Šveđani prenose hrvatski derbi

Šveđani gledaju hrvatski derbi uživo na nacionalnoj televiziji, a Hrvati na komercijalnoj

Švedska televizija SVT prenositi će derbi Hajduk - Dinamo. Stigli su u Split te su napravili nekoliko reportaža.

- Postoji mnogo utakmica u svijetu koje su važne ljudima, ne samo zbog sportskih, već i zbog političkih, kulturoloških i povijesnih razloga - stoji u objavi švedske televizije SVT.

Šveđani prenose razne svjetske derbije, a ovog puta odlučili su se i najveći hrvatski. Tako će Šveđani moći gledati hrvatski derbi uživo na nacionalnoj televiziji, dok će Hrvati tu privilegiju imati na Areni sport. Naime, HRT neprenosi HNL od 2011., a njihova prava preuzela je Arena sport.

hr Fri Dec 16 2016 09:55:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Poznato tko sudi protiv Evertona

Suci dolaze iz Rusije, a glavni delegat je Francuz
U četvrtak Hajdukovce očekuje uzvratna utakmica protiv Evertona, u kojoj Englezi dolaze na Poljud s prednosti od dva pogotka. Utakmica je zakazana za 21 sat, a poznato je tko će suditi susret.

UEFA je za glavnog suca delegirala ruskog suca Sergeija Karaseva. Pomagat će mu sunarodnjaci Anton Averyanoi Tikhon Kalugin. Četvrti sudac Sergey Lapochkin. također dolazi iz Rusije, dok je delegat susreta Jaques Antenen iz Francuske.

hr Tue Aug 22 2017 13:04:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Hajduk slavio u Kranjčevičevoj

U šestom kolu Hrvatski Telekom Prve lige Hajduk je na gostovanju kod Rudeša slavio sa 4:0 (hat-trick Saida) uz dva crvena kartona domaćina.
Ušao je Rudeš prilično žustro u dvoboj, a nakon što je Ahmed Said Said u 12. minuti iz lijepe kontre (asistent Ante Erceg) doveo Hajduk u vodstvo, igrači Rudeša demonstrirali su nekoliko gluposti, ali i pogibeljnih startova što je rezultiralo sa čak dva crvena kartona, navodi Gol.hr.

Vilibald Vuco je dobio prvi žuti karton zbog prekršaja na Saidu, a u 23. je udario rukom u lice i zaustavio u prodoru Frana Tudora.

Vucin suigrač Toni Borevković također se prvi put "upisao" u bilježnicu suca Damira Batinića zbog faula na Saidu (19. minuta), a u 30. je krvnički startao na Fomitschowa na sredini terena i sudac Batinić mu je dao drugi žuti.

Kada je Hamza Barry u 39. minuti neobranjivim udarcem pod prečku s 10-ak metara povećao vodstvo Hajduka, bilo je jasno da će bodovi u Split. Poslije tog pogotka dvije su stvari ostale upitne - s koliko će golova razlike slaviti Hajduk i hoće li se netko od igrača ozlijediti.

U nastavku utakmice su Splićani usporili tempo, ključno je bilo potrošiti što manje snage, a od brojnih situacija za pogodak realizirali su još dvije. U oba navrata, strijelac je bio Said, u posljednjoj minuti prvog poluvremena i u 59. minuti čime je kompletirao hat-trick.

U idućem kolu Rudeš gostuje kod Slaven Belupa u Koprivnici dok će Hajduk na Poljudu ugostiti Istru 1961, navodi Gol.hr

hr Sun Aug 20 2017 21:33:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Hajduk pred punim tribinama protiv Evertona

UEFA pružila Hajduku šansu za novim očitovanjem oko nereda na utakmici u Liverpoolu.

To znači kako moguća kazna neće stići za uzvratnu utakmicu na Poljudu jer rok za očitovanje iznosi šest dana pa UEFA neće izreći kaznu dan uoči utakmice, navodi Gol.hr.

Budući da je Poljud bio rasprodan čak i prije prve utakmice u Liverpoolu, postojala je bojazan kako bi se mogla utakmica igrati pred praznim tribinama što bi značilo da Hajduk gubi oko šest milijuna kuna.

Podsjetimo, UEFA je pokrenula disciplinski postupak protiv Hajduka i Evertona zbog kratkog divljanja navijača u 34. minuti utakmice. Evertonu se na teret stavlja samo kršenje članka Disciplinskog pravilnika u kojem se spominje bacanje predmeta na teren iako su i njihovi navijači upali u teren tražeći sukob s Torcidom.

Hajduk će odgovarati zbog istog prijestupa svojih navijača, ali i po još nekoliko članaka istog pravilnika: zbog izgreda među gledateljima, zbog upada gledatelja na teren te zbog uništavanje imovine.

UEFA je ove sezone već kaznila Hajduk zabranom igranja jedne utakmice uz prisustvo gledatelja, ali je nakon žalbe Splićana tu kaznu ublažila pa su navijači, ipak, mogli pomoći Hajduku u uzvratu 3. pretkola protiv danskog Brondbyja.

Budu li se UEFA-ini disciplinski suci strogo držali pravilnika i tretirali Splićane kao recidiviste, jedna od mogućih sankcija i u ovom slučaju je odigravanje sljedećeg europskog dvoboja pred praznim tribinama, no spominje se i tek financijska kazna, navodi Gol.hr.

hr Sat Aug 19 2017 18:41:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Hajduk izgubio zbog loše igre u prvom poluvremenu

U prvim susretima posljednjeg pretkola Europske lige, Bijelu su na gostovanju u Liverpoolu izgubili 2-0
Prema riječima trenera Carilla, Everton ih nije iznenadio već je kaznio njihove pohreške, točnije lošu igru u prvom poluvremenu. U 12. minuti Vlašić je imao odličnu priliku za pogodak Bijelih, gurnuo je loptu sebi u desnu stranu, pa sa 14 metara tukao ali pored stative. Na drugoj strani Klaaseen i Rooney su imali nekoliko prilika, ali lopta u gol nije ulazila sve do 30. minute kada nakon što je Stipica boksao loptu na 20 metara, po lijevoj strani prošao Baines i centrirao za Keanea, koji je s metra zabio glavom. Everton je pri samom kraju prvog poluvremena postigao još jedan zgoditak. Savvas je izgubio loptu, a u nastavku akcije je Klaasen proigrao Rooneya, a ovaj sjajno asistirao Gueyeu, koji je izašao sam pred Stipicu i poslao loptu u mrežu. u proužetcima poluvremena Stipica se još jednom našao u neugodnoj situaciji jedan na jedan s Rooneyem ali je uspio obraniti.
Nešto nakon prvog gola Evertona utakmica je na kratko bila prekinuta zbog nereda između Torcide i navijača Evertona. Bili su preblizu jedni drugima, Evertonovci su uputili par boca Torcidi, na što su oni odgovorili preskakanjem ograde.
U drugom poluvremenu igra se umirila, nije bilo puno prilika ni na jednoj  strani. U 61. minuti najbolju priliku za Hajduk nije realizirao Ohandza na dodavanje Barryja. Obranio mu je Pickford. Carillo je probao u zadnjih 25 minuta učiniti nešto s zamjenama pa su Erceg i Said su ušli umjesto Kožulja i Ohandze. u 82. minti Bijeli imaju novu odlučnu priliku, Said je proigrao za Ercega, ovaj idealno poslužio Vlašića, ali je lopta opet išla izvan okvira gola. Bijelu su u drugom poluvremenu pokazali da mogu parirati Evertonu, pa vrijedi čekati hoće li ih huk s Poljuda nositi do pobjede u četvrtak.

hr Thu Aug 17 2017 23:40:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.