Hajduk konačno pobijedio!

Nakon pet kola bez pobjede, Bijeli su slavili
Hajduk je  u okviru 14. kola HNL-a na praznom Poljudu zbog HNS-ove kazne sa 3:0 pobjedio Inter iz Zaprešića. Palaversa je pogodio u prvom dijelu za 1:0, a u drugom dijelu pogađali su još Jairo i Said. Prva je ovo pobjeda Bijelih od 23.rujna i tek druga u posljednjih deset susreta na PoljuduHajduk je trenutno na šestom mjestu sa 16 bodova, pet manje od petoplasirane Rijeke koja ima utakmicu manje.

Odmah na početku su igrači Hajduka oduzeli loptu na sredini terena, Caktaš je gurnuo prema Jairu, ovaj proslijedio za Juranovića koji je pucao s 20 metara iskosa, ali nije pogodio okvir vrata. U 19. minuti došli su Bijeli do pogotka. Said je s desne strane poslao loptu u sredinu, Gyurcso je propustio za Palaversu koji plasiranim udarcem u lijevi donji kut pogađa mrežu gostiju. Kontrolirali su Bijeli utakmicu, uz pogodak, u prvom dijelu su imali još tri udarca izvan okvira te jedan u okvir vrata. Odmah na početku drugog dijela Hajduk je povećao svoju prednost. Ubacio je Caktaš s 25 metara, Jairo je pucao glavom, ali Kelava sjajnom reakcijom izbacuje loptu u korner. Iz kuta je opet ubacio Caktaš, a Jairo je ponovno najviši u skoku i s 10 metara glavom šalje loptu u mrežu. Pucao je Said u 52. minuti iz slobodnjaka s 25 metara, prošlo je pored lijeve vratnice. U 60. minuti velika prilika za Hajduk. Caktaš je oduzeo loptu na 20 metara, izbio je sam pred vratara, odložio za Saida čiji udarac s 12 metara odlazi pored lijeve vratnice. Pet minuta nakon toga Hajduk je povisio na 3:0. Jairo je dao loptu na vrh šesnaesterca za Teklića čiji  je udarac malo zapeo u bloku, međutim lopta dolazi do Saida koji iz velike blizine pogađa pored nemoćnog Kelave. Bradarić je u 80. minuti proigrao Gyurcsa koji je ostao na širokom prostoru s Bosecom, prošao je pored njega, zatim pucao iskosa s 13 metara, ali Kelava odbija loptu u korner. Malo nakon toga sjajna akcija Bijelih, u nekoliko dodavanja izigrali su kompletnu obranu gostiju, na koncu je Jairo izbacio Gyurcsa u poziciju za pogodak, ali Mađar je pucao pored vrata, s tim da ga je Muhar uspio malo omesti u posljednjem trenutku.

Hajduk: Blažević, Juranović, Ismajli, Lopez, Bradarić (od 87' Fomitschow), Palaversa, Jurić (od 62' Teklić), Caktaš, Gyurcso (od 87' Ivanovski), Jairo, Said.

Inter:
Kelava, Muhar, Postonjski, Ajayi, Čekliković, Solomon  (od 53' Mamut), Zulim (od 53' Vukčević), Prenga, Šimunec, Bosec, Rak (od 74' Burzanović)

hr Sat Nov 10 2018 19:29:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Hajduk uvjerljiv protiv prvaka Ukrajine

Bijeli slavili u trećem pripremnom susretu
Hajduk je s uvjerljivih 4:1 danas u Beleku pobjedio prvaka Ukrajine Šahtar iz Donjecka. Poveli su hajdukovci u svojoj trećoj pripremnoj utakmici golom Mije Caktaša iz kaznenog udarca u 21. minuti nakon što je poslije lijepe akcije srušen Ivan Delić (Caktaš je nešto ranije pogodio i vratnicu).

Na 0:2 je već u 23. povisio Delić nakon prethodnih pokušaja Caktaša i Jaira. Šahtar je preko Dentinha u 30. smanjio na 1:2 a autor četvrtog gola u prvom dijelu bio je Jairo koji je na dodavanje Caktaša pobjegao Šahtarovoj obrani, zaobišao vratara Andrija Pjatova i Hajduku u 41. ponovno donio dva gola prednosti.

U 60. minuti Tonio Teklić je udarcem s više od 20 metara postavio konačni rezultat.

Hajduk: Posavec, Tudor, Ismajli, Mikulić, Fomitschow, Kalik, Jurić, Palaversa, Caktaš, Jairo, Delić.

Drugo poluvrijeme: Duka, Tudor (od 66. Batarelo), Vučur, Borja Lopez, Fomitschow, Nejašmić, Hamza, Tahiraj (od 66. Sahiti), Teklić, Blagaić (od 66. Jradi), Šego.

hr Tue Jan 22 2019 18:01:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Bijeli danas igraju pripremnu utakmicu sa Šahtarom, dolazi li Ukrajinac kao pojačanje na stoperskoj poziciji?

Prijenos susreta možete gledati uživo putem službene Hajdukove web stranice.
Nogometaši Hajduka danas od 17 sati po lokalnom vremenu (15 sati po hrvatskom) igraju treću pripremnu utakmicu u Turskoj, u sklopu središnjeg dijela priprema za nastavak sezone. Suparnik Bijelima je trenutno vodeća momčad ukrajinske Premier lige, Šahtar iz Donjecka, a susret se igra na terenima Hotela Calista.

Trener Siniša Oreščanin za ovaj susret može računati na sve igrače osim kapetana Josipa Juranovića i napadača Mirka Ivanovskog koji su u procesu oporavka od ozljeda te Adama Gyurcsa koji je iz obiteljskih razloga napustio pripremnu bazu Bijelih i vraća se u četvrtak.

U prva dva susreta odigrana u Beleku Hajduk je slavio s 2:0 protiv rumunjskog Dinama iz Bukurešta, dok je švicarski Grasshopper u drugoj pripremnoj utakmici pobijedio Bijele s minimalnih 1:0.

Inače, pojavila se informacija kako Bijeli žele stopera ukrajinske Zorje Luhansk, 24-godišnjeg Oleksandra Svatoka. Svatoku ugovor ističe na ljeto, novi ne želi potpisati pa je trenutno u drugoj momčadi.
hr Tue Jan 22 2019 11:28:59 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Na Poljud stiže napadač vrijedan 30 milijuna eura?

Monaco je spreman 'riskirati' i igrača vrijednog čak 30 milijuna eura poslati na Poljud, u redove Hajduka
Talijanski su mediji u subotu ponudili pravu senzaciju vezanu uz Hajduk! Tuttomercato navodi kako bi već sljedećeg tjedna na Poljud trebao stići Pietro Pellegri (18), napadač za kojeg je Monaco prošle zime Genoi platio čak 30 milijuna eura. - prenosi tportal

No, mlađahni Pietro Pellegri nije se uspio nametnuti u momčadi Monaca, a posebno se neće naigrati sada kad se 'kneževi' doslovno bore za goli prvoligaški život.

Osamnaestogodišnji se napadač mučio i s ozljedama te ga je novi trener 'kneževa' Thierry Henry prebacio u drugu momčad Monaca. No, njemu se to nikako nije svidjelo pa je zatražio da ga klub pošalje na posudbu.

Pellegri je najmlađi strijelac u povijesti Serie A koji pokušava oživjeti svoju kratku profesionalnu karijeru, a da bi stigao na Poljud trebalo bi se poklopiti nekoliko transfera. Priča je pomalo zamršena jer za njegov bi dolazak u Monaco prvo trebao stići naš Nikola Kalinić. Prema tim kombinacijama bi Alvaro Morata napustio Chelsea zbog dolaska Gonzala Higuaina i otišao u Atletico Madrid. Tu onda više u momčadi 'rojiblancosa' ne bi bilo mjesta za Kalinića za kojeg se već ranije zainteresirao Monaco. Posebice ako kneževinu odluči napustiti i Radamel 'El Tigre' Falcao.

A u cijeloj toj priči Monaco je spreman 'riskirati' i igrača vrijednog čak 30 milijuna eura poslati na Poljud, u redove Hajduka, kako bi 'živnuo' i ponovno počeo zabijati.

Realno, Hajduku je klasični napadač neophodan, momčad Siniše Oreščanina imala je velikih problema s efikasnošću tijekom prvog dijela sezone.

Radi o igraču čiji je ukupni transfer bio čak 30 milijuna eura, te bi bio najskuplji aktivni igrač Hajduka u povijesti. A to nije mala stvar... - piše tportal

hr Sat Jan 19 2019 16:18:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Hajduk poražen u drugoj pripremnoj utakmici

Na igralištu Rixos Royal u Beleku bolja je bila pretposljednja momčad švicarske lige
U drugoj pripremnoj utakmici u turskoj Hajduk je poražen od švicarskog Grasshoppera 1:0. Jedini strijelac bio je Kamber u 81. minuti. Sljedeću utakmicu Bijeli igraju za tri dana, a zanimljivo da u posljednja četiri dana turskih priprema Hajduk će odigrati tri utakmice. Najprije s ukrajinskim Šahtarom iz Donjecka (22.1.), zatim s mađarskim Ujpestom (24.1.) te pretposljednjeg dana boravka u Turskoj s bjeloruskim Šahtjorom iz Saligorska (25.1.).

Hajduk: Blažević, Tudor, Ismajli, Mikulić, Bradarić, Hamza, Nejašmić, Gyurcso, Caktaš, Jairo, Kalik.  Od 46. minute: Ljubić, Fomitschow, Palaversa; od 63. minute: Borja Lopez, Blagaić , Šego, Batarelo, Delić, Jurić, Sahiti, Bašić, Fomitschow, Vušković.

Grasshopper: Linder, Rhyner, Djuricin, Malle, Ajeti, Holzhauser, Pušić, Diani, Bajrami, Arigoni, Gjorgjev.
hr Sat Jan 19 2019 15:22:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.