ŠIBENIK: Rogić, A. Jakoliš, Batarelo, Perić, Čurić, Rak, Bačelić-Grgić (od 65′ Attys), Mina, Marin (od 80′ Bedoya), M. Jakoliš (od 90′ Cvetković), Delić (od 80′ Kvesić)

HAJDUK: Kalinić, Lovrencsics, Simić, Katić, Čolina (od 46′ Kačaniklić), Sahiti (od 81′ Dolček), Fossati, Melnjak, Biuk (od 74′ Brkljača), Krovinović (od 20′ Atanasov), Diamantakos (od 46′ Ljubičić)
hr Sun Oct 17 2021 19:36:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Dalmatinski derbi od 17.30 na Šubićevcu

Dalmatinski derbi na Šubićevcu u sklopu 12. kola HT Prve lige
- Igramo bolje nego što rezultati sugeriraju. Protiv Gorice smo dominirali i na kraju ostali bez bodova. Radimo dobro na treningu i ako taj rad prenesemo na teren protiv Hajduka ne bojim se za konačni ishod. - rekao je trener Narančastih Rosas u najavi utakmice.

Podršku nogometašima Šibenika u petak na treningu su dali Funcuti.

- Ovaj derbi je posebna i drugačija utakmica od drugih, ali rezultatskom smislu, susret s Hajdukom je kao i svaki drugi jer nosi tri boda, dodao je Rosas.

- Znamo što očekivati protiv ekstra motiviranih momčadi kad dolazi Hajduk i naši navijači, ali nisam fokusiran na Šibenik i igrače Šibenika, nego na moje igrače i 100% sam siguran sad da će nam oni donijeti dobar rezultat. Nesretan sam zbog onih koji izostaju, ali imam povjerenje u one koji će nastupiti – istaknuo je Hajdukov trener Gustafsson na konferenciji za medije.

Uoči ove utakmice Bijeli se nalaze na četvrtom mjestu prvenstvene tablice s 20 bodova u 10 odigranih utakmica, a u posljednjem službenom susretu odigrali 1:1 s Osijekom u Gradskom vrtu.

Za vrijeme reprezentativne stanke momčad trenera Jensa Gustafssona odigrala je jedan prijateljski ogled, sa Zadrom na Stanovima, te je u njemu svladala domaćina rezultatom 6:0, dok je Šibenik s 5:1 svladao drugoligaša Solin.

Šibenik trenutno zauzima osmu poziciju prvenstvene tablice s 10 osvojenih bodova u 11 odigranih utakmica, a u posljednjem kolu momčad trenera Marija Rosasa poražena je od Gorice na Šubićevcu rezultatom 2:1.

Šibenik i Hajduk zadnji put su odmjerili snage u 1. kolovoza na Poljudu, a Hajduk je tada slavio s 1:0, pogotkom Samuela Eduoka. Hajduk je danas bez Livaje, Krovinovića, Čuića, Eleza, Vukovića, Eduoka i Posavca, dok Šibeniku nedostaju Bilić, Jhingan, S.Sahiti, Torres i Močinić.

Glavni sudac utakmice je Zdenko Lovrić iz Đakova, pomagat će mu Goran Pataki iz Đakova i Marjan Tomas iz Osijeka, a četvrti sudac je Goran Pečarić iz Zagreba. VAR sudac je Dario Bel iz Osijeka, a asistent VAR suca je Kruno Šarić iz Županje.
hr Sun Oct 17 2021 11:26:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.