Pušnik: Najteže je su utakmice koje moramo pobijediti, naučili smo lekciju u Zaprešiću

Nakon prvenstvene pobjede protiv Slaven Belupa, te Jalžabeta u Hrvatskom kupu, pred Hajdukom je prvenstveni ogled s Cibalijom na Poljudu. Trener Marijan Pušnik kao i njegova momčad očekuju pobjedu protiv predzadnje momčadi lige, a osim toga Slovenac ne krije kako u drugom krugu natjecanja želi osvojiti više bodova nego u prvom. 

– Ne bih bio zadovoljan učinkom iz prvog kruga, fale nam dva boda, međutim dosta toga ovisi i o protivnicima. Treba nam 17 do 18 bodova po krugu ako želimo bodovni učinak kao lani, ali moja momčad može i hoće više od toga – kazao je Pušnik u uvodu, a potom se osvrnuo na sutrašnji dvoboj. 

– Nema puno tajni između nas, sve se zna, iz kruga u krug ćemo se još bolje poznavati. Najteže su utakmice koje morate pobijediti, najbolja škola nam je bio Zaprešić. Iz toga treba izvući pouke, a najbolje bi bilo utakmicu otvoriti ranim pogotkom. 

Cibalija će sigurno igrati bunker na Poljudu. 

– Moramo biti strpljivi, ali ponavljam najbolje bi bilo odmah postići gol. Oni su opasni kada prijeđu centar, ali to se ne događa često. Moramo biti pažljivi u veznom redu, još uvijek nam se događa da ne zatvaramo prostor onako kako bi trebali to raditi. Previše srljamo, ostvaljamo rupe nazad. 

Upitan je Pušnik hoće li Barry biti u početnom sastavu?

– Pokazao je da zna nogomet, lepršav je igra, traži loptu, okomit je. Volio bih da mogu staviti svu trojicu napadača, ali treba netko trčati i pokrivati nazad – kazao je trener Bijeli zaključivši kako trenutno ima slatke brige oko sastavljanja momčadi. 

POSLJEDNJE DODANO: