Nastavljena su potpisivanja ugovora o suradnji između KK Split i klubova prijatelja. Višegodišnji ugovor o sportskoj suradnji u Žutom salonu na Gripama potpisan je između KK Split i KK DOŠK iz Drniša.

- DOŠK je nedvojbeno veliki rasadnik talenata, sretni smo što je potpisan ugovor o suradnji na zadovoljstvo oba kluba. Vrlo brzo će se vidjeti plodovi naše suradnje - kazao je predsjednik uprave KK Split Edo Blažević.

Delegaciju DOŠK-a činili su predsjednik Dario Lapić, predsjednik NO-a Josip Marin i član uprave Miroslav Vukušić.

- Još od 1991. godine traje kontinuirana suradnja između DOŠK-a i Splita, sretni smo što se i sada nastavlja i vjerujem da će ova suradnja donijeti plodove na obostrano zadovoljstvo. Najvažnija su djeca i njihov razvoj i oba kluba će sve učiniti da njihove karijere idu uzlaznim putem - kazao je Lapić.

hr Fri Jun 10 2022 12:56:22 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Ništa od bronce, Grčka bolja od Hrvatske u Budimpešti

Naši vaterpolisti nisu uspjeli doći do osme medalje na Svjetskim prvenstvima

Hrvatska je poražena u borbi za broncu na SP u vaterpolu, u Budimpešti je bolja bila Grčka s 9:7 (1:0, 4:3, 3:2, 1:2). Presudio je loš ulazak naših u utakmicu, Grčka je pred kraj prve i na početku druge četvrtine povela 4:0, odlično je branio njihov rezervni vratar Tzortzatos pa je Hrvatska bila osuđena na hvatanje rezultata. Približila se momčad Ivice Tucka na 4:5 početkom treće četvrtine, ali onda je grčki vratar zaključao svoja vrata i omogućio suigračima tri uzastopna gola s igračem više. Takav minus Hrvatska nije mogla dohvatiti, Grci su zasluženo slavili broncu.

Uvodne minute obilježile su dobre obrane i vratari dviju momčadi, Hrvatska nije iskoristila tri igrača više, ali ni Grci nisu uspijevali proći raspoloženog Marka Bijača. Prvi gol pao je tek nakon pet i pol minuta, zabio ga je Grk Kakaris, inače igrač Juga. Do kraja prve četvrtine naša reprezentacija nije uspjela izjednačiti, a početak druge četvrtine bio je vrlo slab za Hrvatsku. Kakaris je odmah u prvom napadu postigao svoj drugi gol, minutu kasnije Skoumpakis je iz daljine pogodio za 0:3 pa je Ivica Tucak pozvao minutu odmora. Podviknuo je na igrače, tražio više energije, ali i dalje je napad bio jalov, odlično je branio grčki vratar Tzortzatos. Grci su bili učinkoviti, Argryopoulos je pogodio za 0:4 na polovici druge četvrtine, bilo bi i gore po Hrvatsku da Bijač nije bio na visini zadatka.

Nakon 12 i pol minuta igre dočekali smo gol Hrvatske, zabio ga je Luka Bukić, ali odmah je uzvratio Fountoulis s igračem više. Uhvatili su potom naši malo ritam, Fatović je smanjio iz teške situacije, a imali smo i peterac kojeg nije iskoristio Kharkov, obranio je grčki vratar. Barem je obrana dobro radila pa je Hrvatska imala zadnji napad druge četvrtine, mladi Žuvela je tri sekunde prije kraja pogodio za 3:5.

Treću četvrtinu naša je selekcija otvorila golom Bukića za 4:5, činilo se da se Hrvatska vratila u utakmicu. Ali, upali smo u novu napadačku krizu, propustili nekoliko igrača više, izuzetno kvalitetno branio je Tzortzatos, činio čuda na golu. Grci su znali iskoristiti odličan dan svog vratara, povezali su tri gola s igračem više i otišli na velikih 4:8 u sedmoj minuti treće dionice. Uspio je potom Kharkov smanjiti, čak smo imali zadnji napad treće četvrtine, ali brzoplet je bio Bašić u polukontri.

Bukić je brzim plivanjem donio Hrvatskoj prvi napad u zadnjoj četvrtini, igrača više iskoristili smo preko Marinić-Kragića za 6:8. Još utakmica nije bila riješena, dobro se Hrvatska branila i imala nekoliko napada da smanji na gol zaostatka. Dva je pokušaja imao Marinić-Kragić, jednom je promašio, drugi put pogodio točno u vratara. Vrijeme je prolazilo, svaka obrana i napad bili su važni, a tri i pol minute prije kraja dobili smo još jednu šansu da se približimo. Izborio je Vrlić igrača više, akcija je odigrana prema vratnici, ali izostao je pravi udarac pa je Tzortzatos pokupio loptu. Plivali su Grci u napad, ubrzo dobili igrača više i postigli gol preko Gennidouniasa. Na isteku napada, gledali su suci je li sve regularno, bilo je pa su Grci otišli na sigurnih 6:9. Do kraja su ostale dvije minute, nismo iskoristili dva napada, tek je na kraju dvoboja Vrlić iz kontre postavio konačnih 7:9.

Tzortzatos je bio prvom ime utakmice s čak 16 obrana, Kakaris je postigao tri gola dok je kod Hrvatske Bukić postigao dva gola.

hr Sun Jul 03 2022 15:44:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

NBA u Rijeci: Hrvatska večeras čeka Finsku, pobjeda je imperativ

Ako Švedska u ranijem terminu pobijedi Sloveniju naši košarkaši sigurno neće na SP

Pred košarkaškom reprezentacijom Hrvatske posljednje je kolo prvog kruga kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo, večeras u 20 sati u dvorani Zamet u Rijeci momčad Damira Mulaomerovića dočekuje Finsku. U neka slavnija vremena vjerojatno bi pričali o laganom zadatku, unaprijed upisali pobjedu protiv Skandinavaca i  već razmišljali o idućem krugu kvalifikacija.  Nažalost, ta vremena su davna prošlost, niti je hrvatska košarka jaka kao što je nekad bila, niti je Finska slab protivnik. Dapače, Finci su vodeća momčad naše skupine u kojoj su još Slovenija i Švedska, imaju četiri pobjede i jedan poraz, Hrvatska ima jednu pobjedu i četiri poraza. Međutim, još može proći dalje ako pobijedi večeras, a da prije toga Slovenija opravda ulogu favorita u gostima kod Švedske. Taj se susret igra u 17 sati, znati će naša reprezentacija na čemu je i prije nego krene zagrijavanje u Zametu.

Kakav god rasplet bio momčad Damira Mulaomerovića, naročito u aktualnom sastavu, morala bi pokazati više nego prije nekoliko dana protiv Slovenije kada je deklasirana u Ljubljani. Teške kvalifikacije valjalo bi završiti pobjedom, to je najmanje što se može tražiti od Bojana Bogdanovića i društva.

-  Očekuje nas vrlo teška utakmica. Finska nije bez razloga na mjestu kojem je, na prvom mjestu u skupini. Radi se o jednoj stvarno atletičnoj i dobroj momčadi. Poslije  poraza u Ljubljani moramo pokušati dignuti momčad, prije svega mentalno, moramo riješiti obranu na pick and rollu i imati veću energiju no što smo imali u Ljubljani. U  tri, četiri zajednička treninga nismo mogli dosta toga napraviti, ali sigurno ćemo probati sa  energijom i pred  publikom u Rijeci doći do pobjede te se nadamo da će Slovenija pobijediti Švedsku. Tih 40 minuta moramo dobro odigrati najprije energetski jer Finska dosta trči i brzo igra, igraju atipičnu košarku, s te nas strane čeka težak zadatak rekao je u najavi izbornik  Mulaomerović.

Riječka publika sigurno će doći pomoći Hrvatskoj, nemaju ljubitelji košarke često priliku gledati NBA igrače poput naših Bogdanovića i Ivice Zupca te Laurija Markkanena, najboljeg igrača Finske. Pobjeda je imperativ, čak i ako Slovenija posrne u Švedskoj hrvatski reprezentativci imaju obvezu ići na pobjedu i barem donekle sprati gorak okus ovih kvalifikacija.
hr Sun Jul 03 2022 08:57:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Hrvatska lovi osmu medalju u nizu na Svjetskom prvenstvu, na putu do bronce stoje Grci

Borba za treće mjesto počinje u 14.30 sati na bazenu Alfred Hajos

Svjetsko prvenstvo u Mađarskoj hrvatski vaterpolisti otvorili su i zatvorit će utakmicom s Grčkom. Prije dva tjedna u Debrecenu bilo je 8:8 u prvom dvoboju natjecanja po skupinama, danas od 14.30 sati na redu je daleko važnija borba za brončanu medalju. Na bazenu Alfred Hajos u budimpeštanskom Margit Szigetu Hrvatska će pokušati doći do osme medalje u nizu na svjetskoj vaterpolo smotri. I pete bronce, ako uspije danas pobijediti vrlo dobre Grke.

Znam što znači bronca i kada izgubite utakmicu za prolazak u finale, te kada vam se “uzme” srebro, to je najtužniji trenutak. Bronca je strašno bitna i sve što imamo, dat ćemo od sebe da to i osvojimo. Vjerujem u svoju momčad, u momke i vjerujem da ćemo uspjeti u svojem naumu – rekao je jučer izbornik Tucak.

U odnosu na utakmicu prije dva tjedna Grci će biti oslabljeni, ozlijeđen im je prvi vratar Zerdevas, u polufinalu s Talijanima stradao je igrač Juga Papanastasiou. Hrvatskoj se pak vraća Rino Burić, odradio je tri utakmice suspenzije zbog brutalnosti protiv Japana. Remi u prvoj utakmici SP-a pokazao je da Hrvatska može igrati s Grcima, srebrenima sa zadnjih OI u Tokiju.

-Ne smijemo gubiti glavu, to nam se dogodilo u prvoj četvrtini prve utakmice. Mislim da smo propustili 6 igrača više u prvoj četvrtini, a to nas sada može skupo koštati. Grčka je iskusna momčad koja zna “stati iza lopte”. Moramo spriječiti šuteve preko bloka, u onaj dio gola koji igrači moraju braniti. Tako smo primili tri gola u Debrecenu. Moramo držati visok ritam i biti pametni, gol po gol. Sigurno se ne mogu dati dva gola iz jednog napada – poručio je hrvatski izbornik.

hr Sun Jul 03 2022 08:39:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Sjajna Petra Martić sredila Pegulu i ušla u osminu finala Wimbledona

Hrvatska tenisačica igrat će u drugom tjednu velikog turnira
Još jedan odličan meč odigrala je Petra Martić na Wimbledonu, 31-godišnjaka Dućanka prošla je u osminu finala pobjedom nad osmom nositeljicom Jessicom Pegulom iz SAD-a 6:2, 7:6 (5) za sat i pol igre.

Martić je fantastično ušla u meč, dvaput uzela servis devetoj igračici svijeta i odjurila do 4:0. Rutinski je sačuvala prednost u prvom setu, a s dobrom igrom nastavila je do 3:1 u drugom setu. Amerikanka se tada probudila, povezala tri gema i imala set loptu na servis Martić kod rezultata 4:5. Petra se spasila i osigurala tie-break u kojem je povela 5:2. Pegula je uspjela izjednačiti, ali iduća dva poena pripala su Martić koja će tako igrati u drugom tjednu Wimbledona.

Protivnica u osmini finala joj je Elena Ribakina, Ruskinja iz Kazahstana, 23. igračica svijeta. Kako Martić igra, sve je moguće u tom meču, mada je osmina finala već veliki uspjeh, a nije naodmet ni novčana nagrada od 190 tisuća funti koja pripada svima u osmini finala Wimledona.
hr Sat Jul 02 2022 19:03:04 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.