Lovre Kalinić još godinu dana ostaje u Hajduku: "Moje misli i želje usmjerene su prema Hajduku!"

Hajduk je potvrdio kako reprezentativni vratar Lovre Kalinić ostaje na posudbi i narednu sezonu.
Kalinić se Hajduku ponovno priključio na početku drugog dijela prošle sezone te je do kraja sezone kao kapetan 22 puta predvodio Bijele. Sveukupno je do sada za prvu momčad odigrao 156 službenih utakmica.

- Lovrine nogometne i ljudske kvalitete su svima nama dobro poznate. On je vođa i kapetan koji donosi neprocjenjivo iskustvo u naš klub. Ponaša se kao produžena ruka trenera na terenu te svoje suigrače čini boljima. Njegov nivo kvalitete i već spomenuto iskustvo sigurno će puno pridonijeti razvoju naših mladih igrača, što je već pokazao u šest mjeseci koliko je proveo u Hajduku u posljednjem navratu – istaknuo je sportski direktor Mindaugas Nikoličius.

- Ponovit ću po tko zna koji put što Hajduk znači meni i mojoj obitelji, pogotovo što znači biti kapetan ovako velikog Kluba. Pregovori su bili dugi, krenulo je prije nekoliko mjeseci, Aston Villa je odgađala do kraja Europskog prvenstva, planirali su me negdje prodati, ali moje misli i želje bile su usmjerene samo prema Hajduku i na kraju smo uspjeli dogovoriti suradnju na još godinu dana. Vjerujem u ove momke, idemo svi zasukati rukave i ne sumnjam da ćemo ove sezone napraviti jako dobre stvari – kazao je Lovre nakon potpisa ugovora.
hr Sun Jul 11 2021 18:22:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Hajduk u četvrtak igra protiv Tobola u Kazahstanu

Bijeli na put kreću u srijedu
Nogometaši Hajduka u četvrtak s počekom u 17 sati po srednjoeuropskom vremenu (21 sat po lokalnom) igraju uzvratnu utakmicu 2. pretkola Europa Konferencijske lige protiv Tobola u Kostanayu u Kazahstanu.

U prvom susretu odigranom na Poljudu momčad Jensa Gustafssona slavila je rezultatom 2:0, a oba pogotka postigao je Marin Ljubičić nakon asistencija Emira Sahitija i Gergőa Lovrencsicsa.

Hajdukovci na put za daleki Kostanay kreću u srijedu poslijepodne, a prije samog polaska na Poljudu će odraditi trening.

Između prve i uzvratne utakmice oba kluba su odigrala susrete u domaćim natjecanjima. Hajduk je u prvenstvu poražen od Osijeka na Poljudu rezultatom 2:1, a Tobol je u kazahstanskom kupu također poražen od Maqtaaral rezultatom 4:3.

Utakmicu će suditi četvorka iz Rusije: Vladimi Moskalev, Dmitri Mosyakin, Roman Usachev i Evgeni Kukuliak.
hr Mon Jul 26 2021 13:45:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Trener Hajduka nezadovoljan: "Zaslužili smo malo više!", Bjelica: "Pobijediti ovako odličnog Hajduka nije lako!"

Hajduk je nakon dva prvenstvena kola bez pobjede. Na Poljudu je sinoć bolji bio Osijek.
- Nakon što je Marko zabio, utakmica se otvorila. Osijek nas je iznenadio kontranapadima i ubačajima. Nismo imali sreće. Rastemo kao momčad, napravili smo puno dobrih stvari na terenu i mislim da smo zaslužili malo više - rekao je strateg domaćih Jens Gustafsson.

Zadovoljan svojom momčadi bio je trener Osijeka Nenad Bjelica.

- Nakon dvije utakmice imamo 6 bodova, a pobijediti Hajduka u Splitu nije nimalo lako, pogotovo ovakvog odličnog Hajduka koji ima ofenzivnu kvalitetu i može te ugroziti u bilo kojem trenutku. Sada se okrećemo drugoj europskoj utakmici.

Hajduk u čevtrtak igra uzvrat protiv Tobola. Iz prve utakmice Bijeli imaju prednost od 2:0. Oba gola dao je mladi Ljubičić.

Osijek će istog dana protiv Pogona u Gradskom vrtu. U prvom susretu nije bilo pogodaka.
hr Mon Jul 26 2021 08:12:59 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Osijek slavio na Poljudu

Bijeli bez pobjede u prva dva kola
Hajduk je u derbiju 2. kola HT Prve lige poražen 2:1 na Poljudu od Osijeka. Poveli su Bijeli u 63. minuti, sjajno je iz mrtvog kuta pogodio Livaja. Nije puno trebalo Osijeku da se vrati, u 66. minuti izjednačio je Jurčević. Konačni rezultat postavio je Pilj u 87. minuti.

Fantastičnu utakmicu odigrali su nogometaši Hajduka i Osijeka, Bijeli su većinu utakmice bili napadački orijentirani, uz dominaciju i veliku dozu agresije.

Oduzeli su Bijeli u 3. minuti loptu na 30 metara od Osijekovog gola, Krovinović se sjurio do šesnaesterca i pucao, prošlo je to malo pored vrata. Pucao je u 7. minuti Sahiti sa 17 metara, od bloka se lopta odbila prema vratima, Mlakar je pokušao stići, ali ispred njega je to pokupio vratar Ivušić. Livaja je u 10. minuti pucao s 18 metara, ali obranio mu je Ivušić. Krovinović je u 12. minuti ubacio iz prekida, Simić je najviše skočio i pucao glavom u suprotni kut, a Ivušić je fantastičnom intervencijom spasio svoju mrežu. Pucao je u 15. minuti Livaja iskosa, ali branio je Ivušić. Pokušao je Sahiti u 27. minuti s ruba šesnaesterca, ali otišlo je preko gola. Veliku priliku imao je Osijek u 40. minuti. Pucao je Žaper glavom iz velike blizine nakon ubačaja Bohara, ali kapetan Bijelih sjajno skida taj udarac. Livaja se u 42. minuti nakon polukontre Hajduka sjurio prema vratima i silovito potegao s ruba šesnaesterca, ali odbio je to Ivušić u korner. Sjajnu šansu imao je Mlakar u sudačkoj nadoknadi prvog dijela, lopta mu je došla na nekih osam metara nakon Lovrencsicsevog ubačaja s desne strane, malo je lopta odskočila ispred njega, ali uspio je uputiti udarac, odbilo se od travnjaka, malo preko vrata.

Sahiti se u 57. minuti izborio za loptu na 25 metara, sjurio se prema šesnaestercu i pokušao pogoditi suprotni kut, ali pročitao je to vratar Ivušić i obranio njegov udarac. Livaja je u 63. minuti doveo Hajduk u vodstvo. Oduzeo je Livaja loptu uz aut liniju na 25 metara, sjurio se prema vratima i onda praktički iz “mrtvog kuta” silovitim udarcem matirao Ivušića. Brzo je izjednačio Osijek. Nakon ubačaj s desne strane ostao je sam Mierez koji je pucao glavom, Kalinić je odbio njegov udarac, ali samo do Jurčevića koji pogađa mrežu iz blizine. Pucao je u 78. minuti Kleinheisler, obranio je Kalinić. Pucao je Vušković u 82. minuti nakon ubačaja iz kornera, ali njegov udarac glavom nije bio dovoljno snažan da bi ugrozio vratara Osijeka. Poveo je Osijek s 2:1 u 87. minuti, Pilj je pogodio iz blizine nakon odbijanca. Livaja je u 93. minuti pucao glavom nakon ubačaja iz prekida, ali nije pogodio okvir gola.

Hajduk u nedjelju dočekuje Šibenik, ali prije toga moga odraditi uzvratni susret 2. pretkola Konferencijske lige.

HAJDUK – OSIJEK 1:2 (0:0)

Strijelci: 1:0 Livaja (63′), 1:1 Jurčević (66′), 1:2 Pilj (87′)

Split, stadion Poljud. Gledatelja: 9 486. Sudac: Igor Pajač (Sv.Ivan Zelina)

HAJDUK: Kalinić, Lovrencsics (od 71′ Dellova), Simić, Vušković (od 89′ Dimitrov), Čolina, Vuković, Krovinović, Sahiti (od 71′ Diamantakos), Mlakar (od 79′ Atanasov), Livaja, Ljubičić (od 46′ Jairo).

OSIJEK: Ivušić, Jurčević, Škorić, Lončar, Miloš, Kleinheisler, Nejašmić (od 71′ Hiroš), Žaper (od 46′ Jugović), Gržan (od 71′ Bočkaj), Bohar (od 71′ Pilj), Mierez (od 85′ Mance)
hr Sun Jul 25 2021 23:13:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Hajduk od 21 sat igra s Osijekom na Poljudu, pravdu na terenu dijeli Igor Pajač

Hajduk i Osijek posljednji put su odmjerili snage u travnju ove godine na Poljudu, a gosti iz Osijeka tada su pobijedili rezultatom 1:0.
Nogometaši Hajduka večeras u 21 sat na Poljudu igraju protiv Osijeka u okviru 2. kola HT Prve lige.

Momčad Jensa Gustafssona u ovaj dvoboj ulazi nakon pobjede protiv kazahstanskog Tobola koju je ostvarila u četvrtak u prvoj utakmici 2. pretkola Europa Konferencijske lige. I Osijek je u četvrtak nastupio u istom natjecanju te je na gostovanju kod poljskog Pogona odigrao bez pogodaka.

Nakon odigranog prvog kola HT Prve lige Osijek se nalazi na vrhu tablice budući da je u prvoj utakmici na domaćem terenu svladao Šibenik rezultatom 3:0. Hajduk je na gostovanju kod Lokomotive odigrao 2:2, oba pogotka u toj utakmici postigao je Jan Mlakar, a Bijeli se nakon prvog kola trenutno nalaze na petom mjestu.

Glavni sudac utakmice je Igor Pajač iz Svetog Ivana Zeline, pomagat će mu Vedran Đurak iz Stupnog i Luka Pušić iz Zagreba, a četvrti sudac je Dario Kulušić iz Šibenika.

VAR sudac je Ivan Bebek iz Rijeke, a asistent VAR suca je Robi Kezele iz Rijeke.
hr Sun Jul 25 2021 08:30:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.